0
19:13

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:13

Μεγάλη νίκη για τον ΠΑΣ Γιάνιννα με 1-0 επί του Παναθηναϊκού και προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

19:12

Λήξη του αγώνα.

19:11

90+4': Μετά από βολέ του Γιαννίκογλου ο Παμλίδης βγαίνει τετ α τετ με τον Διούδη, κάνει κακό κοντρόλ με αποτέλεσμα να επιστρέψει η άμυνα του Παναθηναϊκού και να διώξει.

19:10

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Δώνη.

19:07

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:06

90': Από μία κίτρινη κάρτα σε Ζαχίντ και Αποστολόπουλο.

19:04

87': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Παράλληλο γύρισμα του Νάουμετς από τα αριστερά, ο Παμλίδης κάνει την προβολή εξ επαφής αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ.

19:02

85': Σουτ του Ζαχίντ πίσω από το ημικύκλιο, άστοχο.

19:01

84': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Λιάσος στη θέση του Ξύδα.

19:01

83': Εκτελεί απευθείας ο Μπουζούκης, σταματά πάνω στο τείχος η μπάλα.

18:59

82': Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα για φάουλ στον Μπουζούκη λίγο δεξιά από το ημικύκλιο.

18:57

80': Συρτό σουτ του Ξύδα έξω από την περιοχή και ο Διούδης ελέγχει την πορεία της μπάλας, αφήνοντάς την να περάσει άουτ.

18:54

77': Σουτ του Μπουζουκη έξω από την περιοχή και αρκετά δεξιά, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Γιαννίκογλου.

18:52

74': Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπουζούκης αντικαθιστά τον Χατζηγιοβάνη.

18:52

74': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Έξω ο Καρτάλης, μέσα ο Νάουμετς.

18:51

73': Κίτρινη κάρτα στον Χατζηθεοδωρίδη.

18:50

73': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Καμπετσή να πιάνει το βολέ μέσα από την περιοχή, μετά από κεφαλιά - πάσα του Πούγγουρα - και τον Γιαννίκογλου να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

18:49

72': Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο.

18:46

69': Εκτελεί το κόρνερ ο Αποστολόπουλος, κεφαλιά του Σκόνδρα προς τα πίσω εντελώς άστοχη.

18:46

69': Κόρνερ από τα δεξιά κερδίζει ο ΠΑΣ Γιάννινα.

18:44

68': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Λέο αντί Κρίζμαν.

18:43

66': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

18:41

64': Μακρινό συρτό σουτ του Αποστολόπουλου, αρκετά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Διούδη η μπάλα.

18:39

61': Κίτρινη κάρτα στον προπονητή του Παναθηναϊκού, Γιώργο Δώνη, για διαμαρτυρία.

18:37

60': Φωνάζουν για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι. Κάνει χέρι ο Παντελάκης μέσα στην περιοχή αλλά ο Φωτιάδης καταλογίζει σωστά υπέρ του επιθετικό φάουλ για σπρώξιμο από τον Καμπετσή.

18:36

59': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Καρτάλης εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Καρτάλη στο πρώτο δοκάρι, στην εξωτερική πλευρά των διχτυών η μπάλα.

18:35

58': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα αριστερά.

18:34

56': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Ζαχίντ βρίσκει κάθετα τον Καμπετσή που σουτάρει με τη μία από διαγώνια θέση, αλλά η μπάλα περνά ελάχιστα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Γιαννίκογλου.

18:32

55': Φαλτσαριστό σουτ του Καρτάλη έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Διούδης.

18:29

51': Γύρισμα του Χατζηθεοδωρίδη από τα αριστερά, σουτ στην κίνηση από τον Ζαχίντ, ψηλά άουτ.

18:27

50': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:25

48': Σέντρα του Νούνες από τα δεξιά, κεφαλιά του Δώνη αδύναμη, στην αγκαλιά του Γιαννίκογλου.

18:25

Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

18:24

47': Μικρή διακοπή. Έχει τραυματιστεί ο Παντελάκης, που συγκρούστηκε στον αέρα με τον Γιαννίκογλου. Δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ ο στόπερ των γηπεδούχων.

18:22

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

18:20

Αλλαγή στην ανάπαυλα για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Μπεκ, μέσα ο Περέα.

18:06

Ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγείται με 1-0 του Παναθηναϊκού χάρις στο γκολ του Παμλίδη στο 28'. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο πρώτο 45λεπτο, δίκαιο το προβάδισμά τους.

18:06

Λήξη πρώτου μέρους.

18:04

45+2': Σέντρα του Νούνες από τα δεξιά, κεφαλιά του Χατζηθεοδωρίδη από το ύψος του πέναλτι, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Γιαννίκογλου.

18:03

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:01

43': Κίτρινη κάρτα στον Κρίζμαν για αγκωνιά στον Κουρμπέλη.

