1
16:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:53

Ο ΠΑΟΚ επικρατεί με 4-1 του ΟΦΗ και με δύο νίκες και με συνολικό σκορ 7-1 παίρνει το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

16:52

Λήξη του αγώνα.

16:50

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Μπολάκη.

16:49

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:47

89': Κίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη.

16:45

87': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Βαζ κερδίζει τις κόντρες από Ροντρίγκο και Ίνγκασον στον άξονα, κουβαλάει τη μπάλα, μπαίνει την περιοχή, φάτσα με τον Πασχαλάκη, και πλασάρει αλλά ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ του λέει «όχι».

16:41

83': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Βαζ αντί Φερέιρα.

16:39

Ωραία συνεργασία Σφιντέρσκι - Πέλκα, με τον Πολωνό φορ να μη δυσκολεύεται από κοντά να σκοράρει για το 4-1.

16:39

80': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

16:37

78': Ο Πέλκας εκτελεί το κόρνερ, σταματά η φάση για νέο επιθετικό φάουλ του Άκπομ.

16:36

78': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Σφιντέρσκι αντί Στοχ.

16:36

77': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λάμπρου σουτάρει με φάλτσα από το ημικύκλιο αλλά ο Γουάλι αποκρούει σε κόρνερ.

16:33

74': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Βαρέλα, μέσα ο Μιχαηλίδης. Ντεμπούτο του 20χρονου στόπερ με την πρώτη ομάδα του «Δικέφαλου του Βορρά».

16:30

74': Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη.

16:26

68': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Άκπομ.

16:23

Από το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Πέλκα έξω από την περιοχή, που σουτάρει με εξωτερικό φάλτσο και με μία ελαφριά κόντρα στον Εσίτι αυτή σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

16:23

64': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ!

16:22

63': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά.

16:21

62': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ωραίο ένα - δύο του Πέλκα με τον Άκπομ, με τον τελευταίο να αστοχεί από θέση βολής.

16:19

61': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μεγιάδο αντικαθιστά τον Στάικο.

16:17

59': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εσίτι αντί Μαουρίσιο.

16:14

Ο Λάμπρου πλασάρει από τη μικρή περιοχή, η μπάλα χτυπά στο δοκάρι, στην επαναφορά ο Ντάγκλας Αουγκούστο κάνει το σουτ, ο Γουάλι αποκρούει, με τον Πέλκα να παίρνει το ριμπάουντ και να γράφει το 3-1.

16:14

55': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

16:11

53': Μπαλιά τρύπα Λάμπρου στον Πέλκα, που κάνει το παράλληλο γύρισμα μέσα από την περιοχή και δεξιά αλλά στέλνει τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

16:09

Τίποτα σημαντικό μέχρι στιγμής στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους.

16:04

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

16:01

Αλλαγή στην ανάπαυλα για τον ΟΦΗ. Ο Μπράουν παίρνει τη θέση του Κοροβέση.

15:49

Ο ΠΑΟΚ πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος με 2-1 του ΟΦΗ.

15:48

15:47

45+1': Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τον Πέλκα να γεμίζει από τα δέξια και τον Γουάλι να γλιτώνει το γκολ με διπλή απόκρουση.

15:46

45': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:45

44': Ο Άκπομ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά αλλά δεν υπάρχει γκολ καθώς είχε προηγηθεί επιθετικό φάουλ στον Στάικο. Έσπρωξε τον αντίπαλό του ο Άγγλος επιθετικός.

15:43

42': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ περνά κάθετα στον Άκπομ, ο οποίος δεν μπορεί να νικήσει από θέση τετ α τετ τον Γουάλι, που αποκρούει με το αριστερό του πόδι.

15:41

40': Εκτελεί το κόρνερ ο Πέλκας, βγάζει την άμυνα στο πρώτο δοκάρι ο Κοροβέσης, μακρινό σουτ του Ροντρίγκο, εντελώς άστοχο.

15:40

39': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά.

15:36

34': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, σουτ από τον Κ. Γιαννούλη, κοντράρει στα σώματα η μπάλα και στη συνέχεια απομακρύνεται από την άμυνα του ΠΑΟΚ.

15:33

32': Οφσάιντ ο Μάνος, σωστή υπόδειξη.

15:32

Χορταστικό θέαμα στην Τούμπα, με ήδη τρία γκολ στο πρώτο μισάωρο.

15:29

Ο Μάνος πασάρει στον Κοροβέση, που σουτάρει από το ύψος της περιοχής και αριστερά, η μπάλα κοντράρει στον Ροντρίγκο, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα. Μειώνουν σε 2-1 οι Κρητικοί.

15:29

28': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

15:26

25': Ο Πέλκας σκοράρει από πάσα του Λάμπρου αλλά το γκολ δεν μετρά καθώς νωρίτερα είχε υποδειχθεί σωστά σε θέση οφσάιντ.

15:25

24': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

15:24

Ο Πέλκας εκτελεί το πέναλτι, πέφτει στην αριστερή του γωνία ο Γουάλι, από την άλλη η μπάλα και... 2-0.

15:24

23': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

15:23

Άτσαλο μαρκάρισμα του Κ. Γιαννούλη στον Άκπομ μέσα στην περιοχή, δείχνει σωστά την άσρπη βούλα ο Βρέσκας.

15:22

21': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ!

15:21

20': Μακρινό σουτ του Ροντρίγκο, άστοχο.

15:18

17': Συστάσεις του Βρέσκα στον Στοχ που διαμαρτυρήθηκε για ένα φάουλ στον Μαρινάκη.

15:15

Ο Λάμπρου αποφεύγει εντυπωσιακά Κοροβέση και Κ. Γιαννούλη από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή και με ωραίο πλασέ με το αριστερό από πλάγια θέση γράφει το 1-0.

15:13

12': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

15:12

Ισορροπημένο ματς βλέπουμε στο πρώτο δεκάλεπτο...

15:09

7': Σέντρα του Κοροβέση από τα αριστερά, ο Μάνος κάνει... τζούφιο σουτ από το ύψος του πέναλτι, στέλνοντας τη μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Πασχαλάκη.

15:07

5': Ο Λάμπρου σεντράρει από τα δεξιά, διώχνει με τις γροθιές ο Γουάλι.

15:03

2': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά. Εκτελείται με πάσα από τον Πέλκα, σέντρα του Ροντρίγκο, απομακρύνει ο Κ. Γιαννούλης.

15:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

14:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:54

Ηλιόλουστος ο καιρός στη Θεσσαλονίκη, με τη θερμοκρασία στους 12 βαθμούς Κελσίου.

14:53

Η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα προέρχεται από νίκη στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας 1 με 1-0 επί της ΑΕΚ στην Τούμπα ενώ οι Κρητικοί από εκτός έδρας ήττα με 2-0 από τον Αστέρα Τρίπολης.

14:49

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» έχει σαφές προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά του θεσμού μετά και το υπέρ του 3-0 στο πρώτο παιχνίδι μέσα στο «Γεντί Κουλέ», χάρις σε γκολ των Λημνιού (24'), Μπίσεσβαρ (32') και Άκπομ (58').

14:45

Η σέντρα στην Τούμπα είναι προγραμματισμένη για τις 15:00.

14:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ρεβάνς για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος, ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον ΟΦΗ.

Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Βαρέλα, Δ. Γιαννούλης, Ντάγκλας Αουγκούστο, Μαουρίσιο, Λάμπρου, Στοχ, Πέλκας, Άκπομ
Αναπ: Παπαδόπουλος, Μιχαηλίδης, Εσίτι, Μίσιτς, Βιεϊρίνια, Λημνιός, Σφιντέρσκι