0
19:01

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό βράδυ από το a-sports.gr.

18:59

Πρώτη φετινή νίκη για τον Παναιτωλικό λίγο πριν τα Χριστούγεννα, με τους Αγρινιώτες να ξεφεύγουν από την τελευταία θέση καθώς φτάνουν τους 8 βαθμούς, ενώ ο ΟΦΗ παραμένει στους 23. Σε ένα δύσκολο αγωνιστικό χώρο, η νίκη ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο με τα γκολ των Ντουάρτε (78') και Μπαΐροβιτς (85') με πέναλτι.

18:59

Λήξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός - ΟΦΗ 2-0.

18:56

Διαδικαστικά τα λεπτά των καθυστερήσεων στο Αγρίνιο.

18:53

90+1': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Σίμος, με τον Σουρνάκη αντί του Μάνου και τον Νοικοκυράκη αντί του Σακόρ. Πρώτη συμμετοχή και για τους δύο ποδοσφαιριστές.

18:52

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, πέντε επιπλέον θα έχουμε στο ματς.

18:51

89': Κίτρινη κάρτα στον Φιγκεϊρέντο για τράβηγμα της φανέλας στον Μαλή.

18:50

88': Κλείνει τις αλλαγές του ο Χάβος, ο Μαλής στη θέση του Μιμίτο.

18:50

88': Ο Σανιά χωρίς να βλέπει πίσω του παραχωρεί κόρνερ.

18:49

87': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, έξω ο σκόρερ Μπαΐροβιτς και στη θέση του ο Ντάλσιο.

18:48

Κλειδώνει ουσιαστικά τη νίκη του ο Παναιτωλικός, με τον Μπαΐροβιτς να εκτελεί ωραία το πέναλτι και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

18:47

85': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18:46

84': ΠΕΝΑΛΤΙ τελικά για τον Παναιτωλικό!

18:43

80': Ζητούν πέναλτι από τον Παναιτωλικό για μαρκάρισμα του Νάστου στον Μπαΐροβιτς. Και πάει στο VAR ο Μανούχος.

18:42

Ανοίγει το σκορ στο Αγρίνιο, ένα λεπτό μετά το δοκάρι του Παναιτωλικού. Από ωραία μπαλιά του Μπαΐροβιτς προς τον Ντουάρτε εκείνος βλέπει τη μπάλα να κολλάει κάτι που τον ευνοεί προκειμένου να κάνει ωραία τη λόμπα και να την στείλει στα δίχτυα του Σωτηρίου για το 1-0.

18:41

78': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18:40

77': ΔΟΚΑΡΙ και για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Ο Μιμίτο για τον Σανιά εκείνος από τα δεξιά κάνει την σέντρα, ο Μπαΐροβιτς πιάνει την κεφαλιά, όμως η μπάλα σταματά στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Σωτηρίου.

18:37

74': Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό έξω ο Αριγίμπι και μέσα ο Ντουάρτε.

18:36

73': Χαμηλή εκτέλεση του Τσιλιανίδη, ο Μιμίτο απομακρύνει τη μπάλα.

18:36

73': Ο Μάνος κάνει την σέντρα από τα δεξιά, σε κόρνερ ο Σανιά.

18:33

70': Κίτρινη κάρτα στον Ντίας για θέατρο. Ο παίκτης έπεσε στα όρια της περιοχής από το μαρκάρισμα του Μάνου.

18:32

69': Ο Ντίας εκτελεί το κόρνερ, ο Μαρσιάλ δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά, η μπάλα στρώνεται στον Γιοβάνοβιτς που κάνει από κοντά το σουτ, η μπάλα περνά πάνω από την εστία.

18:32

69': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό το κερδίζει ο Ντίας.

18:30

67': Σουτ του Σανιά έξω από την περιοχή, ο Σωτηρίου μπλοκάρει τη μπάλα.

18:28

65': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ! Ο Μάνος στρώνει ωραία τη μπάλα στον Τσιλιανίδη που σουτάρει από το όριο της περιοχής, η μπάλα στην οριζόντια δοκό του Κνετ.

18:26

63': Ο Τσιλιανίδης το εκτελεί, ο Λιάβας στο δεύτερο δοκάρι διώχνει τη μπάλα, δυνατό σουτ του Στάικου είναι άστοχο, εκτός γηπέδου η μπάλα.

18:26

63': Ο Μάνος κερδίζει κόρνερ από τον Σακόρ.

18:22

Μία ώρα αγώνα στο ματς, συνεχίζει αυτό να είναι κακό, λογικό λόγω της δυνατής βροχής.

18:21

59': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Σόουζα αποχωρεί και στη θέση του περνά ο Φιγκεϊρέντο.

18:20

58': Ο Ταχάρ από τα αριστερά επιχειρεί να βρει τον Μιμίτο μέσα στην περιοχή, διώχνει σωτήρια ο Γιαννούλης.

18:18

56': Ο Ντίας εκτελεί το κόρνερ, ο Σωτηρίου μπλοκάρει σταθερά.

18:18

56': Ωραίο σουτ του Μπαΐροβιτς έξω από την περιοχή η μπάλα βρίσκει στον Μπράουν και περνά κόρνερ.

18:15

53': Ο Τσιλιανίδης και πάλι εκτελεί, η μπάλα στο πρώτο δοκάρι δεν απομακρύνεται, φτάνει στον Στάικο που έξω από την περιοχή κάνει το σουτ, όμως αυτό περνά ψηλά άουτ.

18:14

52': Ο Τσιλιανίδης το εκτελεί, ο Κνετ διώχνει με τις γροθιές και ο Σανιά παραχωρεί νέο κόρνερ.

18:13

51': Ο Σανιά παραχωρεί κόρνερ, το πρώτο στο δεύτερο μέρος.

18:09

47': Πρώτη τελική στο δεύτερο μέρος, σουτ του Μιμίτο από τον άξονα, η μπάλα άουτ.

18:08

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.