3
19:14

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:13

Μεγάλη νίκη για την Ξάνθη μέσα στον Βόλο με 3-1 με τους Ακρίτες να φτάνουν στους 26 βαθμούς, ενώ ο Βόλος παραμένει στους 21. Ο Καρασαλίδης στο 41' έκανε το 0-1, ο Γέντρισεκ στο 56' έκανε το 1-1, στο 73' το 1-2 με τον Εντουάρντο και στο 81' ο Λισγάρας το τελικό 1-3. Με δέκα από το 68' ο Βόλος λόγω αποβολής του Οικονόμου, έχασαν πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους οι Βολιώτες.

19:12

Λήξη της αναμέτρησης, Βόλος - Ξάνθη 1-3.

19:10

90+1': Πάσα του Στάρτζεον στον Κοβάτσεβιτς, πλασέ του τελευταίου, η μπάλα λίγο άουτ από την εστία του Γκαραβέλη.

19:09

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

19:06

Τυπική διαδικασία τα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

19:04

85': Κόρνερ για την Ξάνθη, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:01

82': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Παράσχος με τον Τζουρίτσκοβιτς στη θέση του Εντουάρντο.

18:59

Ο Εντουάρντο εκτελεί το κόρνερ ο Λισγάρας νικάει τους πάντες στον αέρα και με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα για το 1-3.

18:58

81': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

18:57

80': Τετ-α-τετ του Κάστρο με τον Γκαραβέλη, μετά από πάσα του Στάρτζεον, κοντά στο 1-3, ο κίπερ του Βόλου διώχνει σε κόρνερ.

18:55

Καλύτερο το ματς σίγουρα στο δεύτερο ημίχρονο και πολύ κοντά στη νίκη η Ξάνθη.

18:51

Νέο προβάδισμα για τους Ακρίτες με σκόρερ τον Εντουάρντο. Ιδανική αντεπίθεση για την Ξάνθη με τον Εντουάρντο από τα δεξιά να κάνει το σουτ με τη μπάλα να κοντράρει στον Ντεντάκη να αλλάζει πορεία και να καταλήγει στα δίχτυα του Γκαραβέλη για το 1-2.

18:50

73': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

18:49

72': Κλείνει τις αλλαγές του ο Γκαγιέγκο για τον Βόλο εκτός αγώνα ο Γέντρισεκ και στη θέση του ο Δημόπουλος.

18:48

71': Κίτρινη κάρτα και στον Τερκί.

18:47

70': Ο Εντουάρντο εκτελεί το φάουλ, η μπάλα όμως περνά άουτ.

18:46

Αλλά θα πάει στο VAR ο Κομίνης.

18:45

68': Κόκκινη κάρτα, δεύτερη κίτρινη στον Οικονόμου και φάουλ σε καλή θέση για την Ξάνθη. Ο Κάστρο ο παίκτης που κέρδισε το φάουλ.

18:42

65': Κίτρινη κάρτα στον Μαξ για μαρκάρισμα στον Εντουάρντο.

18:39

62': Ωραίο σουτ του Γέντρισεκ, δεν ανησυχεί τον Άμπαντ, η μπάλα άουτ.

18:38

61': Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη, έξω ο Ντε Αμορίμ και μέσα ο Σόσα.

18:37

60': Ωραία προσπάθεια και σουτ του Μαξ η μπάλα λίγο άουτ.

18:34

Στα ίσια το ματς στο Βόλο. Ο Γέντρισεκ με ένα πολύ ωραίο αριστοτεχνικό σουτ από το ύψος της περιοχής στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Άμπαντ για το 1-1.

18:33

56': ΓΚΟΛ για το ΒΟΛΟ!

18:30

53': Δεύτερη αλλαγή για το Βόλο, ο Μάντζης βγαίνει εκτός και περνά ο Λύρατζης στη θέση του.

18:27

50': Πρώτο σουτ στο δεύτερο μέρος το επιχειρεί ο Μάντζης αλλά είναι εντελώς άστοχο και η μπάλα θα περάσει ψηλά άουτ.

18:23

46': Πρώτη αλλαγή και για τον Βόλο με τον Τόρες να μπαίνει στο ματς στη θέση του Γκουαροτσένα.

18:23

46': Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη, έξω ο Φοσέ και μέσα ο Κάστρο.

18:23

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.