0
19:55

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:54

Κακή εμφάνιση για τον ΠΑΟΚ, αλλά νίκη με 1-0 χάρις σε πέναλτι του Βιεϊρίνια στη μία ώρα αγώνα. Ο Βόλος στάθηκε καλά, αλλά δεν απέφυγε την ήττα παραμένοντας στους 22 βαθμούς. Στους 52 ο ΠΑΟΚ που είναι πρώτος στο +1 από τον Ολυμπιακό, αλλά ο κόσμος τον αποδοκίμασε μετά τη λήξη.

19:53

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ - Βόλος 1-0.

19:53

90+4': Ο Μπίσεσβαρ εκτελεί το κόρνερ με πάσα στον Μπίσεσβαρ και πλάγιο.

19:52

90+3': Ο Λημνιός από τα δεξιά επιχειρεί το γύρισμα, σε κόρνερ ο Τσίκα.

19:51

90+2': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Βόλο, λίγο έξω από την περιοχή, ο Μουνίθ το εκτελεί απευθείας, η μπάλα άουτ.

19:50

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Εσίτι, πρώτη στο ματς.

19:49

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, τέσσερα θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:48

Έχει ανέβει ο Βόλος στα τελευταία λεπτά μήπως φτάσει στην ισοφάριση.

19:46

87': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Εσίτι περνά στο ματς αντί του Βιεϊρίνια.

19:43

84': Κόρνερ για τον Βόλο, εκτελεί ο Μουνίθ, διώχνει ο Ζίβκοβιτς.

19:42

83': Δεύτερη αλλαγή για τον Βόλο, ο Τόρες στη θέση του Δημόπουλου.

19:41

82': Μίνι διακοπή στο ματς στο έδαφος ο Γκουαροτσένα. Στο γήπεδο το ιατρικό επιτελείο του Βόλου.

19:39

80': Πάσα του Μίσιτς στον Μπίσεσβαρ που δεν κάνει καλό σουτ, η μπάλα πάνω από την εστία.

19:36

77': Πρώτη αλλαγή για τον Βόλο, ο Λύρατζης περνά στο ματς αντί του Ζοάο.

19:34

75': Μακρινό σουτ του Αουγκούστο η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

19:30

Πανό των φιλάθλων του ΠΑΟΚ αναρτήθηκε και το οποίο αναφέρει: «Η Ελλάδα χωρίζεται στα δύο. Κυβερνήσεις πέφτουν, Αυγενάκη τελείωσες».

19:28

69': Ο Βιεϊρίνια στο κόρνερ, διώχνει ο Δημόπουλος.

19:27

68': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Λάμπρου περνά στο ματς αντί του Σφιντέρσκι.

19:27

68': Ο Γιαννούλης από τα αριστερά κάνει την προσπάθεια να απειλήσει, διώχνει σε κόρνερ ο Ντεντάκης.

19:25

Καλύτερο ματς στο δεύτερο ημίχρονο...

19:23

64': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ με τον Βιεϊρίνια να το εκτελεί, σουτ του Μίσιτς, η μπάλα άουτ.

19:20

62': Ο Μουνίθ εκτελεί το κόρνερ, απομακρύνουν οι του ΠΑΟΚ.

19:20

62': Ευκαιρία για τον Βόλο, ο Μάντζης σουτάρει από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Βαρέλα και έχουμε κόρνερ.

19:19

Ο Βιεϊρίνια ευστοχεί στο πέναλτι και ανοίγει το σκορ, 1-0.

19:18

60': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:16

58': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Λημνιός από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή ανατρέπεται από τον Τσαούση. Διαμαρτυρίες από τους ανθρώπους του Βόλου. Υπάρχει επαφή.

19:14

Συνεχίζονται τα συνθήματα για τον Αυγενάκη, αλλά και τον πρωθυπουργό Κυριάκο Μητσοτάκη από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ.

19:13

55': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Μπίσεσβαρ στη θέση του Μαουρίτσιο.

19:12

54': Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Μίσιτς από το κέντρο να κάνει ωραία προσπάθεια να βγαίνει απέναντι από τον Γκαραβέλη, το πλασέ του περνά άουτ.

