1
20:05

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:03

Σε ένα ματς όπου τα τρία από τα τέσσερα γκολ επιβεβαιώθηκαν με χρήση VAR οι "ασπρόμαυροι" νίκησαν 3-1 τους Αρκάδες και έφτασαν τους 46 βαθμούς. Ο Αστέρας παραμένει στη 12η θέση με 18 πόντους. Σφιντέρσκι στο 29' το 1-0, Πέλκας στο 61' το 2-0, Λάμπρου στο 79' το 3-0 και Μαρκ Φερνάντεθ στο 86' το τελικό 3-1. Μαντάρα τα έκαναν διαιτητής και επόπτες.

20:02

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης 3-1.

20:01

90+7': Κίτρινη κάρτα δέχεται ο Ριέρα.

19:56

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Αουγκούστο.

19:54

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, οκτώ θα έχουμε επιπλέον.

19:53

89': Σκοράρει ο Άκμπομ, αλλά έχει προηγηθεί φάουλ του Άγγλου φορ.

19:51

Μετρά τελικά κανονικά το γκολ του Αστέρα. Ο Mαρκ Φερνάντεθ με κοντινό πλασέ μειώνει σε 3-1.

19:50

86': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

19:49

Θα υπάρχει και εδώ έλεγχος από το VAR. Ο βοηθός έδειξε οφσάιντ, ο διαιτητής σέντρα.

19:48

85': ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης με τον Μαρκ Φερνάντεθ που ακυρώνεται ως οφσάιντ.

19:45

Έχουν κριθεί τα πάντα στην Τούμπα...

19:44

81': Τρίτη και τελευταία αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ, ο Εσίτι αντικαθιστά τον Μαουρίτσιο.

19:43

Κάνει τρία τα τέρματά του ο ΠΑΟΚ, με τον Λημνιό να πασάρει στον Μίσιτς και εκείνος από τα αριστερά σεντράρει για τον Λάμπρου και εκείνος με ιδανικό τελείωμα μέσα από την περιοχή κάνει το 3-0.

19:42

79': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:40

77': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τους Αρκάδες, ο Μπελόγκ στη θέση του Μπόρχα Φερνάντεθ.

19:38

75': Μικρή διακοπή στο ματς, στο έδαφος ο Μάτος.

19:33

70': Ο Αουγκούστο εκτελεί το φάουλ, διώχνει ενστικτωδώς ο Παπαδόπουλος.

19:33

70': Δεύτερη αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ, έξω ο Σφιντέρσκι και στη θέση του ο Άκπομ.

19:32

69': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα, ο Πασαλίδης στη θέση του Λουίς Φερνάντεθ.

19:31

Τα έχει κάνει μαντάρα ο Σκουλάς.

19:30

Πάει στο VAR ο διαιτητής και ακυρώνει το πέναλτι. Δίνει φάουλ τελικά, παραμένει η αποβολή.

19:28

65': Και κόκκινη, δεύτερη κίτρινη στον παίκτη του Αστέρα.

19:28

65': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ. Ο Σουάρες ανατρέπετει τον Σφιντέρσκι.

19:25

62': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Σουάρες.

19:25

62': Και γίνεται αλλαγή ο σκόρερ του 2-0, Πέλκας, στη θέση του ο Λάμπρου.

19:25

Τελικά το γκολ μετρά με τον διαιτητή να βλέπει το VAR. Ο Μαουρίτσιο έκανε το σουτ η μπάλα πήγε στον Πέλκα που έκανε το δεύτερο σουτ και 2-0.

19:24

61': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:23

60': Πρώτη αλλαγή στο ματς είναι για τον Αστέρα, έξω ο Σίτο και μέσα ο Ριέρα.

19:23

Βέβαια θα υπάρχει έλεγχος από το VAR.

19:22

59': Ο Πέλκας σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται σαν οφσάιντ.

19:19

56': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, σουτ του Πέλκα από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα άουτ.

19:16

Έχει μπει δυνατά ο Αστέρας στο δεύτερο μέρος.

19:14

52': Ο Σίτο προσπαθεί να περάσει κάθετη μπαλιά, ο Ζίβκοβιτς βγαίνει έγκαιρα και μπλοκάρει τη μπάλα.

19:08

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

18:54

Με 1-0 προηγείται ο ΠΑΟΚ χάρις σε ένα γκολ του Σφιντέρσκι στο 29' το οποίο μέτρησε μετά από χρήση του VAR. Δικαιολογημένες διαμαρτυρίες των Αρκάδων για πέναλτι στο 42' σε μαρκάρισμα του Αουγκούστο στον Μαρκ Φερνάντεθ.

18:53

Λήξη του ημιχρόνου, ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης 1-0.

18:52

45+5': Ο Ορτέγκα κερδίζει φάουλ για τον Αστέρα, εκτελεί ο ίδιος ο παίκτης του Αστέρα, ο Λημνιός απομακρύνει.

18:50

45+3': Σέντρα του Σίτο από τα αριστερά, φωνάζουν για χέρι του Μίσιτς οι του Αστέρα. Παίρνει τη φάση πάνω του ο Σκουλάς και λέει "παίζετε".

18:47

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, τέσσερα θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:47

Τίποτα λέει ο Σκουλάς, συνεχίζεται το ματς. Υπάρχει πάντως μαρκάρισμα του παίκτη του ΠΑΟΚ στον Φερνάντεθ.

18:45

Πάει στο VAR o Σκουλάς για να δει το μαρκάρισμα του Αουγκούστο στον παίκτη του Αστέρα.

18:44

42': Μοναδική ευκαιρία για τον Αστέρα να ισοφαρίσει με τον Μαρκ Φερνάντεθ να κάνει σουτ και να στέλνει τη μπάλα άουτ από τα δεξιά.

18:40

38': Κόρνερ για τον Αστέρα, εκτελεί ο Λουίς Φερνάντεθ, η μπάλα στον Μαρκ Φερνάντεθ που κάνει διαγώνιο σουτ, άουτ.

18:35

Μετρά κανονικά το γκολ.

18:33

Όμως θα πάει στο VAR ο διαιτητής. Για ενδεχόμενο οφσάιντ του Πέλκα όταν υποδέχτηκε τη μπάλα.

18:32

Καρποφωρεί η υπεροχή του Δικεφάλου με τον Βιεϊρίνια να βρίσκει με κάθετη τον Πέλκα και αυτός με τη μία στον Σφιντέρσκι που με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

18:31

29': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:27

25': Ο Βιεϊρίνια σε ακόμα ένα κόρνερ, ο Ίνγκανσον πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

18:24

22': Ωραία μακρινή μπαλιά του Βιεϊρίνια προς τον Μίσιτς, προβολή του τελευταίου, ελάχιστα άουτ η μπάλα.