1
21:25

Από το a-sports.gr, καλό βράδυ!

21:24

Ο Άρης πήρε δίκαιη νίκη και πρόκριση στα προημιτελικά, καθώς ήταν και σήμερα ανώτερος της Ξάνθης, η οποία ουσιαστικά με εξαίρεση το πρώτο μισάωρο, δεν απείλησε ποτέ τους γηπεδούχους.

21:24

Άρης - Ξάνθη 2-1

21:24

90+5': Λήξη β' ημιχρόνου.

21:23

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Μπακουτσή.

21:22

90+4': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, πάει ο Φετφατζίδης στην εκτέλεση, ο Άρης κρατάει την μπάλα.

21:20

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Τζουρίτσκοβιτς.

21:19

90': Τέσσερα λεπτά έξτρα χρόνου.

21:16

88': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Άρη. Ο Μπακουτσής στη θέση του Ρόουζ.

21:15

86': Κίτρινη κάρτα στον Δεληζήση για αγκωνιά στον Κάστρο.

21:15

86': Σουτ του Μαρτίνεθ από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα περνάει άουτ.

21:07

79': Ένα συρτό σουτ του Στάρτζεον από τον άξονα, εύκολη υπόθεση για τον Κουέστα.

21:06

Έπεσε ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά, ο Άρης κάνει συντήρηση του υπέρ του σκορ πρόκρισης, από την άλλη η Ξάνθη δείχνει να έχει αποδεχτεί τη... μοίρα της.

21:05

77': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Μαρτίνεθ στη θέση του Μαντσίνι.

20:58

70': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Εντουάρντο αντί του Φασίδη.

20:54

66': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ματίγια λίγα μέτρα εκτός περιοχής, αποκρούει με τις γροθιές ο Μπέντο.

20:53

65': Κίτρινη κάρτα στον Στάρτζεον, ο οποίος μόλις πέρασε στον αγωνιστικό χώρο.

20:53

64': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Στάρτζεον αντί του Φοσέ.

20:52

64': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ντιγκινί περνάει στη θέση του Ιντέγε.

20:48

Ο Λάρσον κάνει το γύρισμα από τη δεξιά πλευρά και ο αμαρκάριστος Ιντέγε με προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1. Ο Λάρσον ήταν εκτεθειμένος όταν υποδέχτηκε την μπάλα, προτού βγάλει τη σέντρα στον Νιγηριανό επιθετικό, ούτε αυτό το γκολ έπρεπε να μετρήσει. Σοβαρά λάθη από τον βοηθό Σάββα.

20:48

59': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:46

57': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μπαξεβανίδης αντί του Μπαριέντος.

20:42

53': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, διώχνει ο Μπέντο με τις γροθιές.

20:41

52': Ξανά ο Μπέντο σταματάει με το σώμα πλασέ του Μαντσίνι από κοντινή θέση. Σωτήριες επεμβάσεις από τον γκολκίπερ της Ξάνθης.

20:40

51': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ιντέγε μετά από κάθετη πάσα του Ματίγια, βρέθηκε ολομόναχος μέσα στην περιοχή της Ξάνθης, αλλά νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Μπέντο, ο οποίος πραγματοποίησε εξαιρετική επέμβαση.

20:35

47': Ωραία κάθετη πάσα του Φετφατζίδη στον Ιντέγε, ο οποίος βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση στη περιοχή των φιλοξενούμενων, αλλά το πλασέ που επιχείρησε, κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

20:34

20:18

Άρης - Ξάνθη 1-1

20:18

45+2': Λήξη α' ημιχρόνου.

20:17

45': Ένα λεπτό επιπρόσθετου χρόνου στο πρώτο ημίχρονο.

20:14

Ο Σάσα μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια των Μαντσίνι και Λάρσον στην αριστερή πλευρά, υποδέχτηκε την μπάλα στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και με άψογο σουτ στην αριστερή γωνία του Μπέντο, ισοφαρίζει σε 1-1.

20:14

42': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:11

39': Σουτ του Λάρσον από θέση έξω αριστερά, η μπάλα φεύγει άουτ.

20:10

38': Επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Ματίγια από το ύψος της περιοχής και αριστερά, ο Ιντέγε δεν καταφέρνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

20:09

37': Νέο κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

20:08

36': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, εκτελεί ο Ματίγια, η μπάλα απομακρύνεται.

20:06

35': Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Άρη, ο Ιντέγε υποδέχτηκε εξαιρετική κάθετη πάσα του Κόρχουτ και βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση στην περιοχή των φιλοξενούμενων, αλλά το πλασέ που επιχείρησε έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.