3
19:10

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:09

Εύκολη επικράτηση της ΑΕΚ στον Βόλο με 3-1 και η Ένωση ανεβαίνει στους 37 βαθμούς, παραμένουν στους 22 οι ηττημένοι. Ο Οικονόμου στο 9' το 0-1, ο Αλμπάνης στο 26' το 0-2 και ο Κλωναρίδης στο 52' το 0-3. Το τελικό 1-3 στο 89' ο Γκουαροτσένα.

19:08

Λήξη της αναμέτρησης, Βόλος - ΑΕΚ 1-3.

19:04

90': Ωραίο κοντρόλ και σουτ του Τόρες έξω από την περιοχή, σε κόρνερ ο Μπάρκας.

19:04

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:03

Σέντρα του Δημόπουλου από τα αριστερά κεφαλιά του Γκουαροτσένα μέσα στην περιοχή το 1-3.

19:03

89': ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!

19:01

87': Κόρνερ για την ΑΕΚ, εκτελεί ο Ντέλετιτς, ο Αλμπάνης την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

19:01

86': Ωραία προσπάθεια στην περιοχή του Αλμπάνη που φτάνει στην περιοχή, κάνει το πλασέ, η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι.

18:59

85': Κίτρινη και στον Διαμαντή για μαρκάρισμα στον Αλμπάνη.

18:59

84': Κίτρινη κάρτα στον Σβάρνα για δυνατό μαρκάρισμα στον Ντεντάκη.

18:55

81': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Καρέρα με τον Βράνιες να αποχωρεί και τον Βασιλαντωνόπουλο να μπαίνει για τα τελευταία λεπτά.

18:53

79': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Σιμάνσκι αποχωρεί και στο ματς περνά ο Μπότος.

18:51

77': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ για το 0-4, ο Λόπες από τα αριστερά κάνει την σέντρα του Λόπες ο Σιμόες στο δεύτερο δοκάρι πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

18:49

75': Ο Αλμπάνης κάνει ωραία προσωπική ενέργεια και πάσα στον Σιμάνσκι ο οποίος από το ύψος του πέναλτι κάνει κακό τελείωμα και η μπάλα περνά άουτ.

18:47

Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα, απόρροια του 0-3...

18:41

67': Ο Ντέλετιτς κάνει ωραία προσπάθεια αποφεύγει τον Οικονόμου κάνει συρτό σουτ η μπάλα όμως περνά άουτ.

18:40

66': Τρίτη αλλαγή για τον Βόλο, ο Γέντρισεκ στη θέση του Φεράρι.

18:36

64': Πολύ ωραία προσπάθεια του Σιμάνσκι μπαίνει στην περιοχή, ασίστ πάρε βάλε στον Ντέλετιτς που από κοντά δεν μπορεί να σκοράρει.

18:35

63': Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου του Βόλου.

18:34

62': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Ντέλετιτς αντικαθιστά τον Κλωναρίδη.

18:32

59': Ο Αλμπάνης σκοράρει, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Οριακή φάση, δύσκολη.

18:26

"Καθαρίζει" το ματς η ΑΕΚ καθώς κάνει τρία τα τέρματά της. Ιδανική επίθεση των παικτών του Καρέρα, ο Σιμάνσκι πασάρει στον Λόπες, αυτός από τα αριστερά κάνει το γύρισμα στην περιοχή, εκεί που καραδοκεί ο Κλωναρίδης που από κοντά κάνει το 0-3.

18:25

52': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:21

48': Ο Σιμάνσκι εκτελεί κόρνερ για την ΑΕΚ, δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά ο Οικονόμου, η μπάλα σε πλάγιο.

18:19

46': Δεύτερη αλλαγή για τον Βόλο, ο Ζοάο βγαίνει εκτός αγώνα και ο Τόρες περνά στη θέση του.

18:19

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

18:04

Καλύτερη η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο προηγείται δίκαια με 2-0 των Βολιωτών. Σκόρερ για την Ένωση οι Οικονόμου (9') και Αλμπάνης (26').

18:03

Λήξη του ημιχρόνου, Βόλος - ΑΕΚ 0-2.

18:03

45+2': Ο Σιμάνσκι στο κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Λόπες που κάνει κακό σουτ και άουτ.

18:02

45+1': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ να κάνει το 0-3 με τον Αλμπάνη να κάνει σουτ από τον άξονα και ο Γκαραβέλης διώχνει σε κόρνερ.

18:01

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, δύο οι καθυστερήσεις.

17:59

44': Ο Λόπες στην εκτέλεση του φάουλ, ο Γκαραβέλης βγαίνει και μπλοκάρει.

17:59

44': Κίτρινη κάρτα στον Ζοάο για μαρκάρισμα στον Βράνιες.

17:57

42': Ο Γκουαροτσένα από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή κάνει το σουτ, η μπάλα περνά παράλληλα με την εστία και άουτ. Υπάρχει οφσάιντ, ως μη γενόμενη η φάση.

17:57

42': Ο Ζοάο προσπαθεί με κάθετη να βρει τον Μουνίθ, ο Μπάρκας έγκαιρα βγαίνει και μπλοκάρει.

17:53

39': Ο Βράνιες περνά μπαλιά στον Κλωναρίδη που κάνει ωραία προσπάθεια από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Γκαραβέλη.

17:48

Πάει ο ίδιος ο Τσαγκαράκης στο VAR. Παίζετε λέει ο Κρητικός κρίνοντας κανονικό το μαρκάρισμα του Δημόπουλου.

17:46

32': 'Ελεγχος από το VAR για περίπτωση πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ σε προσπάθεια του Σιμάνσκι και μαρκάρισμα του Δημόπουλου.

17:43

29': Ο Κλωναρίδης εκτελεί φάουλ πάει ο Σιμόες προς τη μπάλα, αλλά κάνοντας φάουλ.

17:41

27': Πρώτη αλλαγή για τον Βόλο, ο Οικονόμου στη θέση του Κανταμούρο.

17:41

Δεύτερο γκολ για την ΑΕΚ που από πολύ νωρίς παίρνει σημαντικό προβάδισμα. Ο Κλωναρίδης σεντράρει από τα αριστερά, ο Φεράρι δεν μπορεί να απομακρύνει σωστά, η μπάλα φτάνει στον Αλμπάνη που λέει... ευχαριστώ στον αμυντικό του Βόλου και εύκολα από κοντά με πλασέ κάνει το 0-2.

17:40

26': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:39

25': Εκτέλεση φάουλ από τον Μουνίθ, πετάγεται ο Κανταμούρο στο δεύτερο δοκάρι αλλά το σουτ του είναι απελπιστικά άστοχο.

17:37

22': Εκτελεί ο Μουνίθ το φάουλ, ο Σαμπανάτζοβιτς διώχνει τη μπάλα.

17:36

21': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Βράνιες για φάουλ στον Μουνίθ.