2
21:27

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

21:26

Σημαντική νίκη με σκορ 2-0 παίρνει ο Παναθηναϊκός στη Λάρισα απέναντι στην ΑΕΛ με την οποία εδραιώνεται στην τετράδα καθώς φτάνει τους 34 βαθμούς, ενώ οι "βυσσινί" παραμένουν στους 24. Σκόρερ για το "τριφύλλι" οι Χατζηγιοβάνης (25') και Μπουζούκης (90+1') αμφότεροι με πέναλτι.

21:25

Λήξη της αναμέτρησης, ΑΕΛ - Παναθηναϊκός 0-2.

21:24

90+4': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Γκαζάλ.

21:23

90+3': Ο Μπουζούκης βρίσκει τον χώρο κάνει το πλασέ, η μπάλα άουτ.

21:22

90+2': Ευκαιρία για το 0-3 με τον Χατζηγιοβάνη να σουτάρει από κοντά και τον Κρίστινσον να διώχνει ενστικτωδώς με τα πόδια.

21:21

Ο Μπουζούκης ευστοχεί στο πέναλτι και κάνει το 0-2.

21:20

Τέσσερα λεπτά είναι οι καθυστερήσεις.

21:20

90+1': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:20

Θα περιμένουμε τον έλεγχο του VAR. Δεν αλλάζει η απόφαση του Βρέσκα.

21:19

89'; Και κίτρινη στον πορτιέρο της ΑΕΛ.

21:19

89': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναθηναϊκό! Ο Ζαχίντ με κάθετη βρίσκει τον Ανουάρ ο οποίος πάει να αποφύγει τον Κρίστινσον ο οποίος τον ανατρέπει.

21:13

83': Κολοβέτσιος αντί του Χατζηθεοδωρίδη στην τρίτη και τελευταία αλλαγή του Παναθηναϊκού.

21:12

82': Ο Βινίσιους από τα δεξιά πασάρει στον Μπούστος που σουτάρει από τον άξονα, η μπάλα κοντράρει και ο Διούδης τη μπλοκάρει.

21:08

78': Ο Ουάρντα εκτελεί φάουλ, ο Ζίζιτς δεν πιάνει καλά την κεφαλιά, η μπάλα πάλι στον Αιγύπτιο που βρίσκει τον Παπάζογλου, η φάση σταματά για φάουλ του φορ της ΑΕΛ.

21:06

Προσωρινά με δέκα ο Παναθηναϊκός λόγω τραυματισμού του Χατζηθεοδωρίδη.

21:06

Ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης η ΑΕΛ, αυτό της εδραίωσης της νίκης ο Παναθηναϊκός.

21:05

75': Μεγάλη ευκαιρία της ΑΕΛ για το 1-1, ο Ουάρντα από τα δεξιά κάνει "γλυκιά" σέντρα, ο Παπάζογλου πιάνει ωραία την κεφαλιά, η μπάλα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

21:04

74': Ο Μπουζούκης στο κόρνερ, διώχνει ο Μιλοσάβλιεβιτς.

21:04

74': Ο Χατζηγιοβάνης με τον Βινίσιους διώχνει σε κόρνερ ο δεύτερος.

21:02

72': Δεύτερη αλλαγή για τους "πράσινους" στη θέση του Δώνη ο Μπουζούκης.

21:01

71': Ο Ουάρντα στο κόρνερ, κεφαλιά του Ζίζιτς η μπάλα άουτ.

21:01

70': Κόρνερ παραχωρεί ο Κουρμπέλης, πρώτο για την ΑΕΛ.

20:59

69': Κράτημα του Μιλοσάβλιεβιτς στον Γιόχανσον και κίτρινη κάρτα.

20:58

68': Ο Ζαχίντ στο κόρνερ, παραλίγο ασυνεννοησία Κρίστινσον, Παπάζογλου ο κίπερ της ΑΕΛ μπλοκάρει.

20:57

67': Σωτήρια παρέμβαση του Ζίζιτς προ του Χατζηγιοβάνη, παραχωρεί κόρνερ.

20:54

64': Κλείνει τις αλλαγές του ο Γρηγορίου στη θέση του Κάτσε ο Βινίσιους.

20:53

Θα υπάρχει έλεγχος από το VAR. Τελικά δεν μετρά το γκολ, σωστός ο επόπτης Κόλλιας.

20:52

62': Τραγικό λάθος του Διούδη, το εκμεταλλεύεται ο Κάτσε που σκοράρει, το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ του Παπάζογλου στην αρχή της φάσης.

20:50

60': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Νάγκι περνά εκτός αγώνα, στη θέση του ο Ανουάρ.

20:49

59': Ο Κάτσε εκτελεί το φάουλ, διώχνει ο Γιόχανσον σε πλάγιο.

20:48

58': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Γιόχανσον για μαρκάρισμα στον Ουάρντα.

20:47

57': Στην επίθεση η ΑΕΛ ωραίο σουτ του Ουάρντα, διώχνει τη μπάλα ο Διούδης.

20:46

56': Ο Ζαχίντ περνά τη κάθετη στον Καμπετσή ο οποίος αργεί χαρακτηριστικά με τον Ζίζιτς να διώχνει, η μπάλα πάλι στον Νορβηγό που κάνει σουτ για να αποκρούσει ο Κρίστινσον.

20:42

52': Ωραία κίνηση και σουτ του Μπούστος έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Διούδη.

20:41

51': Ο Ουάρντα από τα αριστερά κάνει προσπάθεια, διώχνει ο Πούγγουρας, η μπάλα πάει στον Παπάζογλου που με πλάτη στην εστία γυρίζει το σώμα του, αλλά το σουτ είναι αδύναμο με τον Διούδη να μπλοκάρει.

