1
17:50

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

17:50

Τα Χανιά επικρατούν με 2-1 της Δόξας Δράμας, επιστρέφουν στις νίκες και μπάινουν στην εξάδα.

17:50

Λήξη του αγώνα.

17:49

90+4': Γέμισμα στη περιοχή των Χανίων, κεφαλιά του Κουκούλη, άουτ.

17:48

90+4': Από μία κίτρινη κάρτα σε Κουκόλη και Κουσκουνά για μεταξύ τους αψιμαχία.

17:47

Σηκώνεται ο γκολκίπερ των Χανίων μετά τις πρώτες βοήθειες που δέχθηκε και το ματς συνεχίζεται.

17:46

Στο έδαφος ο Κουτζαβασίλης με κράμπα και... μίνι διακοπή.

17:45

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:42

86': Πιέζουν για την ισοφάριση οι φιλοξενούμενοι.

17:39

84': Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα το τελευταίο τέταρτο λόγω των αρκετών διακοπών.

17:34

80': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Κώστας Ανυφαντάκης για τη Δόξα Δράμας, με τον Πινδώνη να παίρνει τη θέση του Κόντου.

17:31

78': Τρίτη αλλαγή για τα Χανιά. Δημητριάδης αντί Τζιώρα.

17:31

76': Κίτρινη κάρτα στον Χάμοντ.

17:29

Από μία κίτρινη κάρτα στους συνεργάτες των Αλέξανδρου Βοσνιάδη και Κώστα Ανυφαντάκη.

17:25

70': Αλλαγή για τη Δόξα Δράμας, αναγκαστική. Εκτός γηπέδου ο Οικονόμου, μέσα ο Περέγιο.

17:24

69': Κίτρινη κάρτα στον Μουμίν.

17:23

68': Σουτ του Κόντου λίγο έξω από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Κουτζαβασίλης.

17:18

63': Αλλαγή για τα Χανιά. Αρναρέλλης αντί Πάνου.

17:17

63': Εκτελεί το κόρνερ ο Κόντος, χωρίς αντίκρισμα.

17:16

62': Θα γίνει αλλαγή ο Πάνος που περνά εκτός αγωνιστικού χώρου με πρόβλημα. Βλέπει μαλιστα και την κίτρινη κάρτα επειδή δεν βγήκε με το φορείο προκειμένου να κερδίσει χρόνο.

17:15

Εκτελείται το κόρνερ, δεν μπορεί να διώξει ο Κουτζαβασίλης, η μπάλα φράνει στον Πλέγα που πιάνει το σουτ για να διώξουν σε νέο κόρνερ οι γηπεδούχοι.

17:14

60': Κόρνερ για τη Δόξα Δράμας από τα αριστερά.

17:13

Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

17:13

59': Μικρή διακοπή καθώς έχει τραυματιστεί ο Πάνος και δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ.

17:11

57': Σουτ του Κρητικού μέσα από την περιοχή, σε ετοιμότητα ο Κουτζαβασίλης, μπλοκάρει.

17:09

54': Αλλαγή για τα Χανιά. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Τριανταφυλλάκος και αφήνει τη θέση του στον Παναγιωτούδη.

17:07

52': Ο Τριανταφυλλάκος περνά εκτός αγωνιστικού χώρου για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες λόγω ενοχλήσεων στον δικέφαλο.

17:03

Φανταστικό τέρμα από τον Πλέγα... Ο μέσος των Δραμινών πιάνει ένα φαλτσαριστό σουτ με το δεξί λίγο μέσα από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και αριστερά, στέλνει τη μπάλα στο απέναντι δίχτυ και μειώνει σε 2-1.

17:02

48': ΓΚΟΛ για τη ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ!

17:01

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

16:59

Αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Σαμπανίδης αντί Αργυρόπουλου.

16:46

Τα Χανιά προηγούνται με 2-0 της Δόξας Δράμας χάρις σε γκολ δύο πρώην παικτών της, του Ανδρέου (33') και του Κουσκουνά (35').

