1
19:09

Από το a-sports.gr, καλό βράδυ!

19:07

Σπουδαία νίκη με ανατροπή για την Ξάνθη, σε ένα ματς που τις εντυπώσεις έκλεψε ο ισχυρός... αέρας. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Φοσέ που σημείωσε και τα δύο γκολ της ομάδας του σε διάστημα ενός λεπτού. Στους 23 βαθμούς ανεβαίνει η Ξάνθη, αφήνοντας την ΑΕΛ στους 22.

19:07

Ξάνθη - ΑΕΛ 2-1

19:06

90'+6: Λήξη β' ημιχρόνου.

19:04

90'+4: Σουτ του Φασίδη λίγα μέτρα εκτός περιοχής, αποκρούει σε κόρνερ ο Κρίστινσον.

19:02

90'+2: Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Φασίδης αντί του μεγάλου πρωταγωνιστή Φοσέ, ο οποίος γνωρίζει την αποθέωση.

19:01

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων στο δεύτερο ημίχρονο.

19:01

90': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, απομακρύνει η άμυνα και νέο κόρνερ το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.

18:53

83': Κίτρινη κάρτα στον Φοσέ για χτύπημα στο πρόσωπο του Μόρα.

18:51

80': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

18:50

78': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μπάλλας αντί του Στάνκοβιτς.

18:42

72': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Νούνιτς αντί του Κάτσε.

18:42

72': Αλλαγή για την Ξάνθη. Σόσα αντί του Τζουρίτσκοβιτς.

18:40

Και δεύτερο γκολ σε ελάχιστα δευτερόλεπτα για τον Φοσέ. Κεφαλιά ασίστ του Στάρτζεον, με τον Γάλλο φορ με εντυπωσιακό «βολ πλανέ» να κάνει την ανατροπή σε 2-1.

18:40

68': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

18:38

Σέντρα του Κοβάτσεβιτς από τα αριστερά, ο Φοσέ βγαίνει στην πλάτη του Στάνκοβιτς και με προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής ισοφαρίζει σε 1-1.

18:37

67': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

18:34

Ο Ουάρντα κάνει σέντρα... ρουτίνας από τα αριστερά, λάθος εκτίμηση του Κασάδο, ο οποίος χάνει την ισορροπία του και ο Μιλοσάβλιεβιτς με προβολή από τος ύψος της μικρής περιοχής γράφει το 0-1.

18:34

64': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:32

62': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μπαριέντος αντί του Τεσέιρα.

18:31

61': Κίτρινη κάρτα στον Στάνκοβιτς για κράτημα στον Στάρτζεον.

18:29

59': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Σετσέροβιτς αντί Φατιόν.

18:24

54': Κεφαλιά του Ουάρντα από το ύψος της μικρής περιοχής, αδύναμη, με την μπάλα να καταλήγει εύκολα στην αγκαλιά του Αμπάντ.

18:22

51': Συρτό σουτ του Τζουρίτσκοβιτς από θέση μέσα δεξιά, αποκρούει εντυπωσιακά στη δεξιά του γωνία σε κόρνερ ο Κρίστινσον.

18:18

47': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα αριστερά, εκτελεί ο Κάτσε, απομακρύνει σε νέο κόρνερ ο Αμπάντ, το οποίο δε φέρνει κάτι.

18:16

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.