0
19:13

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

19:12

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Φάρλεϊ Ρόσα ο Παναιτωλικός φτάνει στη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα με το 2-0 απέναντι στον Άρη. Ο Βραζιλιάνος με δύο γκολ στο 58' και στο 73' έδωσε στην ομάδα του τη νίκη με την οποία έφτασε τους 13 βαθμούς. Παρέμεινε στους 29 ο Άρης που δεν εκμεταλλεύτηκε τα καλά αποτελέσματα...

19:11

Λήξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός - Άρης 2-0.

19:11

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Τόνσο.

19:06

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, 4 θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:04

88': Μαρσιάλ αντί Λιάβα στην τρίτη και τελευταία αλλαγή του Παναιτωλικού.

19:02

86': Ωραία συνεργασία Φετφατζίδη, Μαρτίνεζ σέντρα του τελευταίου, κεφαλιά του Ντιγκινί, ο Κνετ μπλοκάρει.

19:01

85': Ο Μουνιέ από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή κάνει το γύρισμα, αλλά ουδείς είναι στην πορεία της μπάλας για να την στείλει στα δίχτυα.

18:59

Χειροκροτείται ο πρώην παίκτης του Παναιτωλικού.

18:59

83': Ο Μαρτίνεζ περνά στο ματς αντί του Κόρχουτ στην τρίτη και τελευταία αλλαγή του Άρη.

18:57

81': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Μαλής περνά στο ματς αντί του Άλβαρεζ.

18:55

79': Σουτ μακρινό του Βέλεθ από τον άξονα η μπάλα κοντράρει και ο Κνετ μπλοκάρει.

18:51

Και στα δύο γκολ ο Βραζιλιάνος πανηγύρισε δείχνοντας μέσα από τη φανέλα του ένα μπλουζάκι που έγραφε "I belong to Jesus".

18:50

Σημαντικό προβάδισμα νίκη για τον Παναιτωλικό με τον Μουνιέ να περνά τη κάθετη στον Ντάουντα εκείνος από τα δεξιά κάνει το γύρισμα στον Ρόσα ο οποίος από το ύψος του πέναλτι με λόμπα κάνει το 2-0.

18:49

73': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18:48

72': Ο Ντουρμισάι αλλάζει ωραία με τον Ντιγκινί ο οποίος από τα αριστερά μπαίνει στην περιοχή, ο Λιάβας τον προλαβαίνει και διώχνει τη μπάλα.

18:43

67': Ο Σόουζα από τα δεξιά κάνει την σέντρα, πλασέ με τη μία του Ντιγκινί, ο Κνετ μπλοκάρει τη μπάλα.

18:40

64': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη, με τον Τόνσο να επιστρέφει στα γήπεδα μετά τον τραυματισμό του, στη θέση του Μπα.

18:40

64': Ο Ρόσα με φάουλ στρώνει τη μπάλα στον Ντάουντα που σουτάρει, όμως δεν είναι καλό το σουτ και η μπάλα πάνω από την εστία.

18:38

62': Πράγματι πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Τζανακάκης περνά εκτός και στη θέση του ο Μουνιέ. Ντεμπούτο για τον Γάλλο μεσοεπιθετικό.

18:37

Πρόβλημα με Τζανακάκη και θα έχουμε αλλαγή.

18:36

60': Κόρνερ για τον Άρη ο Φετφατζίσης στον Λάρσον, εκείνος πάλι στον Φετφατζίδη που σεντράρει για τον Βέλεθ που πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι.

18:35

Ανοίγει το σκορ στο Αγρίνιο και ο Παναιτωλικός προηγείται. Ο Τζανακάκης εκτελεί το κόρνερ, ο Μπα δεν μπορεί να απομακρύνει τη μπάλα, η οποία πάει στον Ρόσα που κοντρολάρει ωραία και με σουτ την στέλνει στα δίχτυα του Κουέστα για το 1-0.

18:34

58': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18:33

57': Σουτ του Ρόσα η μπάλα κοντράρει στα σώματα και έχουμε κόρνερ.

18:31

56': Ο Φετφατζίδης στο κόρνερ, δεν μπορούν να βρουν τη μπάλα Βέλεθ και Δεληζήσης.

