1
16:58

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

16:57

Στις νίκες επιστρέφει η ΑΕΚ καθώς επικρατεί με 3-1 του Παναιτωλικού και φτάνει τους 31 βαθμούς, ενώ ο αρκετά καλός Παναιτωλικός μένει στους 8. Τα "καναρίνια", έβαλαν δύσκολα στην "Ένωση" η οποία προηγήθηκε με αμφισβητούμενο πέναλτι του Λιβάγια στο 29'. για να ισοφαρίσει στο 41' ο Ντίας. Ο Λιβάγια στο 56' το 2-1 και στο 83' ο Βέρντε με νέο πέναλτι το τελικό 3-1.

16:55

Λήξη της αναμέτρησης στο ΟΑΚΑ, ΑΕΚ - Παναιτωλικός 3-1.

16:53

90+3': Ο Βέρντε με ωραία ενέργεια και σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ.

16:51

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, τέσσερα θα είναι οι καθυστερήσεις.

16:49

Τυπικής διαδικασίας τα τελευταία λεπτά στο Μαρούσι.

16:45

85': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Μάσιμο Καρέρα με τον Αλμπάνη να περνά εκτός και τον Μάνταλο να μπαίνει στην αναμέτρηση.

16:44

Ο Βέρντε ευστοχεί στο πέναλτι και κάνει το 3-1 για την ΑΕΚ.

16:43

83': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:42

82': Και δεύτερο πέναλτι για την ΑΕΚ.

16:39

79': Μαρκάρισμα του Γιοβάνοβιτς στον Λιβάγια εντός περιοχής, πάει στο VAR ο Τάσης για να δει τη φάση.

16:37

77': Ο Σιέστεντ από τα αριστερά κάνει το γύρισμα και ο Μιμίτο από τον άξονα με σουτ στέλνει τη μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

16:36

76': Δυνατό μακρινό σουτ του Λιβάγια, η μπάλα πάνω από την εστία.

16:36

75': Κλείνει τις αλλαγές του ο Μάκης Χάβος, ο Φυτόπουλος στη θέση του Μπαΐροβιτς.

16:35

74': Ο Ντίας εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα περνά παράλληλα με την εστία, ο Μπαΐροβιτς δεν μπορεί να την σπρώξει στα δίχτυα.

16:34

74': Ωραία προσπάθεια του Σανιά και σέντρα, ο Χουλτ διώχνει σε κόρνερ.

16:32

72': Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου για φάουλ στον Κέβιν.

16:31

71': Ωραία εκτέλεση φάουλ του Βέρντε, ο Κνετ διώχνει με τις γροθιές, η μπάλα φτάνει στον Σιμόες ο οποίος με δυνατή κεφαλιά επιχειρεί να κάνει το 3-1, ενστικτωδώς απομακρύνει τον κίνδυνο ο πορτιέρο του Παναιτωλικού.

16:30

70': Κίτρινη κάρτα στον Ντουάρτε.

16:28

68': Κίτρινη κάρτα στον Κρίστισιτς για φάουλ στον Μιμίτο.

16:27

67': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Ντουάρτε περνά στο ματς στη θέση του Τζανακάκη.

16:25

65': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ. Ο Λιβάγια στο κόρνερ, ο Γιακουμάκης πιάνει την κεφαλιά, ο Κνετ βρίσκει λίγο τη μπάλα, τόσο όσο χρειάζεται για να σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι.

16:25

64': Ο Λιβάγια κάνει εξαιρετικό σουτ η μπάλα σκάει μπροστά στον Κνετ που δεν αιφνιδιάζεται και διώχνει σε κόρνερ.

16:22

Ο Βέρντε έχει ανεβάσει την απόδοση της ΑΕΚ.

16:21

60': Σέντρα σουτ του Λιβάγια ο Κνετ ελέγχει την πορεία της μπάλας αυτή περνά λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16:20

59': Κόρνερ με τον Λιβάγια για την ΑΕΚ, ο Σανιά αποκρούει και ο Οικονόμου κάνει το σουτ με τη μπάλα να περνά άουτ από το αριστερό δοκάρι.

16:18

57': Κίτρινη κάρτα στον Κνετ για διαμαρτυρία.

16:17

Ο Βέρντε εκτελεί το κόρνερ δυνατή κεφαλιά του Λιβάγια και προβάδισμα για την ΑΕΚ, 2-1.

16:17

56': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:16

55': Κόρνερ για την ΑΕΚ, εκτελεί ο Λιβάγια, ο Γιακουμάκης δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα από την κόντρα στον Σανιά πάει σε νέο κόρνερ.

16:11

51': Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Βέρντε, η μπάλα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

16:09

49': Ο Λιβάγια στη γωνία, βρίσκει τον Βέρντε στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δεν κάνει καλή ενέργεια και τελειώνει η φάση.

16:08

48': Σουτ του Γιακουμάκη βάζει κόντρα ο Γιοβάνοβιτς και κόρνερ.

16:07

47': Μακρινό σουτ του Βέρντε, ο Κνετ στην αριστερή γωνία του μπλοκάρει τη μπάλα.

16:06

46': Διπλή αλλαγή για τον Μάσιμο Καρέρα. Ο Σιμόες στη θέση του Σαμπανάτζοβιτς και ο Βέρντε στη θέση του Ντέλετιτς.

16:06

46': 'Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.