2
18:54

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, καλή συνέχεια.

18:53

Μεγάλη και δίκαιη νίκη για την "Ελαφρά Ταξιαρχία" επί του μαχητικού Εργοτέλη μέσα στο "Παγκρήτιο". Ιδανικό ξεκίνημα για τον Μπάμπη Τεννέ στον πάγκο του Απόλλωνα Σμύρνης.

18:51

Τα στατιστικά είναι 12 τελικές ο Εργοτέλης με 9 του Απόλλωνα Σμύρνης, κατοχή μπάλας 53% για τους φιλοξενούμενους αντί 47% των γηπεδούχων.

18:50

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Εργοτέλης - Απόλλων Σμύρνης 0-2.

18:50

90'+4: Φάουλ σε καλό σημείο για τον Εργοτέλη. Εκτελεί ο Προβυδάκης, στην αγκαλιά για τον Χουάντερσον.

18:48

90'+3: Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Κολ σε Μαρκόφσκι, σουτ καλό από τη δεξιά διαγώνιο της περιοχής, άουτ.

18:47

90'+2: Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα αριστερά με τον Προβυδάκη, η μπάλα απομακρύνεται προσωρινά, σουτ Μποιυτσάκη απέξω, πάνω από την εστία του Απόλλωνα.

18:46

Συμπληρώθηκαν τα 90', τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:45

89': Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Αγρόδημος στη θέση του Βάρκα.

18:44

Ο Μπεντινέλι από τα 11 μέτρα, πέφτει σωστά ο Καλογεράκης, αλλά το 0-2 είναι γεγονός.

18:43

88': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

18:43

87': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Απόλλωνα. Στο κόρνερ του Μπεντινέλι από τα δεξιά ο Μπάτζιος βρίσκει την μπάλα με το χέρι θέλοντας να διώξει προ του Ζησόπουλου στο πρώτο δοκάρι. Σωστή υπόδειξη.

18:42

86': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Βάρκας περνά όποιον βρίσκει μπροστά του από τα αριστερά, μπαίνει στην περιοχή, τετ α τετ και σωτήρια σε κόρνερ ο Καλογεράκης.

18:41

85': Κίτρινη στον Προβυδάκη (πήρε καθαρά τα πόδια του Βιτλή - σωστή η κάρτα).

18:40

Στο 85' πλέον στο Παγκρήτιο...

18:38

Ενίσχυσε την επίθεση του Εργοτέλη ο Γιάννης Ταουσιάνης. Με δύο σέντερ φορ οι γηπεδούχοι.

18:37

82': Κόρνερ για τον Εργοτέλη με τον Προβυδάκη από τα αριστερά, κεφαλιά Έφορντ, άουτ.

18:36

81': Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μανουσάκης στη θέση του Μπρους

18:33

Έχει ισορροπήσει πλέον ο Απόλλωνας...

18:32

Έχουν χτυπήσει Μπουτσάκης - Τσαμπούρης. Μικρή διακοπή... Στα 30 δευτερόλπετα το ματς ξεκινά εκ νέου.

18:31

Τώρα περνάει πιο μπροστά ο Βάρκας... Ο Τσαμπούρης στο δεξί άκρο της άμυνας του Απόλλωνα.

18:30

75': Αλλαγή στην αλλαγή στον Απόλλωνα. Ο Τσαμπουρής στη θέση του Γιαννιτσάνη.

18:26

70': Σουτ Μπαράτα απέξω και αριστερά, αρκετά μέτρα μακριά από την εστία του Απόλλωνα.

18:25

70': Μπρους μαρκάρισμα για κίτρινη σε Γκίνο... Θα ήταν η δεύτερη. Του χαρίζεται ο Λάμπρου και έτσι ο Εργοτέλης συνεχίζει με 11.

18:23

68': Κίτρινη στον Χουάντερσον (για καθυστέρηση - υπερβολική τουλάχιστον).

18:20

65': Ο Μπρους χτυπά τον Γκίνο εκτός φάσης... Από μια κίτρινη δίνει ο ρέφερι. Αγκωνιά ο παίκτης των γηπεδούχων όταν ο μετά από μαρκάρισμα του ο "κυανόλευκος" τον κράτησε... Ζητούν κόκκινη από τον πάγκο του Απόλλωνα.

18:19

Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Φάουλ από τα αριστερά με τον Μπεντινέλι, πρώτη κεφαλιά-πάσα από τα δεξιά του Μαρκόφσκι, νέα κεφαλιά από τον Γιαννιτσάνη, μόνος, πάνω από την εστία η μπάλα.

18:16

61': Κίτρινη στον Μαρκόφσκι (σωστή).