18:31

55': Κόρνερ για τον Άρη με τον Φετφατζίδη, ο Ταχάρ απομακρύνει σε νέο κόρνερ από την άλλη πλευρά.

18:30

Έχει μπει καλύτερα ο Άρης στο δεύτερο 45λεπτο.

18:29

53': Ωραία προσπάθεια και πάλι από τον Φετφατζίδη, ο Σιέστεντ προ του Ντιγκινί διώχνει τη μπάλα.

18:27

51': Ωραία ατομική προσπάθεια του Φετφατζίδη αποφεύγει τους Ντάλσιο και Ταχάρ, σουτ έξω από την περιοχή ο Κνετ μπλοκάρει.

18:24

48': Εκτελεί ο Φετφατζίδης το φάουλ, ο Κνετ μπλοκάρει σταθερά.

18:23

47': Κίτρινη κάρτα στον Γιοβάνοβιτς για φάουλ στον Ντουρμισάι.

18:21

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

18:05

Σε ένα παιχνίδι με καλό ρυθμό και με κάποιες ευκαιρίες για γκολ, το 0-0 σφράγισε το πρώτο ημίχρονο στο Αγρίνιο. Ακυρώθηκε σωστά στο 45+2' τέρμα του Ντάουντα για οφσάιντ.

18:04

Λήξη του ημιχρόνου, Παναιτωλικός - Άρης 0-0.

18:03

45+2': Ο Ντάουντα σκοράρει, αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ του Ταχάρ στην αρχή της φάσης. Σωστή η απόφαση.

18:01

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:01

44': Ο Τζανακάκης στην εκτέλεση, ο Κουέστα μπλοκάρει σταθερά τη μπάλα.

18:01

44': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Δεληζήσης για φάουλ στον Ντάουντα.

17:58

42': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, αναγκαστική. Ο Γκάμα αποχωρεί τραυματίας και στη θέση του μπαίνει ο Ντιγκινί.

17:57

41': Ο Κόρχουτ από τα αριστερά βγάζει τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι που σουτάρει ο Λάρσον, η μπάλα κοντράρει στον Γιοβάνοβιτς, αλλοιώνει την πορεία της και ο Κνετ τη μπλοκάρει.

17:56

40': Στην αντεπίθεση του Άρη, ο Φετφατζίδης με κάθετη βρίσκει τον Λάρσον ο οποίος μέσα από την περιοχή και δεξιά κάνει το σουτ για να μπλοκάρει ο Κνετ.

17:55

39': Ο Τζανακάκης στο κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

17:55

38': Ο Ρόσα αποφεύγει Σάσα και Σόουζα, ο τελευταίος παραχωρεί κόρνερ.

17:49

32': Μακρινή μπαλιά στον Ντάουντα σε θέση οφσάιντ ο φορ του Παναιτωλικού και εδώ σωστή η υπόδειξη.

17:49

32': Σε θέση οφσάιντ ο Τζανακάκης σωστή η υπόδειξη.

17:48

31': Ο Τζανακάκης στη γωνία, ο Σιέστεντ δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και η μπάλα απομακρύνεται.

17:48

31': Τρίτο συνεχόμενο κόρνερ από τον Τζανακάκη να εκτελεί ο Κόρχουτ και πάλι σε κόρνερ.

17:47

Και πρόβλημα με τον Δεληζήση που είναι στο έδαφος.

17:47

30': Ο Τζανακάκης εκτελεί κόρνερ, ο Δεληζήσης διώχνει και πάλι σε κόρνερ.

17:45

28': Ο Φετφατζίδης στο κόρνερ πασάρει στον Γκάμα, που σεντράρει με στόχο τον Βέλεθ, ο Γιοβάνοβιτς διώχνει στο δεύτερο δοκάρι.

17:45

28': Ο Κόρχουτ κερδίζει κόρνερ από τον Λιάβα.

17:43

26': Ο Κόρχουτ κάνει προσπάθεια από τα αριστερά πασάρει στον Ντουρμισάι ο οποίος δεν πλασάρει σωστά και η μπάλα περνά άουτ.