20:39

49': Ο Ζαχίντ κερδίζει τη μπάλα κάνει την σέντρα προς το δεύτερο δοκάρι, ο Πούγγουρας πιεζόμενος πιάνει την κεφαλιά, η οποία περνά άουτ.

20:39

49': Ο Ζαχίντ στο κόρνερ δεν είναι καλό, διώχνει τη μπάλα ο Μούζεκ.

20:38

48': Σέντρα του Χατζηθεοδωρίδη σε κόρνερ ο Μούζεκ.

20:35

Βγάζει τους δύο "κιτρινισμένους" παίκτες ο Γρηγορίου.

20:35

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:35

46': Με δύο αλλαγές ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ. Ο Μπούστος περνά στο ματς αντί του Μόρα και ο Μούζεκ αντί του Καρανίκα.

20:19

Πιο κινητικός από την ΑΕΛ σε ένα πάντως μέτριο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός προηγείται με 1-0 των "βυσσινί" χάρις σε πέναλτι του Χατζηγιοβάνη στο 25'. Οι "πράσινοι" κέρδισαν και δεύτερο πέναλτι τρία λεπτά αργότερα με τον Χατζηγιοβάνη να αστοχεί.

20:18

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΛ - Παναθηναϊκός 0-1.

20:16

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, δύο θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:13

42': Διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Σένκεφελντ που πιάνει τον αστράγαλό του.

20:12

41': Σέντρα σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς από τα δεξιά είναι άστοχη.

20:10

39': Σουτ του Νάγκι, η μπάλα από την κόντρα πάει στον Καμπετσή που "συλλαμβάνεται" σε θέση οφσάιντ. Σωστή υπόδειξη.

20:08

Όλα καλά με τον Αιγύπτιο άσο που σηκώνεται.

20:07

Και πάλι στο έδαφος ο Ουάρντα από μαρκάρισμα του Γιόχανσον.

20:07

36': Σουτ από τον άξονα του Χατζηθεοδωρίδη η μπάλα κοντράρει στον Μόρα και ο Κρίστινσον την μπλοκάρει.

20:03

32': Σέντρα σουτ του Χατζηθεοδωρίδη η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και καταλήγει άουτ.

20:02

31': Ωραία κίνηση του Ουάρντα που αποφεύγει τον Κουρμπέλη κάνει την σέντρα προς τον Παπάζογλου, ο Διούδης μπλοκάρει.

19:59

28': Κακή εκτέλεση του Χατζηγιοβάνη και χαμένο πέναλτι για τους "πράσινους". Ο Κρίστινσον μπλοκάρει το πέναλτι, αλά Πανένκα του Χατζηγιοβάνη.

19:58

27': Κίτρινη στον Καρανίκα.

19:58

27': Δεύτερο πέναλτι για τον Παναθηναϊκό το κάνει ο Καρανίκας στον Νάγκι. Σωστή απόφαση.

19:56

Ο Χατζηγιοβάνης εκτελεί εύστοχα το πέναλτι στην αριστερή γωνία του Κρίστινσον που έπεσε σωστά πάντως, 0-1.

19:55

25': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:54

Θα υπάρχει φυσικά έλεγχος του VAR. Δεν αλλάζει η απόφαση του Βρέσκα.

19:53

22': Κίτρινη κάρτα στον Μόρα.

19:53

22': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Ζαχίντ μπαίνει στην περιοχή μαρκάρεται από τον Μόρα με τον Νορβηγό να πέφτει. Έντονες οι διαμαρτυρίες του Μόρα. Δεν υπάρχει πέναλτι.

19:52

21': Ο Δώνης κάνει σουτ εκτός περιοχής είναι άστοχο και η μπάλα άουτ.

19:51

Επέστρεψε ο Ουάρντα στο ματς.

19:50

19': Ο Ουάρντα βρίσκεται στο έδαφος και θα είναι με δέκα προσωρινά η ΑΕΛ.

19:49

18': Ο Ζαχίντ το εκτελεί με πάσα στον Νάγκι, η μπάλα πάλι στον Ζαχίντ που σεντράρει για να διώξει ο Μπέρτος ο οποίος κερδίζει και φάουλ.

19:48

17': Κόρνερ κερδίζει ο Χατζηθεοδωρίδης από τον Ζίζιτς.

19:46

14': Παίζετε λέει ο Βρέσκας...

19:45

13': Ο Νάγκι βρίσκεται στο έδαφος μέσα στην περιοχή από τον Καρανίκα υπάρχει μία επαφή, αλλά δεν είναι τέτοια που να φέρνει πέναλτι αλλά τη λύση θα δώσει το VAR.

19:42

11': Ωραία κίνηση από τα δεξιά του Γιόχανσον και σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι.

19:40

9': Σουτ του Κουρμπέλη από τον άξονα, ο Κρίστινσον μπλοκάρει τη μπάλα.

19:37

6': Ο Κουρμπέλης στο πρώτο σουτ στο ματς από τον άξονα είναι άστοχο...

19:35

5': Ο Ζαχίντ εκτελεί το κόρνερ, διώχνει προσωρινά η άμυνα της ΑΕΛ, η μπάλα πάλι στον Νορβηγό που κάνει την σέντρα ο Καμπετσής δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας που περνά άουτ.

19:35

5': Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον Παναθηναϊκό το κερδίζει ο Νάγκι.

19:32

1': 'Εναρξη της αναμέτρησης, στην σέντρα ο Παναθηναϊκός.