0
21:28

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:27

Επιστρέφει στις νίκες μετά την 28η Οκτωβρίου ο Αστέρας καθώς νικά με 5-0 την Ξάνθη και φτάνει τους 15 βαθμούς, ενώ οι Ακρίτες παρέμειναν στους 20. Πάρτι των Αρκάδων με σούπερ Καπίγια και Σίτο, με τον δεύτερο να κάνει το 1-0 στο 13', τον πρώτο το 2-0 στο 21, ενώ στο δεύτερο μέρος στο 82' ο Μαρκ Φερνάντεθ το 3-0. Με πέναλτι του Μπαράλες στο 90+1' το 4-0, το τελικό 5-0 στο 90+5' ο Σουάρεθ.

21:26

Λήξη της αναμέτρησης στο "Θ. Κολοκοτρώνης", Αστέρας Τρίπολης - Ξάνθη 5-0.

21:23

Και πέμπτο γκολ για τους Αρκάδες, ο Καπίγια εκτελεί το κόρνερ και ο Σουάρεθ με δυνατή κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 5-0.

21:23

90+5': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

21:20

90+2': Ο Δουβίκας στο ματς αντί του Λουίς Φερνάντεθ στην τρίτη και τελευταία αλλαγή του Αστέρα Τρίπολης

21:19

Ο Μπαράλες ευστοχεί στο πέναλτι το οποίο εκτελεί στο κέντρο της εστίας και κάνει το 4-0.

21:19

90+1': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

21:18

Οκτώ λεπτά καθυστερήσεις θα έχουμε...

21:18

90': Και δεύτερη κίτρινη, κόκκινη στον Τερκί.

21:18

90': Τελικά έχουμε πέναλτι για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

21:15

Θα πάει στο VAR ο Βρέσκας για να δει φάση με πιθανή περίπτωση πέναλτι του Τερκί πάνω στον Τασουλή.

21:14

86': Σουτ του Τασουλή υπό την πίεση του Τερκί, η μπάλα άουτ.

21:13

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά με τον Αστέρα να νικά 3-0...

21:10

Αυτή τη φορά μετρά... Σε τρίτο γκολ φτάνει ο Αστέρας Τρίπολης με τον Παπαδόπουλο να ξεκινά τη φάση με το βολέ και τη μπάλα να φτάνει στον Καπίγια ο οποίος κάνει πολύ ωραία προσπάθεια και πάσα στον Μαρκ Φερνάντεθ ο οποίος μέσα στην περιοχή με πλασέ κάνει το 3-0.

21:10

82': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

21:07

79': Ο Λουίς Φερνάντεθ εκτελεί το φάουλ, ο Άμπαντ μπλοκάρει σταθερά τη μπάλα.

21:06

78': Κίτρινη κάρτα στον Τερκί για φάουλ στον Καπίγια.

21:04

76': Δεύτερη αλλαγή λοιπόν. αναγκαστική για τον Αστέρα καθώς ο Βαλιέντε δεν μπορεί να συνεχίσει και ο Μπόρχα Φερνάντεθ τον αντικαθιστά.

21:03

Στο έδαφος ο Βαλιέντε με πρόβλημα στο πόδι. Για να δούμε αν θα συνεχίσει ο άσος του Αστέρα.

21:02

74': Ο Καπίγια από τα δεξιά κάνει την σέντρα, ο Τασουλής μέσα στην περιοχή, πιάνει την κεφαλιά, αλλά είναι αδύναμη και ο Άμπαντ μπλοκάρει.

21:01

73': Ο Μπαριέντος εκτελεί το κόρνερ, ο Παπαδόπουλιος διώχνει με τις γροθιές.

21:01

72': Ο Τερκί κάνει ωραία κίνηση από τα δεξιά και πάει προς τον άξονα, σουτ δυνατό, διώχνει με το ένα χέρι ο Παπαδόπουλος σε κόρνερ.

20:55

67': Μεγάλη φάση για την Ξάνθη, πρώτη της στο ματς με τον Στάρτζεον να βγαίνει απέναντι από τον Παπαδόπουλο ο οποίος διώχνει το σουτ του άσου της Ξάνθης και εν συνεχεία οι του Αστέρα απομακρύνουν τη μπάλα.

20:54

66': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη, ο Μουλέν περνά στο ματς αντί του Μαλεζά.

20:51

Και τελικά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ του Μαρτίνεθ. Όντως υπάρχει οφσάιντ καθώς ο παίκτης δεν καλυπτόταν. Ο Μπαράλες όντως βρίσκει τη μπάλα.

20:48

60': Ο Φερνάντεθ με φάουλ φέρνει τη μπάλα στην περιοχή, εκεί ο Σουάρεθ με κεφαλιά πάσα βρίσκει τον Μαρτίνεθ ο οποίος με κοντινό πλασέ την στέλνει στα δίχτυα. Θα υπάρχει έλεγχος από το VAR για το αν βρίσκει τη μπάλα ο Μπαράλες που είναι στη φάση.

20:47

59': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, έξω ο καλύτερος παίκτης των Αρκάδων, Σίτο και στη θέση του ο Τασουλής.

20:44

56': Πρώτη κίτρινη στο ματς την βλέπει ο Λισγάρας για φάουλ στον Μπαράλες.

20:40

Έχει μπει δυνατά η Ξάνθη στα πρώτα λεπτά, χωρίς όμως τη μεγάλη φάση, με στόχο το 2-1 που θα την ξαναβάλει στο ματς.

20:34

46': Και δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Στάρτζεον περνά στο ματς στη θέση του Ντε Αμορίμ.

20:34

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:17

Δίκαιο προβάδισμα για τον Αστέρα στο πρώτο μέρος, σε ένα ματς με λίγες φάσεις, οι περισσότερες για τους Αρκάδες. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Σίτο που στο 13' έκανε το 1-0, ενώ στο 21' από δική του σέντρα ο Καπίγια πέτυχε το 2-0.

20:16

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στην Τρίπολη, Αστέρας - Ξάνθη 2-0.

20:15

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, ένα θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:14

44': Πρώτη τελική στο ματς με τον Φοσέ να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή και τη μπάλα να περνά άουτ αφού βρήκε στο σώμα του Μπαράλες. Ήταν κόρνερ, άουτ έδωσε ο διαιτητής.

20:13

43': Ιδανική επίθεση για τον Αστέρα Τρίπολης με τον Μπαράλες να κάνει το σουτ από τον άξονα και τη μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Άμπαντ. Κακή επιλογή από τον έμπειρο φορ που είχε επιλογές και αριστερά και δεξιά.

20:10

40': Δυνατό μακρινό σουτ του Μαρτίνεθ είναι άστοχο και η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

20:09

39': Καταπληκτική μακρινή μπαλιά από τον Βαλιέντε, ο Σίτο και πάλι από τα αριστερά μπαίνει στην περιοχή, όμως το πλασέ του περνά παράλληλα με την εστία καθώς δεν ακολουθεί κανείς τη φάση.