2
16:56

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

16:55

Παρότι προηγήθηκε 0-2 από ισάριθμα γκολ του Ντάουντα (28' και 63') ο Παναιτωλικός δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη στη Λάρισα. Η ΑΕΛ με ισάριθμα πέναλτι του Ουάρντα (78 και 86') έκανε το 2-2 και ανέβηκε στους 24 βαθμούς. Ο Παναιτωλικός έφτασε τους 10.

16:54

Λήξη της αναμέτρησης, ΑΕΛ - Παναιτωλικός 2-2.

16:52

90+2'': Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεβιτς.

16:51

90+1': Ο Αιγύπτιος στο κόρνερ, διώχνει ο Ντάλσιο.

16:51

90+1': Σουτ κοντινό του Ουάρντα σε κόρνερ ο Γιοβάνοβιτς.

16:50

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, τέσσερα επιπλέον θα έχουμε.

16:48

88': ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα και με δέκα ο Παναιτωλικός. Δεύτερη κίτρινη για τον Τσιγγάρα και για φάουλ στον Ουάρντα.

16:46

87': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Χάβος, ο Ντάλσιο αντικαθιστά τον Άλβαρεζ.

16:45

Ο Ουάρντα εκτελεί εύστοχα και αυτό το πέναλτι και κάνει το 2-2, παρότι έπεσε σωστά ο Κνετ.

16:45

86': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

16:44

85': Και κίτρινη στον Φρεντ.

16:43

84': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ! Ο Ουάρντα μαρκάρεται αντικανονικά από τον Φρεντ στην περιοχή και άσπρη βούλα.

16:43

84': Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα για φάουλ στον Ουάρντα.

16:40

81': Ο Ρόσα εκτελεί το κόρνερ, ο Μόρας διώχνει στο πρώτο δοκάρι.

16:40

80': Ο Ντάουντα αποχωρεί από το ματς καθώς έχουμε αλλαγή, ο Μπαΐροβιτς στη θέση του.

16:39

80': Ο Ντάουντα κερδίζει κόρνερ από τον Μιχαήλ.

16:38

Ο Ουάρντα εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και μειώνει σε 1-2.

16:38

78': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

16:37

78': Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Ντουάρτε στη θέση του Τζανακάκη.

16:36

77': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ! Σέντρα του Μιλοσάβλιεβιτς, ο Κέβιν σταματά τη μπάλα με το χέρι.

16:34

75': Κλείνει τις αλλαγές του ο Γρηγορίου, ο Γκαζάλ στη θέση του Σεσέροβιτς.

16:33

74': Ο Ουάρντα εκτελεί το φάουλ, γυριστή κεφαλιά του Βινίσιους, ο Κνετ μπλοκάρει.

16:33

74': Κίτρινη κάρτα στον Τζανακάκη για φάουλ.

16:31

71': Κίτρινη κάρτα στον Καρανίκα για φάουλ στον Ντίας.

16:26

67': Κόρνερ για την ΑΕΛ εκτελεί ο Ουάρντα, ο Νούνιτς δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και η μπάλα μακριά άουτ από το δεξί δοκάρι.

16:23

Βάσεις νίκης βάζει ο Παναιτωλικός καθώς φτάνει σε δεύτερο τέρμα. Σε απομάκρυνση της μπάλας, ο Ρόσα από τα αριστερά κάνει το γύρισμα στον Ντάουντα και ο Νιγηριανός με σουτ στη κίνηση κάνει το 0-2. Σεντερφορίσιο τέρμα από τον Αφρικανό.

16:22

63': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

16:22

63': Και αλλαγή για τον φορ της ΑΕΛ, ο Νούνιτς μπαίνει στη θέση του.

16:21

62': Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου.

16:20

Μία ώρα αγώνα παραμένει το 0-1 για τον Παναιτωλικό, αλλά η ΑΕΛ πιέζει για το 1-1.

16:19

60': Σουτ από πλευράς ΑΕΛ με τον Μπούστος, ο Κνετ μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.

