1
16:54

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:53

Πολύ σημαντική νίκη στη μάχη της εξάδας παίρνει ο Παναθηναϊκός στα Πηγάδια με 1-0. Οι "πράσινοι" χάρις σε ένα γκολ του Μακέντα στο 50' πήραν τη νίκη και έφτασαν τους 28 βαθμούς, ενώ η Ξάνθη παρέμεινε στους 26.

16:52

Λήξη της αναμέτρησης, Ξάνθη - Παναθηναϊκός 0-1.

16:52

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Χατζηθεοδωρίδη.

16:50

90+3': Απίστευτη ευκαιρία για το 0-2, ο Νάγκι τετ-α-τετ με τον Άμπαντ, τον περνά, όμως ο Μαλεζάς διώχνει πάνω στη γραμμή το πλασέ του άσου του Παναθηναϊκού.

16:48

90+1': Ο Αλεξανδρόπουλος πασάρει στον Μακέντα, σουτ του Ιταλού, ο Άμπαντ μπλοκάρει τη μπάλα.

16:48

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, τέσσερα θα είναι οι καθυστερήσεις.

16:46

89': Κόκκινη κάρτα, δεύτερη κίτρινη, για την Ξάνθη. Ο Μπαριέντος την βλέπει για δυνατό φάουλ στον Ανουάρ.

16:44

87': Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη για φάουλ στον Νάγκι.

16:43

85': Κίτρινη κάρτα και στον Δώνη για φάουλ στον Μπαριέντος.

16:42

84': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Γιώργος Δώνης με τον Αλεξανδρόπουλο να περνά στο ματς αντί του Ζαχίντ.

16:41

83': Προσπάθεια του Χατζηθεοδωρίδη και σουτ, είναι κακό, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Άμπαντ.

16:39

Στο έδαφος ο Ανουάρ και μίνι διακοπή στο ματς.

16:39

80': Ο Μπαξεβανίδης κάνει την σέντρα από τα δεξιά, ανάποδο ψαλίδι του Κάστρο, σε ετοιμότητα ο Διούδης μπλοκάρει τη μπάλα.

16:36

77': Ο Κοβάτσεβιτς το εκτελεί, ο Διούδης μπλοκάρει σταθερά τη μπάλα.

16:35

77': Ο Τζουρίτσκοβιτς εκτελεί φάουλ για την Ξάνθη σε κόρνερ διώχνει ο Μακέντα.

16:34

76': Ο Κάστρο από τα δεξιά κάνει το γύρισμα, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

16:30

72': Στο ίδιο λεπτό η δεύτερη αλλαγή του Παναθηναϊκού με τον νεαποκτηθέντα Νάγκι να περνά στο ματς αντί του Μπεκ.

16:30

72': Κλείνει τις αλλαγές του ο Παράσχος, με τον Φοσέ στη θέση του Τεσέιρα.

16:29

71': Εκτελεί ο Ζαχίντ, ο Άμπαντ σταθερά μπλοκάρει τη μπάλα.

16:28

70': Ο Μακέντα στην περιοχή με τον Καρασαλίδη και έχουμε νέο κόρνερ.

16:26

68': Κίτρινη κάρτα, ακόμα μία στο ματς, τη βλέπει ο Ζαχίντ.

16:26

68': Ο Ζαχίντ στο κόρνερ, ο Καμαρά διώχνει σε πλάγιο.

16:25

67': Ο Ζαχίντ εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Ανουάρ που σουτάρει για να διώξει ενστικτωδώς σε νέο κόρνερ ο Άμπαντ.

16:25

67': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Χατζηθεοδωρίδης στη θέση του Χατζηγιοβάνη.

16:24

66': Ο Μπεκ στο φάουλ, διώχνει ο Μαλεζάς, πάλι ο Μπεκ και έχουμε κόρνερ.

16:23

65': Κίτρινη κάρτα στον Μπεκ καθώς ο Δανός εκτελεί φάουλ πριν σφυρίξει ο Φωτιάς.

16:21

63': Ωραίο σουτ του Κασάδο που ερχόταν με φόρα από τα αριστερά, ο Διούδης μπλοκάρει τη μπάλα.

16:20

62': Ο Ινσούα περνά πάσα στον Ζαχίντ, ο Νορβηγός μέσα στην περιοχή δεν κάνει καλό κοντρόλ και ο Άμπαντ μπλοκάρει.

16:17

59': Στην εξέλιξη της φάσης κίτρινη κάρτα στον Μπαριέντος για μαρκάρισμα στον Χατζηγιοβάνη που έφευγε επικίνδυνα μπροστά.

16:17

59': Ο Εντουάρντο εκτελεί το φάουλ, απομακρύνει ο Πούγγουρας.

16:16

58': Κίτρινη κάρτα στον Γιόχανσον για μαρκάρισμα στον Μπαριέντος.

16:16

58': Και δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη, έξω ο Στάρτζεον που δεν φάνηκε, στη θέση του ο Τζουρίτσκοβιτς.

16:14

56': Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά για φάουλ στον Δώνη.

16:13

55': Ο Μπεκ μπαίνει στην περιοχή, μετά από πάσα του Δώνη, από τα αριστερά κάνει το σουτ, ο Άμπαντ απομακρύνει, η μπάλα φτάνει στον Μακέντα, η φάση σταματά για χέρι του Ιταλού.

16:11

53': Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη, ο Μπαριέντος περνά στο ματς αντί του Σόσα.

16:11

53': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Ινσούα.

