2
19:11

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:10

Πολύ μεγάλη νίκη για την ομάδα του Βόλου με 2-1 απέναντι στον ΟΦΗ στο Ηράκλειο, ένα αποτέλεσμα που φέρνει τους Βολιώτες στους 21 βαθμούς, ενώ ο ΟΦΗ παραμένει στους 23. Καλύτερος ο ΟΦΗ, πιο τυχερός ο Βόλος, που προηγήθηκε στο 35' με τον Λύρατζη, οι Κρητικοί ισοφάρισαν στο 58' με τον Νέιρα και στο 79' ο Ζοάο με κεφαλιά έκανε το τελικό 1-2.

19:09

Λήξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ - Βόλος 1-2.

19:07

90+1': Κίτρινη κάρτα και στον Φιγκεϊρέντο για φάουλ στον Μαξ.

19:07

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Γκαραβέλη για καθυστέρηση στην επαναφορά της μπάλας.

19:06

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:03

87': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Βόλο, έξω ο Τόρες, μέσα ο Τσαούσης.

19:01

85': Κίτρινη κάρτα στον Τόρες.

18:59

83': Ο Τσιλιανίδης στην εκτέλεση του φάουλ η μπάλα βρίσκει τον Οικονόμου και περνά πλάγιο.

18:58

82': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Τσίκα για φάουλ στον Σεμέντο.

18:56

Ο Μαξ εκτελεί το κόρνερ και ο Ζοάο που πέρασε πριν λίγα λεπτά στο ματς, με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Σωτηρίου για το 1-2.

18:55

79': ΓΚΟΛ για τον Βόλο!

18:54

78': Πολύ ωραίο σουτ του Λύρατζη, η μπάλα κοντράρει στον Μαρινάκη και περνά κόρνερ.

18:53

77': Δεύτερη αλλαγή και για τον ΟΦΗ, ο Μάνος στη θέση του Βαζ ο οποίος είχε αντικαταστήσει τον Σακόρ στα πρώτα λεπτά.

18:51

75': Ο Στάικος κάνει μακρινό σουτ με τη μπάλα να πηγαίνει προς την εστία, με διπλή προσπάθεια ο Γκαραβέλης μπλοκάρει.

18:50

74': Δεύτερη αλλαγή για τον Βόλο, ο Ζοάο στη θέση του Γέντρισεκ.

18:47

72': Εκπληκτική βαθιά μπαλιά του Τσιλιανίδη με στόχο τον Φιγκεϊρέντο ο οποίος κάνει την προβολή, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

18:45

70': Εκτέλεση κόρνερ του Τσιλιανίδη, κεφαλιά του Νέιρα, η μπάλα έχει κατεύθυνση προς την εστία, με τον Γέντρισεκ να βάζει σωτήρια την προβολή.

18:42

67': Ο Σεμέντο από τα αριστερά κάνει το σουτ, αυτό δεν είναι καλό και η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια του Γκαραβέλη.

18:41

Περνά προσωρινά εκτός γηπέδου ο Τσοκάνης.

18:40

Στο έδαφος ο Τσοκάνης και μίνι διακοπή στο ματς. Πρόβλημα στο γόνατο για τον μέσο του Βόλου.

18:38

63': Πρώτη αλλαγή για τον Βόλο, ο Μπαλογιάννης περνά στο ματς αντί του Γκουαροτσένα.

18:36

61': Μεγάλη ευκαιρία για το 2-1 χάνει ο ΟΦΗ, με τον Βαζ να κάνει την προβολή και τελευταία στιγμή ο Γκαραβέλης αποσοβεί το γκολ.

18:35

Από τη δεύτερη εκτέλεση κόρνερ ο ΟΦΗ φέρνει το ματς στα ίσια. Ο Τσιλιανίδης στην εκτέλεση, η μπάλα στον Νέιρα που κάνει το σουτ για να χτυπήσει στο πόδι του Τσοκάνη, η μπάλα εκ νέου στον Νέιρα που με το αριστερό κάνει το σουτ και ισοφαρίζει σε 1-1.

18:34

58': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

18:33

57': Ο Τσιλιανίδης εκτελεί το κόρνερ, σε νέο κόρνερ ο Γκαραβέλης.

18:33

57': Σουτ του Τσιλιανίδη από μακριά βρίσκει τον Γκαραβέλη σε ετοιμότητα και στη συνέχεια ο Οικονόμου παραχωρεί κόρνερ.

18:32

Δέκα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, δεν υπάρχει ευκαιρία για τις δύο ομάδες.

18:26

51': Πολύ ωραία ατομική προσπάθεια του Στάικου ο οποίος περνά τρεις παίκτες του Βόλου, αλλά ανοίγει τη μπάλα και ο Σωτηρίου βγαίνει και τη μπλοκάρει.

18:24

49': Χαμηλή εκτέλεση φάουλ του Νέιρα, ο Βαζ δεν μπορεί να βρει καλά τη μπάλα και εκείνη περνά άουτ.

18:22

47': Ο Σεμέντο από τα αριστερά κάνει το γύρισμα προς τον Τσιλιανίδη, σωτήρια ο Τσοκάνης "καθαρίζει" τη φάση.

18:21

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

18:07

Παρότι ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος, στο ποδόσφαιρο σημασία έχει ποιος βάζει τα γκολ. Αυτό μέχρι στιγμής το έχει πετύχει ο Βόλος με τον Λύρατζη στο 35' και προηγείται 0-1.

18:06

Ημίχρονο στο Ηράκλειο, ΟΦΗ - Βόλος 0-1.

18:05

45+5': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ για το 1-1, ο Τσιλιανίδης εντός της περιοχής κάνει το σουτ ο Γκαραβέλης παρότι εκτός εστίας αποκρούει με υπερένταση το σουτ του άσου των Κρητικών.

18:02

Πρόβλημα με Βαζ και προσωρινά εκτός αγωνιστικού χώρου.

18:01

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, άλλα τρία θα είναι οι καθυστερήσεις, ελέω των τραυματισμών των Σακόρ και Κοροβέση στα πρώτα δευτερόλεπτα.

17:56

41': Ο Τσιλιανίδης εκτελεί φάουλ για τον ΟΦΗ, κακή κεφαλιά του Νέιρα και ο Γκαραβέλης μπλοκάρει τη μπάλα.

17:53

38': Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ, στο ημικύκλιο της περιοχής, εκτελεί ο Τσιλιανίδης, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Γκαραβέλη.

17:51

Στην πρώτη του ευκαιρία στο ματς ο Βόλος σκοράρει. Ο Ντεντάκης από τα δεξιά κάνει την σέντρα και ο Λύρατζης στην καρδιά της άμυνας με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Σωτηρίου για το 0-1.

17:50

35': ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!

17:45

30': Ο Κοροβέσης κάνει την σέντρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Τσιλιανίδη, αλλά η μπάλα περνά άουτ, από το αριστερό δοκάρι του Γκαραβέλη.