16:16

57': Κίτρινη κάρτα στον Άλβαρεζ.

16:14

55': Ο Αιγύπτιος στην τρίτη κατά σειρά εκτέλεση, η φάση σταματά για φάουλ στον Κέβιν.

16:14

55': Πάλι ο Ουάρντα, ο Μαρσιάλ σε ακόμα ένα κόρνερ.

16:13

54': Ο Ουάρντα στην εκτέλεση, ο Ρόσα σε νέο κόρνερ.

16:13

54': Ωραία προσπάθεια του Ουάρντα σε κόρνερ ο Γιοβάνοβιτς.

16:11

52': Ωραία προσπάθεια του Ουάρντα από τα αριστερά κάνει σέντρα σουτ η μπάλα παράλληλα με την εστία.

16:07

48': Μακρινό σουτ του Ουάρντα είναι άστοχο, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. Πρώτο σουτ από πλευράς Λαρισαίων στο ματς.

16:06

47': Πρώτη κίτρινη στο ματς την βλέπει ο Μιχαήλ για μαρκάρισμα στον Ντίας.

16:05

46': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ, ο νεοαποκτηθείς Σίλβα Βινίσιους στη θέση του Κάτσε.

16:05

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

15:50

Εν μέσω αποδοκιμασιών η λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναιτωλικό πάντως να είναι δίκαια μπροστά στο σκορ καθώς ήταν καλύτερος. Σκόρερ ο πρώην παίκτης της ΑΕΛ, Ντάουντα στο 28΄.

15:49

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΛ - Παναιτωλικός 0-1.

15:48

45+1': Εκτέλεση πλαγίου του Καρανίκα, ο Μαρσιάλ αφήνει για τον Κνετ που δεν μπλοκάρει παρά... ανατρέπει τον συμπαίκτη του προ του Κάτσε που αδρανεί, μαζεύει τελικά τη μπάλα ο κίπερ του Παναιτωλικού.

15:47

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

15:43

41': Εκτελεί ο Τζανακάκης το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Σίεστεντ που την γυρίζει, ο Μιλοσάβλιεβιτς διώχνει με το σώμα...

15:42

40': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό το παραχωρεί ο Μόρας.

15:40

38': Ο Ουάρντα στην εκτέλεση, διώχνει ο Κέβιν στο πρώτο δοκάρι.

15:39

37': Πίεση της ΑΕΛ ψηλά αναγκάζει τον Τζανακάκη να κάνει κακό υπολογισμό της μπάλας και να τη βγάλει κόρνερ.

15:36

34': Ωραίο σουτ από τον άξονα του Ρόσα, δύσκολα διώχνει ο Κρίστινσον.

15:33

31': Δυναμική διεκδίκηση της μπάλας στο χώρο της μεσαίας γραμμής από Σεσέροβιτς, Ντάουντα και μίνι διακοπή στο ματς. Δέχονται τις πρώτες βοήθειες οι παίκτες των δύο ομάδων.

15:32

Δεν πανηγύρισε το γκολ ο παίκτης του Παναιτωλικού σεβόμενος το πέρασμά του από την ΑΕΛ.

15:31

Ανοίγει το σκορ στη Λάρισα και ο Παναιτωλικός προηγείται. Από οργανωμένη επίθεση ο Ντίας βρίσκει τον Άλβαρεζ αυτός με τη μία πασάρει στον Ντάουντα ο οποίος μπαίνει στην περιοχή από πλάγια αριστερά και αφού αποφεύγει και τον Κρίστινσον κάνει με ωραίο τελείωμα το 0-1.

15:30

28': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

15:26

24': Βαθιά μπαλιά του Ουάρντα από τα δεξιά με στόχο τον Μπούστος είναι δυνατή και δεν προλαβαίνει ο τελευταίος.

15:23

21': Σε θέση οφσάιντ ο Παπάζογλου, σωστή υπόδειξη.

15:22

20 λεπτά στο AEL FC ARENA πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες.

15:18

16': Σε θέση οφσάιντ ο Ουάρντα που διαμαρτύρεται.