1
21:55

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

21:54

Ισόπαλο με σκορ 1-1 ολοκληρώνεται το ματς στο Αγρίνιο σε ένα συναρπαστικό ματς με συγκινήσεις. Στους 9 βαθμούς ανεβαίνει ο Παναιτωλικός που έσωσε το βαθμό της ισοπαλίας στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντάουντα, πάει στους 23 η Λαμία που προηγήθηκε με τον Μπεχαράνο στο 43'. Καλύτερος ο Παναιτωλικός στο πρώτο 45λεπτο που είχε δοκάρι στο 2' με τον Άλβαρεζ. Δικαιούται να "φωνάζει" η Λαμία για μη αποβολή του Τζανακάκη στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

21:53

Λήξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός - Λαμία 1-1.

21:52

Ο Ντάουντα εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και ισοφαρίζει σε 1-1.

21:52

90+6': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

21:51

90+5': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναιτωλικό! Ο Ντάουντα φεύγει στην πλάτη της άμυνας της Λαμίας, περνά τον Αντέτζο, ανατρέπεται από τον Θεοδωρόπουλο.

21:50

90+4': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τη Λαμία, έξω ο Δημούτσος, μέσα ο Σασί. Επιστροφή μετά από αρκετό καιρό για τον έγχρωμο παίκτη της Λαμίας.

21:49

90+3': Ο Δημούτσος από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή, γυρίζει στον Μπεχαράνο που δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα περνά άουτ.

21:48

90+2': Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία, έξω ο Ρόμανιτς, μέσα ο Βύντρα.

21:47

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις, τέσσερα λεπτά θα έχουμε.

21:46

90': Χαμηλή πάσα του Ρόσα, ο Γιοβάνοβιτς δεν μπορεί να βρει τη μπάλα, την οποία μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.

21:44

87': Ο Κέβιν στην άλλη γωνία, εκτελεί το κόρνερ, η φάση σταματά για φάουλ του Ρόσα.

21:43

87': Ο Ντουάρτε κερδίζει κόρνερ, εκτελεί ο ίδιος προσπαθεί να βρει τον Ντάουντα, νέο κόρνερ.

21:42

Πολύ κακός ο Παναιτωλικός στο δεύτερο μέρος, εύκολα κρατά το 0-1 η Λαμία.

21:41

85': Εκτέλεση φάουλ από τον Κέβιν, διώχνουν προσωρινά οι της Λαμίας, ο Ντουάρτε κατέβασμα της μπάλας και σουτ, είναι κακό πάνω από τα δοκάρια.

21:37

81': Ο Ντίας σε ακόμα ένα κόρνερ, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι και άουτ.

21:37

80': Σουτ του Άλβαρεζ, η μπάλα στα σώματα, σουτ του Ντίας και έχουμε κόρνερ.

21:34

Με δέκα προσωρινά η Λαμία, έξω ο Μπεχαράνο για τις πρώτες βοήθειες.

21:33

77': Διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Μπεχαράνο. Ο σκόρερ της Λαμίας τραυματίστηκε στην προηγούμενη φάση με τον Άλβαρεζ.

21:32

76': Ωραία προσπάθεια του Άλβαρεζ, όμως έχουν κλείσει καλά οι Αντέτζο, Πλιάτσικας και διώχνουν τον κίνδυνο.

21:30

74': Εκτέλεση φάουλ του Ρόσα, κεφαλιά του Σιέστεντ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Θεοδωρόπουλου.

21:29

73': Κλείνει τις αλλαγές του ο Χάβος, μέσα ο Ντάουντα, έξω ο Μπαΐροβιτς. Ντεμπούτο για τον πρώην παίκτη των Ατρόμητου, ΑΕΛ.

21:27

71': Ο Βασιλόγιαννης εκτελεί φάουλ από τα δεξιά και πλάγια, η μπάλα στον Βάντερσον που κάνει σέντρα, ο Καραμάνος κεφαλιά, η μπάλα πάει στον Βασιλόγιαννη και πάλι, εξ επαφής κάνει το σουτ, πάνω από την εστία.

21:26

70': Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία, ο Βασιλόγιαννης περνά στον αγωνιστικό χώρο αντί του Σάλιακα.

21:23

67': Και πάλι ο Ντίας στο κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:23

67': Ο Ντίας στο κόρνερ, ο Ρόμανιτς διώχνει σε νέο κόρνερ από την άλλη γωνία.

