0
16:58

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό απόγευμα από το a-sports.gr

16:57

Σε ένα κακό ματς, Αιγάλεω και Καβάλα μοιράστηκαν δίκαια από ένα βαθμό στο τελικό 0-0, με το Σίτι να φτάνει τους 17 βαθμούς και την Καβάλα τους 24. Χαμένο πέναλτι με τον Μαρκόπουλο στο 54' για τους Μακεδόνες.

16:56

Λήξη της αναμέτρησης, Αιγάλεω - Καβάλα 0-0.

16:52

Για να δούμε αν θα έχουμε κάτι στις καθυστερήσεις ή θα έχουμε δεύτερο 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες μετά το ματς του πρώτου γύρου.

16:49

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, επτά θα είναι οι καθυστερήσεις, λογικό...

16:46

87': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Δερμιτζάκης με τον Θωμαΐδη στη θέση του Παπαδόπουλου.

16:44

85': Ο Οκάν εκτελεί το κόρνερ, ο Σικαλιάς βγαίνει και μπλοκάρει τη μπάλα.

16:44

85': Κόρνερ για την Καβάλα το κερδίζει ο Γαβριηλίδης από τον Παπανικόλα.

16:42

Ουσιαστικά με... δέκα παίζει το Αιγάλεω καθώς έχει τραυματιστεί ο Σπυρόπουλος και έχουν γίνει και οι τρεις αλλαγές.

16:39

80': Εκτέλεση φάουλ του Γκότοβου η μπάλα πάνω από την εστία του Δήμιζα.

16:34

75': Εκτέλεση φάουλ του Σταματάκη, κεφαλιά του Μπλάνκο είναι αδύναμη και ο Δήμιζας μπλοκάρει τη μπάλα.

16:32

73': Δεύτερη αλλαγή για το Αιγάλεω στη θέση του Ορφανίδη ο Οκάν.

16:31

72': Ωραία προσπάθεια και μακρινό σουτ του Καθάριου, η μπάλα πάνω από την εστία του Σικαλιά.

16:29

Μπαίνουμε στο τελευταίο 20λεπτο δεν υπάρχουν φάσεις στο δεύτερο μέρος.

16:24

65': Καθάριος αντί Μελισσόπουλου στην πρώτη αλλαγή της Καβάλας στο παιχνίδι.

16:18

59': Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Τσίτσαρης και τρίτη αλλαγή για το Αιγάλεω με τον Μεγαρίτη να περνά στο ματς.

16:16

Προσωρινά εκτός αγωνιστικού χώρου ο Τσίτσαρης.

16:15

Πρόβλημα στη μέση για τον Τσίτσαρη που είναι πεσμένος στο χορτάρι.

16:13

54': Χαμένο πέναλτι για την Καβάλα, κακή εκτέλεση του Μαρκόπουλου, ο Σικαλιάς μπλοκάρει εύκολα στη δεξιά γωνία του.

16:12

53': Και μέσα σε όλα, αλλαγή για τους γηπεδούχους, ο Μαγκάκης στη θέση του Φαρινόλα.

16:11

Συνεχίζουν να διαμαρτύρονται οι άνθρωποι του Αιγάλεω.

16:08

Και κόκκινη κάρτα στον γενικό αρχηγό του Αιγάλεω. Δικαιολογημένες οι διαμαρτυρίες των ανθρώπων του Σίτι.

16:08

49': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΚΑΒΑΛΑ! Ο Μαρκόπουλος πέφτει στην περιοχή από το μαρκάρισμα του Γκότοβου με το ριπλέι πάντως να δείχνει ότι ο μπακ του Αιγάλεω διώχνει τη μπάλα. Σοβαρότατο το λάθος του Γιαννιώτη διαιτητή Πάνου. Δεν υπάρχει κανένα πέναλτι στη φάση αυτή.

16:07

48': Από την εκτέλεση του κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Κέρθι που σουτάρει έξω από την περιοχή η μπάλα ψηλά άουτ.

16:06

47': Ο Μαρκόπουλος μπαίνει στην περιοχή, ο Γκότοβος σωτήρια βάζει την προβολή και διώχνει σε κόρνερ.

16:04

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες. Εκτός φυσικά της αναγκαστικής από το πρώτο μέρος με τον Κατσικογιάννη αντί του Λάμπρου για το Αιγάλεω.

15:46

Δίκαιο 0-0 στο πρώτο μέρος για Αιγάλεω και Καβάλα σε ένα ματς με ελάχιστες καλές στιγμές μπροστά στις δύο εστίες.

15:45

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Αιγάλεω - Καβάλα 0-0.

15:43

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

15:41

43': Πράγματι πρώτη αλλαγή για τους Αθηναίους με τον Κατσικογιάννη στη θέση του Λάμπρου.

15:40

Νέα διακοπή στο ματς δεν μπορεί να πατήσει καλά το πόδι του ο Λάμπρου. Πάει για αλλαγή το "Σίτι".

15:38

Πέντε λεπτά ακόμα για το ημίχρονο...

15:35

37': Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού των Λάμπρου και Παπαδόπουλου.

15:33

35': Ωραίο σουτ από τον Μαρκόπουλο ο Σικαλιάς αποκρούει με τις γροθιές, νέο σουτ του Κέρθι, ο κίπερ του Αιγάλεω μπλοκάρει τη μπάλα.

15:31

33': Ωραία προσποίηση του Ορφανίδη και σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Σικαλιά.

15:29

31': Σε θέση οφσάιντ ο Μπλάνκο σωστή η υπόδειξη του πρώτου βοηθού Θανασιά.

15:27

29': Μακρινό σουτ του Λάμπρου για το Αιγάλεω, εντελώς άστοχο.

15:23

Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για μαρκάρισμα του Γαβριηλίδη στον Φαρινόλα.

15:21

23': Ωραίο σουτ με το αριστερό από τον Τσίτσαρη, η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Δήμιζα. Πρώτη φάση για το Αιγάλεω.

15:20

22': Ο Κέρθι στην εκτέλεση του κόρνερ. η φάση σταματά για οφσάιντ του Ορφανίδη. Σωστή η υπόδειξη.

15:19

21': Ο Μελισσόπουλος από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή, ο Λάμπρου παραχωρεί κόρνερ.

15:18

20': Εκτέλεση φάουλ από τον Σταματάκη για το Αιγάλεω, ο προωθημένος Γκότοβος δεν μπορεί να βρει τη μπάλα η οποία περνά άουτ.

15:09

11': Κόρνερ για την Καβάλα, εκτελείται, η μπάλα φτάνει στον Ορφανίδη που πιάνει την κεφαλιά, όμως ο Σικαλιάς μπλοκάρει.