3
21:43

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr. Καλή συνέχεια.

21:40

Άλλο ματς το β' ημίχρονο. Καθοριστικές οι αλλαγές για τον Απόλλωνα, που ήταν σαφώς καλύτερος στο δεύτερο μισό.

21:39

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Παναχαϊκή - Απόλλων Σμύρνης 1-3.

21:38

Ο Μαρκόφσκι από τα έντεκα μέτρα, ευστοχεί, 1-3!

21:38

90'+5: ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

21:38

90'+4: Κίτρινη στον Σούλη.

21:37

90'+$: ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ! Ο Μπεντινέλι μπαίνει στην περιοχή, ανατρέπεται από τον Σούλη. Σωστή απόφαση.

21:36

Φλερτάρει με την κίτρινη ο Αναγνωστόπουλος για καθυστέρηση, τη γλιτώνει από τον Κουκουλά.

21:35

Επιστρέφει ο Ιριτιέρ στον αγωνιστικό χώρο, περισσότερο τρόμαξε φαίνεται ο Αργεντινός.

21:34

90'+1: Σέντρα Κολ, κεφαλιά Κυνηγόπουλου, άσχημη, ψηλά άουτ.

21:34

90'+1: Μακρινό σουτ Σιατραβάνη, άουτ.

21:34

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων...

21:33

Προσωρινά με δέκα ο Απόλλωνας, ξεκινά το ματς μετά από δύο λεπτά...

21:31

Πατάει άσχημα και δείχνει να έχει στραβοπατήσει... Πέφτει στο έδαφος. Πονά. Διακοπή στο ματς.

21:29

86': Κίτρινη στον Λαγό.

21:28

85': Τρίτη αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Μουστακόπουλος στη θέση του Πολίμου.

21:27

84': ΔΟΚΑΡΙ για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ατομική ενέργεια Ιριτιέρ από τα αριστερά, κάνει ό,τι θέλει, σουτ, πέφτει ο Σούλης, βρίσκει την μπάλα, δοκάρι αριστερό και έξω!

21:26

Κρύες και οι δύο ομάδες πλέον... Το πλεονέκτημα είναι για τον Απόλλωνα Σμύρνης, που είναι μπροστά στο σκορ πλέον.

21:26

83': Σουτ Μπαστιάνου υπό πίεση από θέση μέσα δεξιά, άουτ.

21:24

81': Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης από τον Νίκο Παπαδόπουλο. Ο Μαρκόσφκι στη θέση του Βουό.

21:24

Στο 80' είμαστε...

21:23

Όλα έτοιμα για να εχουμε και πάλι ματς στην Αγυιά.

21:11

Θα χρειαστούν 10 με 15 λεπτά για να επανέλθει ο φωτισμός στα κανονικά επίπεδα. Θα περιμένουν οι διαιτητές.

21:07

Έπεσε η τάση στους προβολείς του γηπέδου της Παναχαϊκής. Αναγκαστική διακοπή (προσωρινή) στο 80' του ματς.

21:06

80': Δεύτερη αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Κυνηγόπουλος στη θέση του Λινάρδου.

21:04

Στο έδαφος ο Βουό, στη γάμπα φαίνεται το πρόβλημα... Δύσκολα θα συνεχίσει... Μικρή διακοπή.

21:03

Από το πρώτο λεπτό που μπήκε ο Ιριτιέρ έδειξε τρομερή διάθεση, ο Αργεντινός έχει γυρίσει το ματς.

21:02

Ο Ιριτιέρ την πάσα στον Μπλάζιτς, σουτ στα δεξιά του ημικύκλιου, ψηλοκρεμαστό και στα δίχτυα, 1-2.

21:02

75': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

21:01

Καλύτερος στο β' ημίχρονο ο Απόλλων Σμύρνης σε σχέση με την εικόνα του στο πρώτο 45λεπτο...

20:59

Ο Μπεντινέλι το σουτ απέξω, δεν έχει πρόβλημα ο Σούλης.

20:58

Λάθος Πολίμου, που δεν μπορεί να απομακρύνει, η μάλα περνά στον Βουό, που ανοίγει για τον Ιριτιέρ, σουτ από θέση μέσα δεξιά και μέσα, 1-1.

20:58

71': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

20:57

70': Στο έδαφος ο Σιατραβάνης, δείχνει ότι πονά στο δεξί αγκώνα του. Μικρή διακοπή.

20:55

68': Διαγώνιο σουτ Βιτλή από τα αριστερά και έξω από την περιοχή, άουτ.

20:50

63': Πρώτη αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Παπατόλιος στη θέση του Μαυριά.

20:49

Με το μυαλό στα μετόπισθεν μπήκε από το ξεκίνημα του β' ημιχρόνου η Παναχαϊκή. Ο Απόλλωνας, που είναι πιο ζωηρός, έχει πάρει μέτρα και προσπαθεί να πιέσει.

20:48

61': Σουτ Μπαστιάνου, άστοχο... Βεβιασμένη επιλογή.

20:47

Τραγικά αργός μπροστά ο Βουό, πολύ βαρύς.

20:46

59': Σουτ συρτό από τα αριστερά και έξω από την περιοχή του Ιριτιέρ, άουτ.

20:45

58': Δύο αλλαγές για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Ιριτιέρ στη θέση του Καραγκούνη και ο Μπλάζιτς στη θέση του Αγρόδημου.