16:10

52': Μίνι διακοπή στο ματς για τραυματισμό των Ινσούα, Κάστρο στην προσπάθεια διεκδίκησης της μπάλας.

16:09

Ανοίγει το σκορ στα Πηγάδια, για τον Παναθηναϊκό. Ο Ζαχίντ από τον άξονα με κάθετη βρίσκει τον Μακέντα αυτός προχωρά όσο χρειάζεται στα δεξιά και με ωραίο τελειώμα κάνει το 0-1.

16:08

50': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:03

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

15:48

Χωρίς γκολ το πρώτο 45λεπτο στα Πηγάδια, σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι. Ελαφρώς καλύτερος ο Παναθηναϊκός που είχε και τη σημαντική ευκαιρία στο ματς με τον Μακέντα στο 14', ενώ ακυρώθηκε σωστά τέρμα του Σένκεφελντ στο 32' για οφσάιντ του Δώνη στο ξεκίνημα της φάσης.

15:47

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Ξάνθη - Παναθηναϊκός 0-0.

15:46

Νεύρα μεταξύ Κασάδο και Μπεκ και ο διαιτητής τους καλεί κοντά του για συστάσεις.

15:45

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, ένα λεπτό επιπλέον θα έχουμε.

15:43

43': Ο Ζαχίντ προσπαθεί να περάσει τη μπάλα μέσα στην περιοχή, ο Μαλεζάς την απομακρύνει.

15:39

39': Ο Τεσέιρα εκτελεί το φάουλ, κεφαλιά του προωθημένου Μαλεζά, ο Διούδης μπλοκάρει σταθερά τη μπάλα.

15:38

38': Φάουλ του Σένκεφελντ στον Κάστρο και πρώτη κίτρινη στο ματς, τη βλέπει ο στόπερ του Παναθηναϊκού.

15:35

35': Ωραία προσπάθεια από πλάγια δεξιά του Κοβάτσεβιτς και σουτ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Διούδη.

15:33

Δεν μετρά τελικά το γκολ, παραμένει το 0-0 στα Πηγάδια. Σωστά δεν μέτρησε το γκολ.

15:32

32': Γκολ για τον Παναθηναϊκό που όμως ακυρώνεται για οφσάιντ στο Δώνη. Ο Ζαχίντ εκτελεί το φάουλ που κέρδισε η ομάδα του, ο Σένκεφελντ από τις κόντρες γίνεται αποδέκτης και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά προηγείται οφσάιντ του Δώνη. Θα έχουμε VAR.

15:30

Πανό με αποδέκτη τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο από τους φιλάθλους του Παναθηναϊκού που βρίσκονται στο πέταλο και το οποίο αναφέρει: "Οι Ταλιμπάν σου δεν θα γίνουμε ποτέ, άσε τους συνδέσμους και κοίτα την ΚΑΕ".

15:28

28': Ο Ζαχίντ από τα αριστερά πασάρει στον Ινσούα που σουτάρει, η μπάλα στο σώμα του Καρασαλίδη και εν συνεχεία διώχνουν σε πλάγιο οι των γηπεδούχων.

15:27

27': Ο Χατζηγιοβάνης από τα αριστερά κάνει την σέντρα στην περιοχή, ο Μπαξεβανίδης διώχνει τη μπάλα.

15:24

24': Ο Ζαχίντ εκτελεί το κόρνερ, διώχνει τη μπάλα ο Εντουάρντο.

15:24

24': Ο Μαλεζάς παραχωρεί κόρνερ μετά από προσπάθεια του Μακέντα από τα δεξιά.

15:21

21': Ο Κοβάτσεβιτς στο κόρνερ, βγάζει άμυνα ο Πούγγουρας απομακρύνοντας με κεφαλιά τη μπάλα.

15:20

20': Ωραίο μακρινό σουτ του Κοβάτσεβιτς, η μπάλα κοντράρει στον Ζαχίντ και καταλήγει κόρνερ.

15:16

16': Σε θέση οφσάιντ ο Μακέντα, σωστή η υπόδειξη.

15:14

14': Ο Ζαχίντ εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα περνά από όλους φτάνει στα αριστερά στον Χατζηγιοβάνη που κάνει ωραίο διαγώνιο σουτ, η μπάλα ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

15:14

14': Ωραία προσπάθεια του Μακέντα και σουτ έξω από την περιοχή και τον άξονα, διώχνει σε κόρνερ ο Άμπαντ.

15:12

12': Ο Μπεκ εκτελεί το κόρνερ, ο Ινσούα δεν μπορεί να πιάσει σωστά την κεφαλιά, απομακρύνει ο Μπαξεβανίδης.

15:11

11': Ο Ανουάρ πασάρει στον Χατζηγιοβάνη από τα αριστερά εκείνος μπαίνει στην περιοχή, ο Μπαξεβανίδης παραχωρεί κόρνερ.

15:10

10': Ο Στάρτζεον επιχειρεί να βρει με κάθετη τον Κοβάτσεβιτς, ο Διούδης βγαίνει έγκαιρα και μπλοκάρει τη μπάλα.

15:10

Δεκάλεπτο στα Πηγάδια χωρίς ευκαιρίες από τις δύο ομάδες.

15:04

4': Εκτέλεση φάουλ του Τεσέιρα από τα δεξιά, η μπάλα περνά από όλους ο προωθημένος Κασάδο θα τη βρει λίγο στο δεύτερο δοκάρι, αλλά περνά άουτ.

15:01

1': Έναρξη της αναμέτρησης, στην σέντρα ο Παναθηναϊκός.