19:11

53': Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο με τον Ζοάο να πασάρει στον Μάντζη που βγαίνει τετ-α-τετ με τον Ζίβκοβιτς ο οποίος από τα αριστερά κάνει το πλασέ, η μπάλα ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

19:10

52': Ο Μίσιτς περνά την κάθετη στον Βιεϊρίνια που μπαίνει από τα αριστερά εντός περιοχής το πλασέ του περνά άουτ.

19:09

51': Χαμένη ευκαιρία για τον Βόλο, σουτ του Γκουαροτσένα από τον άξονα, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

19:06

48': Πρώτη τελική στο δεύτερο ημίχρονο με τον Μαουρίτσιο να κάνει το σουτ, η μπάλα πάνω από την εστία του Γκαραβέλη.

19:04

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

18:50

Σε ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, ΠΑΟΚ και Βόλος έμειναν στο 0-0 με τον ΠΑΟΚ να μην είναι καθόλου καλός και να αποδοκιμάζεται κατά διαστήματα από τον κόσμο του. Ο Βόλος στέκεται καλά και στις λίγες στιγμές που κινδύνεψε είχε σωστές αντιδράσεις.

18:49

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΟΚ - Βόλος 0-0.

18:49

45+3': Το εκτελεί ο Μουνίθ, ο Ζίβκοβιτς μπλοκάρει τη μπάλα.

18:48

45+2': Κόρνερ για τον Βόλο το κερδίζει ο Τσοκάνης από τον Ίνγκανσον.

18:46

45': Επίθεση για τον Βόλο με τρεις παίκτες, ο Μουνίθ πασάρει για τον Μάντζη που σουτάρει για να περάσει η μπάλα άουτ.

18:46

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, δύο θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:45

44': Επέστρεψε στο ματς ο παίκτης του ΠΑΟΚ

18:43

Προσωρινά με δέκα ο ΠΑΟΚ... Με φορείο εκτός αγωνιστικού χώρου ο Αουγκούστο.

18:41

Μίνι διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Αουγκούστο και μπαίνει το φορείο για τον μέσο του ΠΑΟΚ.

18:40

39': Ο Βιεϊρίνια στο κόρνερ, ο Γκαραβέλης πιο ψηλά από όλους μπλοκάρει τη μπάλα.

18:39

38': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ο Μίσιτς παίζει με τον Σφιντέρσκι πλασέ του τελευταίου πάνω στη γραμμή ο Τσίκα σώζει το 1-0 διώχνοντας σε κόρνερ.

18:36

35': Ωραία εναλλαγή της μπάλας του Ντεντάκη με τον Ζοάο και πάλι ο Ντεντάκης από τα δεξιά κάνει την σέντρα, ο Μάντζης δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και η μπάλα άουτ.

18:34

33': Ο Βιεϊρίνια εκτελεί φάουλ από τα αριστερά, σημαδεύει στο δεύτερο δοκάρι τον Αουγκούστο που αμαρκάριστος πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

18:32

31': Ο Βιεϊρίνια εκτελεί το νέο κόρνερ, κεφαλιά του Βαρέλα, η μπάλα άουτ.

18:31

30': Ο Μίσιτς στο κόρνερ, η μπάλα βγαίνει και πάλι κόρνερ από τον Ντεντάκη.

18:31

30': Ωραία ενέργεια του Λημνιού από τα δεξιά, σε κόρνερ ο Ντεντάκης.

18:30

29': Ο Βιεϊρίνια εκτελεί φάουλ για τον ΠΑΟΚ, η μπάλα στον Αουγκούστο και πάλι στον Βιεϊρίνια που δεν μπορεί να σουτάρει.

18:27

Επανέναρξη στο ματς

18:26

Μίνι διακοπή στο ματς και ωραία πρωτοβουλία της ΠΑΕ ΠΑΟΚ στη μνήμη του Κόμπι Μπράιαντ που απεβίωσε την Κυριακή (26/1). Χειροκροτήματα από τους παίκτες των δύο ομάδων, τους ανθρώπους στον πάγκο και από τον κόσμο.