0
21:28

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:27

Εύκολο βράδυ και άνετο 3-0 για τον Παναθηναϊκό απέναντι στον Πανιώνιο. Νίκη που φέρνει τους "πράσινους" στους 25 βαθμούς, ενώ ο Πανιώνιος παραμένει στους 6 και στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Ο Δώνης στο 14' πέτυχε το 1-0, ο Μακέντα στο 45+1' το 2-0 και ο Ινσούα στο 65' το τελικό 3-0. Το "τριφύλλι" είχε και δοκάρι με τον Δώνη στο 8' και χαμένο πέναλτι στο 62' με τον Χατζηγιοβάνη.

21:26

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - Πανιώνιος 3-0.

21:22

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, τέσσερα θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:22

90': Αρκετά φιλόδοξο σουτ του Γρίβα η μπάλα ψηλά άουτ.

21:19

87': Ο Μπεκ και πάλι στο κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:18

86': Ο Μπεκ εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα από την απόκρουση πάει στον Κολοβό που κάνει ωραίο σουτ με φάλτσο, δύσκολα σε κόρνερ ο Μαλέρμπ.

21:18

86': Ωραία προσπάθεια και σουτ του Κολοβού, η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ.

21:15

83: Κλείνει τις αλλαγές του και ο Παπαβασιλείου, ο Γρίβας στο ματς αντί του Παπανικολάου.

21:14

82': Ωραίο συρτό σουτ του Παπαγεωργίου από τον άξονα, ο Διούδης μπλοκάρει τη μπάλα.

21:13

81': Σέντρα του Χατζηγιοβάνη από τα αριστερά, κεφαλιά του Μπεκ η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μαλέρμπ.

21:11

Επανέναρξη στην αναμέτρηση...

21:09

Μίνι διακοπή στο ματς καθώς έχει ματώσει ο Ντομίνγκες από μαρκάρισμα του Καμπετσή.

21:07

Τυπική διαδικασία τα τελευταία λεπτά στο Μαρούσι.

21:05

73': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Μπεκ στη θέση του Μπουζούκη και ο Καμπετσής σε αυτή του Μακέντα.

21:01

70': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Κολοβός στη θέση του Ζαχίντ.

20:57

Διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Παναθηναϊκού καθώς πετυχαίνει τρίτο τέρμα. Ο Γιόχανσον από τα δεξιά κάνει την σέντρα και ο Ινσούα με σουτ στη κίνηση στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Μαλέρμπ για το 3-0.

20:56

65': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:53

62': Ο Χατζηγιοβάνης εκτελεί το πέναλτι, ο Μαλέρμπ μαντεύει σωστά και πέφτοντας στη δεξιά του γωνία αποκρούει τη μπάλα.

20:53

62': Κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Πανιωνίου.

20:52

61': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ατομική προσπάθεια του Ινσούα και πάσα στον Μπουζούκη που κάνει το σουτ, ο Σαραμαντάς διώχνει με το χέρι. Σωστή η απόφαση.

20:51

59': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο να κάνει το 2-1 με τον Μιλόγεβιτς να πασάρει στον Τσιλούλη που κάνει το σουτ για να διώξει με το πόδι ο Διούδης.

20:49

57': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο ο Μιλόγεβιτς στη θέση του Δούμτσιου.

20:44

52': Ο Ζαχίντ από τον άξονα αφήνει αριστερά στον Δώνη που κάνει ωραίο σουτ για να μπλοκάρει ο Μαλέρμπ σταθερά.

20:42

50': Εκτέλεση φάουλ για τον Πανιώνιο με τον Σαραμαντά, ο Μακέντα απομακρύνει.

20:39

47': Ο Ζαχίντ εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Κουρμπέλη η μπάλα πάνω από την εστία.

20:38

46': Προσπάθεια του Χατζηγιοβάνη, ο Σταυρόπουλος παραχωρεί κόρνερ.

20:37

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:21

Παίζοντας ωραία και σκοράροντας δύο τέρματα ο Παναθηναϊκός προηγείται εύκολα με 2-0 του Πανιωνίου. Στο 14' ο Δώνης το 1-0, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μακέντα το 2-0. Δοκάρι είχαν οι "πράσινοι" με τον σκόρερ του 1-0 στο 8'.

20:20

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Παναθηναϊκός - Πανιώνιος 2-0.

20:19

Ο Ζαχίντ με ωραία μπαλιά βρίσκει τον Μακέντα ο οποίος φεύγει μόνος του στον κενό χώρο φτάνει μέχρι την περιοχή και πλασάρει ιδανικά τον Μαλέρμπ για το 2-0.

20:18

45+1': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:18

Ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:17

45': Ο Ζαχίντ με πάσα για τον Χατζηγιοβάνη, εκείνος πάλι στον Νορβηγό που χάνει τη μπάλα.

20:17

45': Ωραία προσπάθεια του Μακέντα που κάνει το γύρισμα σε κόρνερ ο Σαραμαντάς.

20:14

41': Ωραία προσπάθεια του Τσιλούλη από τα δεξιά, αποφεύγει τον Πούγγουρα, κάνει το γύρισμα ο Σένκεφελντ απομακρύνει.

20:11

38': Κίτρινη κάρτα στον Ζαχίντ για μαρκάρισμα στον Σαραμαντά.

20:09

Επέστρεψε και πάλι ο Σαραμαντάς.

20:08

35': Ο Τσιλούλης το εκτελεί κεφαλιά του Ντομίνγκες η μπάλα άουτ.

20:08

35': Σουτ του Τσιλούλη από κοντά, ο Πούγγουρας παραχωρεί κόρνερ.

20:07

Με δέκα προσωρινά ο Πανιώνιος λόγω τραυματισμού του Σαραμαντά.

20:04

32': Ο Κουρμπέλης βαθιά μπαλιά για τον Μακέντα, ο Ρέντζας στο μαρκάρισμα του Ιταλού προλαβαίνει και απομακρύνει τη μπάλα.