2
18:50

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

18:50

Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικρατεί με 1-2 του Εργοτέλη και επιστρέφει στις νίκες μετά την ήττα από τον Λεβαδειακό.

18:50

Λήξη του αγώνα.

18:49

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Αποστολόπουλο για καθυστέρηση.

18:48

90+3': Σουτ του Έφορντ, μπλοκάρει με διπλή προσπάθει ο Χουτεσιώτης.

18:47

Ο Έφορντ πασάρει ωραία στον Ροβίθη, που κάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι, ο Χουτεσιώτης αποκρούει και στην επαναφορά ο Έφορντ πλασάρει στην κενή εστία από πλάγια θέση δεξιά για το 1-2.

18:47

90+1: ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

18:46

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:46

90': Μακρίνο σουτ του Νικολιά, αποκρούει ο Καλογεράκης.

18:46

89': Κίτρινη κάρτα στον Τσέλιο.

18:43

88': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Έξω ο Ξύδας, μέσα ο Ελευθεριάδης.

18:42

86': Κίτρινη κάρτα σε άνθρωπο στον πάγκο του Εργοτέλη για διαμαρτυρία.

18:37

81': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Λάθος γύρισμα του Μπαράτα με το κεφάλι, ο Παμλίδης επωφελείται, μπαίνει στην περιοχή αλλά το σουτ που επιχειρεί σταματά πάνω στον Καλογεράκη.

18:35

80': Κίτρινη κάρτα στον Καρτάλη.

18:35

79': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Νικολιάς αντί Λέο.

18:33

77': Κίτρινη κάρτα στον Μπουρσέλη.

18:31

75': Σέντρα - σουτ του Μπότε από τα δεξιά, απευθείας άουτ.

18:24

68': Τρίτη αλλαγή για τον Εργοτέλη και δεύτερη αναγκαστική. Ο Μπότε στη θέση του τραυματία Προβυδάκη.

18:24

Ο Αποστολόπουλος σεντράρει από τα δεξιά, ο Λέο πετάγεται στο πρώτο δοκάρι και κάνει το πλασέ, απόκρουση του Καλογεράκη και δοκάρι.

18:23

68': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ Γιάννινα

18:21

65': Σουτ του Μπαράτα μέσα από την περιοχή και αριστερά, πολύ κακό και άουτ.

18:17

61': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Νάουμετς αντικαθιστά τον Λώλη.

18:16

60': Κίτρινη κάρτα στον Ξύδα.

18:12

56': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Έξω ο Μπουτσάκης, μέσα ο Μανουσάκης.

18:10

54': Κίτρινη κάρτα στον Μπάτζιο για διαμαρτυρία.

18:08

Διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ οι γηπεδούχοι αλλά το γκολ είναι καθαρό καθώς η μπάλα πήγε στον Λέο από αντίπαλο.

18:07

Μπαλιά για τον εκτεθειμένο Λέο, η μπάλα από το κεφάλι του Μπάτζιου φτάνει στον Γάλλο επιθετικό που φάτσα με τον Καλογεράκη σκοράρει για το 0-2.

18:07

51': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

18:06

Τίποτα το αξιοσημείωτο στο ξεκίνημα του δεύτερου 45λεπτου.

18:02

18:01

46': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μπουρσέλης στη θέση του Μπρους, που τραυματίστηκε λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους.

17:46

Ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγείται με 0-1 του Εργοτέλη χάρις στο γκολ του Λέο στο 39'.

17:46

17:45

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

17:45

Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

17:44

45': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Μπρους, που έχει τραυματιστεί.

17:42

42': Εκτελείται το κόρνερ, η μπάλα καταλήγει στον Ξύδα που κάνει το δυνατό σουτ αλλά δεν βρίσκει στόχο.

17:41

42': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννιινα από τα αριστερά.

17:39

Τραγικό λάθος του Καλογεράκη που κάνει πάσα στον Λέο και ο Γάλλος επιθετικός με υπέροχο πλασέ λίγο μέσα από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και δεξιά σκοράρει για το 0-1. Κόντραρε και στον Μπάτζιο η μπάλα και κατέληξε στα δίχτυα.

17:38

39': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:37

38': Ο Τσέλιος πλασάρει από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης.

17:33

32': Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη, με τον Έφορντ να βρίσκει χώρο εκτός περιοχής και να σουτάρει, στέλνοντας τη μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Χουτεσιώτη.

17:29

29': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:27

Ο Μπαράτα κάνει το φαλτσαριστό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και η μπάλα σταματά στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Χουτεσιώτη.

17:27

27': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

17:22

23΄: Κίτρινη κάρτα στον Μπρους.

17:22

22': Από το κόρνερ η μπάλα φτάνει στον Λέο ο οποίος σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ.

17:21

22': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Σέντρα του Καρτάλη από τα αριστερά, ο Παμλίδης κερδίζει στον αέρα τον Κοιλιάρα και κάνει την κεφαλιά, με τον Καλογεράκη να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

17:18

18': Ο Παμλίδης σουτάρει μέσα από την περιοχή και δεξιά, μπλοκάρει ο Καλογεράκης.

17:16

17': Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Τσέλιος πασάρει από τα αριστερά στον Έφορντ ο οποίος δεν μπορεί να νικήσει από θέση τετ α τετ τον Χουτεσιώτη, που αποκρούει το πλασέ του. Στην επαναφορά, το σουτ του Ροβίθη καταλήγει στην αγκαλιά του γκολκίπερ του ΠΑΣ Γιάννινα.

17:16

16': Εκτελείται με πάσα το κόρνερ, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

17:14

15': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα δεξιά, διώχνει ο Λέο σε νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά.

17:13

13': Μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Προβυδάκη, εκτινάσσεται στην αριστερή του γωνία και μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης.

17:12

12': Κίτρινη κάρτα στον Λιάσο.

17:11

11': Σουτ του Μπαρέτα έξω από την περιοχή, αρκετά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Χουτεσιώτη η μπάλα.

17:10

Πολύ καλός ο ρυθμός του αγώνα στο πρώτο δεκάλεπτο.

17:05

6': Σουτ του Λώλη από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, ψηλά άουτ.

17:05

5': Σέντρα του Κοιλιάρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Τσέλιου από το ύψος του πέναλτι, εντελώς άστοχη.

17:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

16:57

Το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

16:53

Οι γηπεδούχοι από την άλλη είναι έκτοι με 22 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική πέρασαν με 2-4 από την έδρα του Πλατανιά.

16:48

Στην πρώτη θέση με 30 βρίσκεται ο «Άγιαξ της Ηπείρου», που προέρχεται από εντός έδρας ήττα με 0-1 από τον Λεβαδειακό.