17:59

42': Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Δώνης εκτελεί απευθείας το φάουλ, λίγο πάνω από τη συμβολή των δοκών η μπάλα.

17:58

41': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό μεταξύ του ημικυκλίου και της γωνίας της μεγάλης περιοχής στα αριστερά.

17:57

40': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Παμλίδης.

17:54

37': Σέντρα στο ύψος του πέναλτι, ο Παμπλίδης κάνει την κεφαλιά, μπλοκάρει εύκολα ο Διούδης.

17:51

34': Σέντρα του Μπεκ από τα δεξιά, βγαίνει ο Γιαννίκογλου και μαζεύει μπροστά από τον Καμπετσή.

17:47

29': Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Κουρμπέλης αντί Αποστολάκη.

17:46

Ο Κάστρο σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Πούγγουρα, ο Παμλίδης την «τσιμπάει» προ του Διούδη και τη στέλνει στα δίχτυα για το 1-0. Οι πράσινοι» δέχθηκαν το γκολ ενώ έπαιζαν με δέκα παίκτες καθώς ο τραυματίας Αποστολάκης ήταν εκτός αγωνιστικού χώρου.

17:45

28': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:45

28': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα δεξιά, περνά χωρίς αντίκρισμα.

17:44

27': Συνεχίζεται το ματς μετά από περίπου τρία λεπτά.

17:42

Δείχνει να πονάει πολύ ο δεξιός μπακ του Παναθηναϊκού και αποχωρεί με το φορείο. θα γίνει αλλαγή...

17:41

24': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Αποστολάκη που αντιμετωπίζει πρόβλημα

17:39

Καλύτερα πατούν στον αγωνιστικό χώρο οι Ηπειρώτες στο πρώτο εικοσάλεπτο.

17:35

17': Δεύτερο διαδοχικό κόρνερ για τους γηπεδούχους αυτή τη φορά από τα αριστερά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Διούδης.

17:33

16': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

17:32

14': Σουτ του Κάστρο από το ύψος της περιοχής, στην αγκαλιά του Διούδη.

17:29

12': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, απομακρύνει ο Παντελάκης.

17:28

11': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Ζαχίντ εκτελεί ένα φάουλ από τα αριστερά, ο Καμπετσής παίρνει την κεφαλιά, με τον Γιαννίκογλου να αποκρούει σε κόρνερ.

17:26

9': Εκτελεί απευθείας ο Καρτάλης, στο τείχος η μπάλα και... κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

17:26

8': Φάουλ για τον ΠΑΣ Γιάννινα σε καλή θέση, λίγο δεξιά από το ημικύκλιο.

17:24

7': Οφσάιντ ο Χατζηγιοβάνης, σωστή υπόδειξη.

17:22

Παιχνίδι κέντρου βλέπουμε στο πρώτο πεντάλεπτο.

17:18

1': Οφσάιντ ο Παμλίδης, ήταν εκτεθειμένος.

17:17

1': Έναρξη αγώνα...

17:14

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων βγαίνουν τώρα στον αγωνιστικό χώρο.

17:10

Σε καλή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος των «Ζωσιμάδων», με εξαίρεση την πλευρά μπροστά από τα επίσημα που έχει πιάσει πάγο.

17:06

Το «τριφύλλι» από την άλλη, θέλει να επιστρέψει στις επιτυχίες μετά την ήττα με 1-0 στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης».

17:01

Ο «Άγιαξ της Ηπείρου», που είναι πρωτοπόρος και αήττητος στη Σούπερ Λίγκα 2, προέρχεται από εκτός έδρας νίκη με 0-3 επί του Απόλλωνα Λάρισας.

16:57

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΣ Γιάννινα - Παναθηναϊκός για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Γιαννίκογλου, Αποστολόπουλος, Σκόνδρας, Παντελάκης, Μπουκουβάλας, Σιόντης, Κάστρο, Καρτάλης, Ξύδας, Κρίζμαν, Παμλίδης
Αναπ: Χουτεσιώτης, Λιάσος, Οικονομόπουλος, Λέο, Πίτου Γκαρσία, Νάουμετς, Γώγος
Διούδης, Αποστολάκης, Κολοβέτσιος, Πούγγουρας, Χατζηθεοδωρίδης, Νούνες, Δώνης, Μπεκ, Χατζηγιοβάνης, Ζαχίντ, Καμπετσής
Αναπ: Ξενόπουλος, Μαυρομμάτης, Ζαγαρίτης, Κουρμπέλης, Μπουζούκης, Κολοβός, Περέα
Ρέφερι: Φωτιάδης (Καστοριάς) Βοηθοί: Κολοσιώνης (Αιτωλοακαρνανίας), Τζιουβάρας (Κοζάνης) 4ος: Ματσούκας (Αιτωλοακαρνανίας)