19:12

19:09

Ο Ρούμπεν Σεμέδο θα δει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα μετά το σφύριγμα της λήξης και αποβάλλεται! Ο στόπερ του Ολυμπιακού είχε μια διένεξη με τον Φερέιρα κι ενώ πήγε να πάρει την μπάλα από ένα ball boy, ρίχνοντάς το στον αγωνιστικό χώρο. Χάνει το ντέρμπι με την ΑΕΚ ο Σεμέδο...

19:06

Ο Ολυμπιακός έκανε μία από τις χειρότερες φετινές του εμφανίσεις, αλλά φεύγει νικητής από μια δύσκολη έδρα και με 50 βαθμούς είναι για την ώρα στο +4 από τον ΠΑΟΚ. Στους 26 βαθμούς και 5ος παραμένει ο ΟΦΗ.

19:06

90'+3: Λήξη του αγώνα, 0-1.

19:03

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:58

86': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, Νοικοκυράκης αντί Βαζ.

18:57

85': Ατομική προσπάθεια και πλασέ από πλάγια αριστερά του Ελ Αραμπί, διώχνει σε κόρνερ ο Σωτηρίου. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

18:55

83': Μακρινό σουτ του Λοβέρα, πέφτει και μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

18:50

77': Σπουδαία ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Εκτελεί φάουλ ο Τσιμίκας από αριστερά, άστοχη έξοδος του Σωτηρίου, αφύλακτος κάνει την προβολή στο δεύτερο δοκάρι ο Μπα, ψηλά άουτ η μπάλα.

18:48

76': Σουντανί αντί Βαλμπουενά, δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

18:46

74': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, Φερέιρα αντί Στάικου.

18:42

70': Σουτ του Βαλμπουενά εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

18:41

69': Λοβέρα αντί Μασούρα, πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

18:39

67': Κίτρινη στον Ρούμπεν Σεμέδο για φάουλ στον Βαζ.

18:38

66': Ο Μασούρας πέφτει στην περιοχή σε διεκδίκηση της μπάλας με τον Σωτηρίου, διώχνει ο γκολκίπερ του ΟΦΗ με το χέρι.

18:36

64': Κίτρινη στον Ελαμπντελαουί.

18:30

57': Πολλά λάθη στο β' ημίχρονο από τις δύο ομάδες.

18:24

51': Παραλίγο αυτογκόλ από τον Κουτρουμπή, που γυρίζει την μπάλα στον Σωτηρίου χωρίς να τον βλέπει και κόρνερ. Περνά ανεκμετάλλευτο για τους «ερυθρόλευκους».

18:21

49': Κόρνερ παραχωρεί ο Κοροβέσης για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:20

48': Σέντρα του Βαζ από δεξιά, κεφαλιά του Νέιρα υπό την πίεση του Μπα, μπλοκάρει εύκολα ο Σα.

18:18

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.