2
20:30

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:29

Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι, με δύο διακοπές μία 20λεπτη στο πρώτο ημίχρονο και μία 15λεπτη στο δεύτερο, λόγω πτώσης της τάσης του ρεύματος σε προβολείς του γηπέδου, οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό στο τελικό 2-2. Στους 17 βαθμούς ο Πλατανιάς, στους 16 η Παναχαϊκή. Ο Πολίμος στο 24' το 1-0, ο Κωστίκος στο 32' το 1-1, στο 39' ο Μαυριάς το 2-1 και στο 54' ο Λεϊρία το τελικό 2-2.

20:28

Λήξη της αναμέτρησης, Παναχαϊκή - Πλατανιάς 2-2.

20:26

90+4': Κλείνει τις αλλαγές του ο Γιάννης Τάτσης, έξω ο Ουές και μέσα ο Νιαυραδάκης.

20:25

90+3': Ο Σιατραβάνης εκτελεί το κόρνερ, ο Λουκίνας διώχνει σε νέο κόρνερ.

20:24

90+2': Φάουλ σε καλή θέση για την Παναχαϊκή στο ημικύκλιο, ο Σιατραβάνης το εκτελεί, η μπάλα στον Λουκίνα και κόρνερ.

20:23

90+1': Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά, έξω ο Παπουτσογιαννόπουλος και στη θέση του ο Κατσαρός.

20:23

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, άλλα τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:20

88': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή με τον Μαυριά να κάνει την σέντρα, ο Σιατραβάνης από κοντά με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα άουτ.

20:17

85': Ο Λουκίνας από τα αριστερά μπαίνει στην περιοχή και από πλάγια γυρίζει τη μπάλα στον Σμυρλάκη που κάνει κακό σουτ από τον άξονα και η μπάλα περνά άουτ από το δεξί δοκάρι του Καπουτάγλη.

20:15

Επέστρεψε ο Παπουτσογιαννόπουλος.

20:14

82': Χαμηλή εκτέλεση του κόρνερ από τον Σιατραβάνη, διώχνει ο Σταμόπουλος σε πλάγιο.

20:14

82': Κόρνερ κερδίζει ο Σιατραβάνης από την επιμονή του και ενώ ο Ουές φάνηκε να ελέγχει τη μπάλα.

20:13

Περνά εκτός αγωνιστικού χώρου ο μέσος του Πλατανιά για τις πρώτες βοήθειες.

20:12

Ο Μαντζάρης με βολέ στέλνει τη μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου καθώς ο Παπουτσογιαννόπουλος βρίσκεται στο έδαφος.

20:10

Δεν υπάρχει καλός ρυθμός μετά τη δεύτερη διακοπή, λογικό γαρ...

20:08

76': Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά, ο Ποζατζίδης φεύγει από τον αγωνιστικό χώρο, ο Πουρζιτίδης στη θέση του.

20:06

74': Ωραία συνεργασία του Σιατραβάνη με τον Ιντζόγλου, το σουτ του πρώτου είναι αδύναμο και ο Μαντζάρης μπλοκάρει τη μπάλα.

20:05

Όλα καλά με τον αμυντικό της Παναχαϊκής που συνεχίζει κανονικά.

20:03

Μίνι διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Σταμόπουλου.

20:02

70': Ωραίο δυνατό σουτ του Παπατόλιου έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία του Μαντζάρη.

20:02

70': Ο Σιατραβάνης το εκτελεί, ο Τσελεπίδης στο πρώτο δοκάρι με τακουνάκι προσπαθεί να βρει εστία, άουτ η μπάλα.

20:01

69': Κόρνερ κερδίζει ο Μαυριάς από τον Τσαμούρη.

19:57

65': Αποκαταστάθηκε το πρόβλημα, έχουμε πάλι... δράση στην Πάτρα. 15 λεπτά η δεύτερη διακοπή.

19:43

Θα περιμένουν οι διαιτητές για να επανέλθει και πάλι το φως.

19:41

Και μίνι ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

19:40

Τραγελαφικές καταστάσεις...

19:40

Εκ νέου πρόβλημα με τον φωτισμό του γηπέδου στην Πάτρα και νέα διακοπή.

19:38

62': Ο Σιατραβάνης το εκτελεί, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

19:37

61': Ο Μωραΐτης από τα δεξιά κάνει το σουτ, διώχνει σε κόρνερ ο Ποζατζίδης.

19:35

59': Μασούρας αντί Κυνηγόπουλου στη δεύτερη αλλαγή για την Παναχαϊκή.

19:30

Αντί να γίνει το 3-1 γίνεται το 2-2. Ο Παπουτσογιαννόπουλος από τα δεξιά κάνει την σέντρα, ο Ιντζόγλου δεν απομακρύνει σωστά με το κεφάλι, η μπάλα φτάνει στον Λεϊρία που με πολύ ωραίο σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-2.

19:29

54': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

19:28

53': Μεγάλη ευκαιρία για τρίτο γκολ για την Παναχαϊκή με τον Μωραΐτη να κάνει ωραία ενέργεια και να "σπάει" τη μπάλα στον Μαυριά που κάνει το σουτ, για να αποκρούσει ο Μαντζάρης, η μπάλα φτάνει στον Σιατραβάνη ο οποίος βρίσκει και πάλι τον Μαυριά που κάνει εκ νέου το σουτ, η μπάλα όμως περνά άουτ.

19:26

51': Το εκτελεί ο Ιντζόγλου, ο Μαυριάς κάνει τη σέντρα, ο Μαντζάρης μπλοκάρει, αλλά η φάση σταματά γιατί η μπάλα είχε βγει άουτ.

19:26

51': Κόρνερ κερδίζει η Παναχαϊκή μετά από προσπάθεια του Μωραΐτη.

19:25

50': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Παπουτσογιαννόπουλος για δυνατό μαρκάρισμα στον Ιντζόγλου.

19:23

48': Πρώτη αλλαγή, αναγκαστική, για την Παναχαϊκή με τον Μουστακόπουλο να αντικαθιστά τον Πολίμο.

19:22

Έναρξη με πρόβλημα για την Παναχαϊκή καθώς ο Πολίμος βρίσκεται και πάλι στο έδαφος. Θυμίζουμε ότι ο πλάγιος μπακ της πατρινής ομάδας τραυματίστηκε στη μέση στο πρώτο ημίχρονο και θα γίνει αλλαγή. Διάσειση έχει υποστεί ο παίκτης της πελοποννησιακής ομάδας.

19:21

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.