20:43

56': Καλή στιγμή για την Παναχαϊκή... Παίζουν το 1-2 οι γηπεδούχοι, Μαυριάς - Πολίμος το σουτ από τα δεξιά του δεύτερου, στην αγκαλιά του Αναγνωστόπουλου.

20:36

49': Ο Μαυρίας από πολύ πλάγια θέση, σουτ άουτ...

20:36

49': Ο Καραγκούνης μέσα στην περιοχή από τα δεξιά, κόβεται καθαρά από τον Τσελεπίδη... Εξαιρετικό τάκλιν, για σεμινάριο!

20:35

48': Ο Μπαστιάνος σουτ από τα αριστερά και μέσα στην περιοχή, διώχνει ο Σούλης. Ήταν σε θέση οφσάιντ ο άσος του Απόλλωνα. Με καθυστέρηση δόθηκε. Το αναγνωρίζει και ο Μπαστιάνος.

20:33

Μικροένταση Γκίνο - Σιατραβάνη, γλιτώνουν χωρίς κάρτες...

20:32

Έναρξη β' ημιχρόνου.

20:32

Και οι διαιτητές έτοιμοι τώρα.

20:31

Βγήκαν οι ομάδες, όχι ακόμα οι διαιτητές...

20:24

Καλύτερη η Παναχαϊκή σε όλα τα επίπεδα προηγείται δίκαια με 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης. Αυτή η εικόνα της "Ελαφράς Ταξιαρχίας" δεν είναι ομάδας που πάει για πρωτάθλημα... Ακόμα και την ευκαιρία, που έκανε λίγο πριν από το φινάλε ο Απόλλωνας έδειξε αδυναμία στο να την τελειώσει.

20:16

Λήξη α' ημιχρόνου.

20:15

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος...

20:15

Κόρνερ για την Παναχαϊκή. Ο Κολ από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται.

20:14

Δεν υπάρχει παράβαση λέει ο ρέφερι για την επαφή του Σούλη στον Βουό, ο οποίος έπεσε μετά την επέμβαση του γκολκίπερ της Παναχαϊκής. Το επισημαίνουμε αυτό, γιατί ο πάγκος του Απόλλωνα διαμαρτυρήθηκε. Ο μόνος, που ευθύνεται περισσότερο στην πραγματικότητα είναι ο Βουό, ο οποίος καθυστέρησε να πλασάρει μέχρι να φέρει την μπάλα στο πόδι που ήθελε. Όλα τα λεφτά, πάντως, η ενέργεια του Βιτλή, εξαιρετική με μία λέξη!

20:13

43': Μεγάλη τριπλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Βιτλής την ατομική προσπάθεια από τα αριστερά, μπαίνει στην περιοχή δίνει πάρε-βάλε στον Βουό, επιχειρεί το πλασέ, πέφτει στα πόδια του και διώχνει ο Σούλης στο ύψος της μικρής περιοχής. Στην επαναφορά ο Καραγκούνης σουτάρει από τα δεξιά, διώχνει ο τερματοφύλακας της Παναχαϊκής, νέο σουτ από τον ίδιο "κυανόλευκο", ο Σταμόπουλος αυτή τη φορά απομακρύνει με τα πόδια, θέλει να στοπάρει από τα αριστερά της περιοχής ο Μπεντινέλι χωρίς τύχη και δύναμη, δεν βρίσκει καλά την μπάλα, άουτ.

20:11

41': Κόρνερ για την Παναχαϊκή. Εκτελεί ο Κολ από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται.

20:08

38': Κίτρινη στον Αγρόδημο.

20:07

Εκτελεί το φάουλ Σιατραβάνης, γέμισμα με φάλτσα από τα αριστερά, ο Αναγνωστόπουλος τα... χάνει, ο Βιτλής στην προσπάθεια του να διώξει προ της γραμμής, στέλνει άθελα του την μπάλα στα δίχτυα. Ίσα που ακουμπά και την μπάλα, καθώς δεν έχει καλή ισορροπία και... μέσα. Η μπάλα έτσι κι αλλιώς είχε πορεία προς την εστία, δεν της άλλαξε ο αμυντικός του Απόλλωνα. Στον Σιατραβάνη το πιστώνουμε το γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Έχει ευθύνη μεγάλη ο Αναγνωστόπουλος.

20:07

37': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

20:06

Νεύρα Κύργια για φάουλ πάνω στον Σιατραβάνη από τα αριστερά και έξω από την περιοχή. Κράτημα με το χέρι ήταν, σωστό.

20:04

34': Γκίνο με Καραγκούνη συνδυάζονται από τα δεξιά, σουτ από τον τελευταίο έξω από την περιοχή, πολύ κακό, πολλά μέτρα άστοχο. Αυτή είναι η πρώτη τελική του Απόλλωνα Σμύρνης!

20:02

33': Οφσάιντ ο Μωραΐτης, σωστή υπόδειξη.

20:01

32': Εκτελείται το κόρνερ για την Παναχαϊκή από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο με τον Κολ.

20:01

31': Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Σέντρα Σταμόπουλου από τα αριστερά, μονοκόμματο σουτ Κολ μέσα από την περιοχή, με εντυπωσιακή εκτίναξη στη δεξιά γωνιά του σε κόρενρ ο Αναγνωστόπουλος.

20:01

30': Κίτρινη στον Γκίνο.