0
21:25

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:24

Σε ένα σκληρό και αντιαθλητικό από πλευράς Ξάνθης παιχνίδι ο Άρης, παρότι δεν ήταν καλός όσο σε άλλα ματς πήρε τους τρεις βαθμούς και έφτασε στους 29 αφήνοντας τους Ακρίτες στους 26. Το τέρμα της νίκης στο 58' ο Γκάμα με πέναλτι. Τυχερή η Ξάνθη που τελείωσε το ματς με έντεκα παίκτες.

21:23

Λήξη της αναμέτρησης, Άρης - Ξάνθη 1-0.

21:22

90+4': Ο Ντιγκινί βγαίνει τετ-α-τετ με τον Άμπαντ, πλασάρει στο σώμα του και χάνεται ευκαιρία για το 2-0.

21:22

90+4': Ωραία αλλαγή της μπάλας του Φετφατζίδη από τα δεξιά στον Μαρτίνες, στα αριστερά, όμως η σέντρα του τελευταίου δεν είναι καλή και άουτ.

21:20

90+2': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Ένινγκ με τον Μπα να αντικαθιστά τον Ματίγια.

21:20

90+2': Δυνατό φάουλ του Τζουρίτσκοβιτς στον Φετφατζίδη, γλιτώνει την αποβολή ο παίκτης της Ξάνθης.

21:18

Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:18

90': Ο Λισγάρας κάνει μακρινό σουτ, η μπάλα πάνω από την εστία του Κουέστα.

21:16

88': Πολύ ωραίο σουτ του Μπαξεβανίδη, από τα δεξιά και εκτός περιοχής, ο Κουέστα διώχνει με δυσκολία καθώς υπήρχαν πολλά σώματα μπροστά του.

21:15

87': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΡΗ! Ο Γκάμα εκτελεί το φάουλ, κεφαλιά του Ντιγκινί, η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι του Άμπαντ.

21:13

85': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη ο Μαρτίνες περνά στο ματς αντί του Λάρσον.

21:12

84': Ο Φετφατζίδης και πάλι στο κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Κόρχουτ που πιάνει το σουτ, όμως περνά πάνω από την εστία η μπάλα.

21:12

84': Ο Λάρσον κερδίζει τη μπάλα από λάθος του Μπαξεβανίδη, πασάρει στον Φετφατζίδη, ο οποίος από τα δεξιά κάνει την προσπάθεια και ο Άμπαντ διώχνει σε κόρνερ.

21:10

82': Ο Φετφατζίδης στο κόρνερ, κεφαλιά του Δεληζήση, η φάση σταματά για φάουλ.

21:10

82': Ατομική προσπάθεια του Φετφατζίδη από τα δεξιά, ο άσος του Άρη δεν κάνει το γύρισμα στον αμαρκάριστο Ρόουζ και ο Άμπαντ παραχωρεί κόρνερ.

21:09

81': Κλείνει τις αλλαγές του ο Παράσχος, ο Ντε Αμορίμ στη θέση του Κοβάτσεβιτς.

21:08

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, το θέαμα δεν είναι καλό, με τα σκληρά μαρκαρίσματα των παικτών της Ξάνθης να κυριαρχούν. Τζουρίτσκοβιτς και Κάστρο είναι τυχεροί που παραμένουν στο γήπεδο.

21:06

Επέστρεψε στο ματς ο παίκτης του Άρη.

21:05

Νέα διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Δεληζήση.

21:04

75': Κίτρινη κάρτα στον Τζουρίτσκοβιτς για μαρκάρισμα στον Ντιγκινί.

21:02

73': Σπρώξιμο εκτός φάσης του Κάστρο στον Δεληζήση, δεν τιμωρείται καν με κάρτα. Απίστευτο... Και μάλιστα μπροστά στα μάτια του 4ου διαιτητή Τσαμούρη.

21:01

72': Ο Τεσέιρα εκτελεί το φάουλ, η φάση σταματά για φάουλ του Κασάδο στον Βέλεθ.

20:59

71': Κίτρινη κάρτα στον Κόρχουτ για μαρκάρισμα στον Τζουρίτσκοβιτς.

20:56

68': Ωραία προσπάθεια του Ντιγκινί από τα αριστερά ο οποίος γυρίζει τη μπάλα στον Φετφατζίδη, ο οποίος από το ύψος του πέναλτι κάνει το σουτ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Άμπαντ.

20:53

Έχει επιστρέψει στο ματς ο Δεληζήσης.

20:51

Εκτός αγωνιστικού χώρου προσωρινά ο Δεληζήσης μετά από μονομαχία του με τον Λισγάρα.

20:50

63': Στάρτζεον αντί Φασίδη στη δεύτερη αλλαγή της Ξάνθης.

20:50

62': Εκτελεί ο Κάστρο, διώχνει ο Κουέστα και η μπάλα απομακρύνεται.

20:49

61': Επικίνδυνα ο Φασίδης στην περιοχή, ο Ρόουζ παραχωρεί κόρνερ.

20:48

60': Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη, ο Τεσέιρα στη θέση του Φοσέ.

20:48

60': Κίτρινη κάρτα στον Ρόουζ.

20:47

Όπως και στο πρώτο ματς στα Πηγάδια, έτσι και τώρα ο Γκάμα με πέναλτι, "παραβιάζει" την εστία της Ξάνθης.

20:46

Ο Μπρούνο Γκάμα ευστοχεί στο πέναλτι, το οποίο εκτελεί στο κέντρο της εστίας και 1-0.

20:46

58': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:45

57': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΡΗ! Ο Γκάμα βγάζει κάθετη στον Σάσα, ο Άμπαντ βρίσκει τον παίκτη του Άρη και πέναλτι. Σωστή η απόφαση.

20:44

56': Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Ντιγκινί.

20:43

55': Ο Λάρσον από τα αριστερά μπαίνει στην περιοχή, ο Λισγάρας με την εμπειρία του αναγκάζει τον παίκτη του Άρη να βγάλει αυτός τη μπάλα, καθώς ο Λάρσον πήγε να κερδίσει κόρνερ.

20:42

54': Πρώτη αλλαγή στο ματς για τον Άρη, ο Ντιγκινί αντικαθιστά τον Μαντσίνι.

20:41

52': Σε θέση οφσάιντ ο Λάρσον σωστή υπόδειξη.

20:38

49': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Βέλεθ για μαρκάρισμα στον Κάστρο.

20:34

46': Ωραία προσπάθεια του Γκάμα που βρίσκει χώρο και κάνει σουτ από τον άξονα, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Άμπαντ.

20:33

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.