0
16:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:55

Επιστρέφουν στα «τρίποντα» οι Αρκάδες, παραμένει χωρίς νίκη για τέταρτο σερί ματς η κρητική ομάδα.

16:55

Ο Αστέρας Τρίπολης επικρατεί με 2-0 του ΟΦΗ χάρη σε δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι του Μπαράλες.

16:54

Λήξη του αγώνα.

16:52

90+4': Το εκτελεί απευθείας ο Ιγκλέσιας, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

16:51

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Νάστο για ένα φάουλ σε καλή θέση έξω από την περιοχή.

16:49

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:48

Ευστοχεί ξανά από την άσπρη βούλα ο Μπαράλες και γράφει το 2-0.

16:48

89': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

16:47

Εκτελεί το πέναλτι ο Μπαράλες και ευστοχεί αλλά δίνει επανάληψη ο Σιδηρόπουλος.

16:47

88': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Νάστος αντί Νέιρα.

16:46

Δείχνει την άσπρη βούλα ο ρέφερι...

16:45

87': Βλέπει το VAR ο Σιδηρόπουλος για πέναλτι του Μεγιάδο στον Ριέρα. Υπάρχει επαφή...

16:43

84': Φαλτσαριστό σουτ του Σεμέντο έξω από την περιοχή, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Παπαδόπουλου.

16:41

83': Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ιγκλέσιας αντί Λουίς Φερνάντεθ.

16:41

82': Σουτ του Λουίς Φερνάντεθ από το ημικύκλιο, αποκρούει ο Σωτηρίου.

16:40

81': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μάνος αντικαθιστά τον Στάικο.

16:39

81': Ο Νέιρα σκάβει πονηρά για τον Φιγκεϊρέντο μέσα στην περιοχή, αλλά η άμυνα των γηπεδούχων απομακρύνει.

16:38

80': Φάουλ για τον ΟΦΗ, 5-6 μέτρα έξω από την περιοχή και αριστερά.

16:34

75': Κίτρινη κάρτα στον Ματρικάρντι.

16:31

73': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Βαζ, μέσα ο Φερέιρα.

16:31

73': Αλλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μπόρχα Φερνάντεθ στη θέση του Μουνάφο.

16:30

72': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Λουίς Φερνάντεθ, πάνω στο τείχος η μπάλα.

16:29

71': Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή για ένα φάουλ στον Λουίς Φερνάντεθ κοντά στο ημικύκλιο.

16:27

68': Κόρνερ για τους Αρκάδες από τα αριστερά, διώχνει ο Μπράουν.

16:26

68': Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο.

16:25

67': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ριέρα αντί Σίτο.

16:23

64': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:19

Σηκώνεται ο Αργεντινός φορ και το ματς συνεχίζεται.

16:18

59': Μίνι διακοπή. Στο έδαφος ο Μπαράλες. Έχει στο κεφάλι ο Μπαράλες και δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ.

16:14

Πολύ καλύτερα έχει μπει στο β' ημίχρονο ο Αστέρας Τρίπολης και πιέζει για ο δεύτερο γκολ.

16:09

50': Καλοτραβηγμένη εκτέλεση φάουλ του Λουίς Φερνάντεθ από τα δεξιά, προβολή του Βαλιέντε στο δεύτερο δοκάρι, στην εξωτερική πλευρά των διχτυών η μπάλα.

16:05

47': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μαρκ Φερνάντεθ μπαίνει στη μεγάλη περιοχή, σουτάρει αλλά ο γκολκίπερ του ΟΦΗ αποκρούει στην αριστερή του γωνία σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

16:04

15:48

Ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται με 1-0 του ΟΦΗ.

15:48

15:48

Ο Μπαράλες εκτελεί ψηλά δεξιά το πέναλτι, άγαλμα ο Σωτηρίου και... 1-0.

15:47

45+3': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

15:46

45+2': Σωστή υπόδειξη από τον διεθνή ρέφερι που πήρε και το ΟΚ για την παράβαση από τους VARίστες. Βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο αμυντικός του ΟΦΗ.

15:46

Ο Μαρκ Φερνάντεθ κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, με τη μπάλα να σταματά στο χέρι του Γιαννούλη.

15:45

45+1': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

15:45

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

15:41

41': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Σεμέντο φεύγει στην κόντρα, πασάρει στον Φιγκεϊρέντο ο οποίος σουτάρει εκτός περιοχής και απέναντι από τον Παπαδόπουλο αλλά αστοχεί για λίγο.

15:39

39': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Μπράουν από τα δεξιά, ο Κουτρουμπής πιάνει αφύλακτος την γυριστή κεφαλία αλλά στέλνει τη μπάλα μόλις άουτ.

15:37

Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

15:37

37': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Λουίς Φερνάντεθ, που συγκρούστηκε με τον Μπαράλες.

15:32

32': Συρτό σουτ του Σίτο έξω από την περιοχή και αριστερά, δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Παπαδόπουλου η μπάλα.

15:30

30': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Σεμέντο από τα δεξιά, προβολή του Φιγκεϊρέντο από τη μικρή περιοχή, αουτ. Κόντραρε σε αμυντικό η μπάλα, δεν υπέδειξε κόρνερ ο Σιδηρόπουλος.

15:28

27': Έχουν ισορροπήσει το παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι.

15:23

23': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

15:19

Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά αγώνα, με τους Αρκάδες να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων.

15:15

15': Μακρινό σουτ του Ματρικάρντι, η μπάλα σκάει μπροστά στον Σωτηρίου και καταλήγει στην αγκαλιά του.

15:13

14': Σέντρα του Σίτο από τα αριστερά, παρακινδυνευμένα ο Γιαννούλης με το κεφάλι παραχωρεί κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

15:10

11': Κι άλλο κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά ο Σωτηρίου που δεν αποφέρει κάτι.

15:08

9': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα δεξιά, ο Βαλιέντε κάνει την προβολή στο πρώτο δοκάρι αλλά είναι εντελώς άστοχο.

15:07

Χωρίς κάτι σημαντικό στο πρώτο πεντάλεπτο.

15:04

Λίγος ο κόσμος στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης»... Στην εξέδρα των φιλοξενούμενων βρίσκονται και περίπου 50 οπαδοί του ΟΦΗ.

15:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

14:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:53

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, ο ΟΦΗ είχε επικρατήσει με 3-1.

14:48

Οι Κρητικοί από την άλλη είναι έβδομοι μαζί με την ΑΕΛ στους 23 βαθμούς. Την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκαν με 1-2 από τον Βόλο ενώ μεσοβδόμαδα με 0-3 από τον ΠΑΟΚ στο «Γεντί Κουλέ» για το Κύπελλο Ελλάδας.

14:45

Οι Αρκάδες, που βρίσκονται στη δωδέκατη θέση της βαθμολογίας με 15 βαθμούς, προέρχονται από εκτός έδρας ήττα με 2-1 από τον Ατρόμητο.

14:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Σουάρεθ, Ματρικάρντι, Άνχελ Μαρτίνεθ, Βαλιέντε, Μουνάφο, Σίτο, Μαρκ Φερνάντεθ, Λουίς Φερνάντεθ, Μπαράλες
Αναπ: Μιχαήλ, Βλάχος, Ιγκλέσιας, Τασουλής, Μπόρχα Φερνάντεθ, Ριέρα, Κρέσπι