0
16:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:53

Η ΑΕΛ επικρατεί με 2-0 του Πανιωνίου, εκμεταλλευόμενη το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε από το πρώτο ημίχρονο, και επιστρέφει στα τρίποντα μετά από τρία παιχνίδια.

16:52

Λήξη του αγώνα.

16:51

90+4': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, εκτελείται με πάσα αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

16:49

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:47

90+1': Ο Ντάουντα σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ καθώς ο επιθετικός της ΑΕΛ ήταν εκτεθειμένος.

16:45

87': Κίτρινη κάρτα στον Μόρα.

16:43

85': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, κατευθείαν στην αγκαλιά του Κότνικ η μπάλα.

16:42

85': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μπάλλας στη θέση του Μιλοσάβλιεβιτς.

16:41

82': Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.

16:36

79': Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Σέντρα του Καρανίκα από τα δεξιά, ο Μιλοσάβλιεβιτς αφύλακτος στο ύψος του πέναλτι παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

16:33

75': Αλλαγή για την ΑΕΛ. ο Φιλίποβιτς αντικαθιστά τον Μπούστος.

16:32

74': Ο Μπούστος βρίσκει χώρο και κάνει το σουτ εκτός περιοχής, ψηλά πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

16:29

70': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Σεσέροβιτς αντί Φατιόν.

16:27

69': Κίτρινη κάρτα στον Στάνκοβιτς.

16:25

66': Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Λυμπεράκης, μέσα ο Εμμανουηλίδης.

16:24

66': Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν.

16:20

63': Παράλληλο γύρισμα του Ουάρντα από τα δεξιά, δεν προλαβαίνει να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα από κοντά ο Ντάουντα.

16:19

62': Σουτ του Λυμπεράκη, λίγο αριστερά από το ημικύκλιο, άστοχο.

16:17

59': Ωραίο σουτ του Ουάρντα έξω από την περιοχή, κόντρα και κόρνερ από τα δεξιά που δεν αποφέρει κάτι.

16:13

56': Διπλή αλλαγή για τον Πανιώνιο. Παπανικολάου αντί Γρίβα και Σαραμαντάς αντί Τσιλούλη.

16:11

54': Οφσάιντ ο Ντάουντα, σωστή υπόδειξη.

16:09

51': Μακρινό σουτ του Ουάρντα, αποκρούει με τις γροθιές ο Κότνικ.

16:08

50': Νέο κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα δεξιά, διώχνει ο Ουάρντα.

16:05

48': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα δεξιά, βγαίνει και μαζεύει ο Κρίστινσον.

16:04

46': Κίτρινη κάρτα στον Μπούστος.

16:03

15:49

Η ΑΕΛ προηγείται με 2-0 του Πανιωνίου που από το 28' αγωνίζεται με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Οικονομίδη.

15:48

15:47

45+4': Σουτ του Ουάρντα έξω από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα αναπηδά και καταλήγει στην αγκαλιά του Κότνικ.

15:44

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:42

44': Κίτρινη κάρτα στον προπονητή του Πανιωνίου, Νίκκι Παπαβασιλείου για διαμαρτυρία.

15:40

42': Κίτρινη κάρτα στον Σταυρόπουλο.

15:39

41': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα δεξιά, απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι ο Ουάρντα.

15:37

39': Δέχεται και την κίτρινη κάρτα ο άσος της ΑΕΛ επειδή πανηγύρισε βγάζοντας τη φανέλα του.

15:36

Ο Καρανίκας αποφεύγει τον Τσιλούλη, σεντράρει από τη γωνία της μεγάλης περιοχής δεξιά και ο Ουάρντα με καρφωτή κεφαλιά σκοράρει για το 2-0.

15:36

38': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

15:31

32': Στο 74% η κατοχή της μπάλας υπέρ της ΑΕΛ.

15:28

30': Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Ντομίνγκες στην προσπάθειά του να διώξει, παραλίγο να παραβιάσει την εστία της ομάδας του. Κόρνερ η μπάλα και η φάση περνά ανεκμετάλλευτη.

15:25

28': Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Οικονομίδη για ένα πολύ σκληρό φάουλ στον Φατιόν. Τον βρήκε με τις τάπες στο καλάμι. Αντιεπαγγελματικό μαρκάρισμα από τον άσο του Πανιωνίου...

15:21

23': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Κόρμπος βρίσκει κάθετα τον Οικονομίδη που κάνει ένα συρτό σουτ από το ημικύκλιο, με τον Κρίστινσον να αποκρούει σε κόρνερ που περνά χωρίς αντίκρισμα.

15:16

Ο Φατιόν εκτελεί το πέναλτι στη δεξιά γωνία του Κότνικ, που έπεσε από την άλλη, και γράφει το 1-0.

15:15

17': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

15:14

17': Δίνει πέναλτι ο ρέφερι, είναι σωστή η απόφασή του...

15:11

14': Πάει να δει το VAR ο Γκορτσίλας, καθώς σε ένα φάουλ που εκτέλεσε ο Κάτσε από τα δεξιά, ο Παπαγεωργίου βρήκε τη μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή.

15:08

10': Σέντρα του Κάτσε από τα δεξιά, ο Ουάρντα πιάνει μία γυριστή κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι αλλά στέλνει τη μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κότνικ.

15:08

Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά αγώνα, με τους γηπεδούχους να έχουν το πάνω χέρι.

15:06

8': Συστάσεις του Γκορτσίλα σε Μασούρα και Ουάρντα επειδή είχαν μία μικρή αψιμαχία.

15:04

6': Δύο συνεχόμενα κόρνερ για την ΑΕΛ από τα αριστερά, περνούν και αυτά ανεκμετάλλευτα.

15:03

Άρχισε ψιλόβροχο στη Λάρισα...

15:01

4': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

15:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

14:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:54

Οι «κυανέρυθροι» από την άλλη, που την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκαν με 0-2 από τον ΠΑΟΚ, έχουν 6 βαθμούς και βρίσκονται στην προτελευταία θέση.

14:48

Οι «βυσσινί», που προέρχονται από εκτός έδρας ήττα με 4-1 από τον Ολυμπιακό, ισοβαθμούν (19 βαθμοί) στην έβδομη θέση της κατάταξης μαζί με Ατρόμητο και Βόλο.

14:43

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ΑΕΛ - Πανιώνιος, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.