21:22

66': Προσπάθεια του Ντίας από τα αριστερά σε κόρνερ ο Πλιάτσικας.

21:20

64': Σέντρα του Ντουάρτε από τα δεξιά, διώχνει σε κόρνερ ο Σκόνδρας.

21:15

59': Ο Ντουάρτε περνά στο ματς αντί του Ντάλσιο στη δεύτερη αλλαγή του Μάκη Χάβου.

21:15

59': Κίτρινη κάρτα στον Κέβιν για μαρκάρισμα στον Ασίγκμπα.

21:13

57': Κακό σουτ του Ντάλσιο από τον άξονα, η μπάλα ψηλά άουτ.

21:12

56': Και για να είναι... σίγουρος ο Χάβος περνά εκτός αγώνα τον Τζανακάκη, ο Ταχάρ στη θέση του.

21:10

54': Ανακόπτει επίθεση της Λαμίας ο Τζανακάκης που έχει κίτρινη. Τον... κρατά στο παιχνίδι ο Τζήλος καθώς δεν του δείχνει την κίτρινη κάρτα ως όφειλε. Δίκαιες οι διαμαρτυρίες των ανθρώπων της Λαμίας.

21:10

54': Σέντρα του Κέβιν από τα αριστερά, ο Μπαΐροβιτς δεν πιάνει καλά την κεφαλιά, απομακρύνει ο Μπεχαράνο.

21:06

50': Σε θέση οφσάιντ ο Βάντερσον.

21:02

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

20:48

Μαγική εικόνα στο Αγρίνιο με τη Λαμία να προηγείται 0-1 από την κεφαλιά του Μπεχαράνο στο 43'. Καλύτερος ο Παναιτωλικός με σωρεία χαμένων ευκαιριών στο πρώτο 20λεπτο, αλλά και δοκάρι με τον Άλβαρεζ μόλις στο 2'.

20:47

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Παναιτωλικός - Λαμία 0-1.

20:45

Ένα λεπτό είναι οι καθυστερήσεις.

20:45

45': Σουτ του Τζανακάκη διώχνει σε κόρνερ ο Θεοδωρόπουλος.

20:44

Ανοίγει το σκορ στο Αγρίνιο με τη Λαμία, κόντρα στη ροή του αγώνα να προηγείται 0-1. Ωραία αλλαγή της μπάλας του Αντέτζο, στον Ρόμανιτς ο οποίος από τα αριστερά κάνει σέντρα, δυνατή κεφαλιά του Μπεχαράνο και στα δίχτυα για το 0-1. Ο σκόρερ δεν πανηγύρισε καθώς αγωνιζόταν στον Παναιτωλικό.

20:43

43': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:42

42': Ο Σάλιακας το εκτελεί, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:41

42': Ο Ρόμανιτς από τα αριστερά κάνει την σέντρα, σε κόρνερ διώχνει ο Τζανακάκης, πρώτο για τη Λαμία.

20:39

39': Ωραία συνεργασία Ντάλσιο με Κέβιν, σέντρα του Ντάλσιο που έγινε αποδέκτης και πάλι της μπάλας, ο Ντίας πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

20:34

34': Ο Σάλιακας στην εκτέλεση του φάουλ, κεφαλιά του Μπεχαράνο, μπλοκάρει τη μπάλα ο Κνετ.

20:34

34': Κίτρινη κάρτα στον Τζανακάκη για μαρκάρισμα από πίσω στον Ρόμανιτς.

20:32

32': Ο Ρόσα στο κόρνερ, ο Ντίας στο πρώτο δοκάρι πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

20:31

31': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό το παραχωρεί ο Σάλιακας.

20:29

29': Ευκαιρία για τη Λαμία σέντρα του Δημούτσου από τα αριστερά, ο Καραμάνος δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά, με τον Κέβιν να διώχνει τον κίνδυνο.

20:27

27': Εκτέλεση του φάουλ από τον Μπαΐροβιτς η μπάλα στο τείχος και πλάγιο.

20:26

26': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Μπεχαράνο για χέρι σε προσπάθεια του Ντάλσιο.

20:23

23': Εκτέλεση φάουλ από τον Βάντερσον, η μπάλα πάει στον Δημούτσο που βγάζει στην περιοχή στον Σάλιακα, σουτ του τελευταίου από τα δεξιά, μπλοκάρει ο Κνετ.