16:46

16:45

45+1': Ο Κόντος εκτελεί ένα φάουλ από τα αριστερά, ο Κουκούλης παίρνει την κεφαλιά αλλά τη στέλνει ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16:45

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

16:41

42': Ο Τριανταφυλλάκος εκτελεί με σέντρα ένα φάουλ από μακριά και αριστερά, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά λόγω του αέρα και αναγκάζει τον Μένκα να αποκρούσει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

16:35

Ο Βρεττός στη τη γωνία της μεγάλης περιοχής αριστερά κάνει τη σέντρα, ο Κουσκουνάς ανενόχλητος στο ύψος του πέναλτι πιάνει την κεφαλιά και σκοράρει για το 2-0.

16:33

35': ΓΚΟΛ για τα ΧΑΝΙΑ!

16:32

Εκτελείται το κόρνερ από τον Τριανταφυλλάκο και ο Ανδρέου με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι γράφει το 1-0 παρά την προσπάθεια του Μένκα να αποκρούσει.

16:32

33': ΓΚΟΛ για τα ΧΑΝΙΑ!

16:31

33': Κόρνερ για τα Χανιά από τα αριστερά.

16:30

32': Ο Μουμίν μπαίνει στην περιοχή και πέφτει στο έδαφος από τον μαρκάρισμα του Σιώπη. Δεν υπάρχει κάτι λέει ο Ανδριανός. Περισσότερα μπερδεύτηκαν οι δύο παίκτες.

16:29

30': Εκτελεί με σέντρα το φάουλ ο Κρητικός, απομακρύνει η χανιώτικη άμυνα.

16:28

29': Φάουλ σε καλή θέση για τη Δόξα Δράμας, 5-6 μέτρα έξω από το ημικύκλιο και σχεδόν στην ευθεία με την εστία.

16:27

28': Οφσάιντ ο Κόντος, σωστό.

16:25

25΄: Είναι πολύ δυνατός ο αέρας στα Περιβόλια, δυσκολεύοντας τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.

16:21

21': Ο Γρομητσάρης στην προσπάθεια του να διώξει χάνει την ισορροπία του, καθώς δεν βρίσκει την μπάλα με το πόδι και αυτή χτυπά στο χέρι του. Φωνάζουν για πέναλτι οι Δραμινοί. Ακούσιο το θεωρεί ο ρέφερι.

16:18

Ο Βρεττός κάνει μία σέντρα - σουτ από τα αριστερά, με τη μπάλα να περνά από όλους και να καταλήγει στην αριστερή κάθετη δοκό του Μένκα.

16:17

18': ΔΟΚΑΡΙ για τα ΧΑΝΙΑ!

16:14

16': Κόρνερ για τα Χανιά από τα δεξιά, εκτελείται με πάσα αλλά δεν αποφέρει κάτι.

16:13

14': Οφσάιντ ο Κουσκουνάς, σωστή υπόδειξη.

16:11

13': Επικίνδυνη παράλληλη σέντρα του Παπαργυρίου από τα αριστερά, δεν μπορεί να σπρώξει κάποιος συμπαίκτης του τη μπάλα στα δίχτυα.

16:09

10': Κόρνερ για τα Χανιά από τα δεξιά. Το εκτελεί ο Σωτηράκος, απευθείας άουτ.

16:07

Με κόντρα τον δυνατό άνεμο αγωνίζονται στο α' ημίχρονο οι παίκτες της Δόξας Δράμας.

16:05

Οι γηπεδούχοι έχουν την πρωτουβουλία των κινήσεων στο πρώτο πεντάλεπτο, πιέζοντας ψηλά...

16:01

2': Γέμισμα του Τριανταφυλλάκου με εκτέλεση φάουλ από τον αξόνα,, απευθείας στην αγκαλιά του Μένκα η μπάλα.

16:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

15:57

Το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

15:54

Βροχερός με πολύ αέρα ο καιρός στα Χανιά... Στους 8 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία.

15:49

Οι «μαυραετοί» από την άλλη, είναι δέκατοι με 13 βαθμούς και προέρχονται από εκτός έδρας νίκη με 0-2 κόντρα στην Κέρκυρα.

15:45

Οι Χανιώτες, που βρίσκονται στην ένατη θέση της κατάταξης με 14 βαθμούς, θέλουν να επιστρέψουν στα «τρίποντα» μετά την ήττα (1-0) από τον Εργοτέλη στο «Γεντί Κουλέ».

15:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας και Χρόνια Πολλά! Το παιχνίδι Χανιά - Δόξα Δράμας, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 2, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.