2
21:27

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:26

Μία σημαντική νίκη με σκορ 2-0 πήρε ο ΠΑΟΚ απέναντι στον Πανιώνιο στο ματς με το οποίο έπεσε η αυλαία της 15ης αγωνιστικής της SL1. Έτσι ο "Δικέφαλος του Βορρά" ανέβηκε και πάλι στη πρώτη θέση, μαζί με τον Ολυμπιακό, με τις δύο ομάδες να έχουν 37 βαθμούς, ενώ ο Πανιώνιος παρέμεινε στη 13η με 6 πόντους. Τυχερός ο ΠΑΟΚ στο πρώτο μέρος, πέτυχε το στόχο του με τα γκολ των Ίνγκανσον (48') και Άκπομ (62').

21:25

Λήξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 0-2.

21:23

90+1': Σουτ από τον Αουγκούστο, ωραία επέμβαση του Μαλέρμπ.

21:22

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:20

Μίνι διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Κρέσπο.

21:20

88': Κίτρινη κάρτα στον Άκπομ για φάουλ στον Σταυρόπουλο.

21:18

Έχει πέσει ο ρυθμός του ματς ο ΠΑΟΚ θα πάρει ακόμα μία νίκη.

21:14

82': Δεύτερη αλλαγή για τον Παπαβασιλείου στη θέση του Τσιλούλη, ο Δούμτσιος.

21:13

81': Κλείνει τις αλλαγές του ο Φερέιρα με την είσοδο του Πέλκα αντί του Λημνιού.

21:11

79': Κίτρινη κάρτα στον Ντομίνγκες για φάουλ στον Άκπομ. Κίτρινη κάρτα και στον Κόρμπο.

21:04

72': Ο Μαουρίτσιο στη θέση του Μπίσεσβαρ στη δεύτερη αλλαγή του ΠΑΟΚ.

21:03

71': Ο Μπίσεσβαρ κάνει σουτ με στόχο το τρίτο γκολ, ο Μαλέρμπ τον σταματά και στη συνέχεια ο Σαραμαντάς βγάζει τη μπάλα κόρνερ.

21:02

70': Πολύ κοντά στο 1-2 ο Πανιώνιος με τον Αραμπούλι να βγαίνει στη πλάτη της άμυνας, να σουτάρει και τον Ζίβκοβιτς να διώχνει τη μπάλα με τα πόδια.

20:59

68': Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο, έξω ο Παπανικολάου και μέσα ο Εμμανουηλίδης.

20:58

67': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη.

20:55

Σημαντικό προβάδισμα του ΠΑΟΚ με τα δύο γρήγορα γκολ στο δεύτερο μέρος.

20:54

Κάνει δύο τα τέρματά του ο ΠΑΟΚ και πάλι μετά από εκτέλεση κόρνερ. Ο Βιεϊρίνια εκτελεί το κόρνερ, ο Μπίσεσβαρ γίνεται αποδέκτης της μπάλας, πάσα στον Κρέσπο ο οποίος στο δεύτερο δοκάρι κάνει την κεφαλιά πάσα στον Άκπομ και εκείνος με νέα κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Μαλέρμπ για το 0-2.

20:53

62': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:51

Μία ώρα αγώνα στο ματς, ο ΠΑΟΚ προηγείται 0-1 με το γκολ του Ίνγκανσον, η είσοδος του Βιεϊρίνια έχει ανεβάσει τους Θεσσαλονικείς.

20:48

57': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Σαραμαντάς για φάουλ στον Λημνιό.

20:44

53': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Βιεϊρίνια να βγάζει τη κάθετη για τον Γιαννούλη, ο οποίος με τη μία βρίσκει τον Αουγκούστο που χάνει μοναδική ευκαιρία για το 0-2.

20:41

50': Πολύ κοντά σε ένα δεύτερο γκολ ο ΠΑΟΚ δευτερόλεπτα μετά το 0-1 με τον Μπίσεσβαρ από αριστερά να κάνει σουτ με φάλτσο και τον Μαλέρμπ να διώχνει τον κίνδυνο.

20:40

Ανοίγει το σκορ στη Νέα Σμύρνη. Ο Βιεϊρίνια εκτελεί το κόρνερ, ο Μίσιτς πιάνει κεφαλιά, η μπάλα πάει στον Άκπομ ο οποίος με κεφαλιά-ψαράκι τη γυρίζει προς τα πίσω όπου ο Ίνγκασον με πλασέ την στέλνει στα δίχτυα για το 0-1.

20:39

48': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:38

47': Σέντρα του Γιαννούλη από τα αριστερά, ο Σαραμαντάς παραχωρεί κόρνερ.

20:37

46': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ έξω ο Ελ Καντουρί και στη θέση του ο Βιεϊρίνια.

20:37

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:23

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι Κόρμπος και Αραμπούλι έδωσαν συγχαρητήρια στον Ζίβκοβιτς για την απόκρουση στο φάουλ του Γεωργιανού στις καθυστερήσεις.

20:22

Στο 0-0 το πρώτο μέρος στη Νέα Σμύρνη σε ένα παιχνίδι που στα πρώτα λεπτά δεν είχε έντονες συγκινήσεις. Από το ημίωρο και μετά ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος και θα μπορούσε να προηγείται στο σκορ.

20:21

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Πανιώνιος - ΠΑΟΚ 0-0.

20:20

45+3': Φάουλ για τον Πανιώνιο, εκτός περιοχής και κεντρικά, ο Αραμπούλι κάνει εκπληκτική εκτέλεση, εξίσου εκπληκτική εκτίναξη και από τον Ζίβκοβιτς που κρατά το 0-0.

20:18

45+1': Νέα ευκαιρία για τον Πανιώνιο με το σουτ του Αραμπούλι να περνά πάνω από την εστία του Ζίβκοβιτς.

20:16

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, δύο θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:15

44': Δυνατό σουτ του Αουγκούστο, ο Μαλέρμπ με υπερένταση διώχνει τη μπάλα.

20:14

Στο έδαφος ο Τσιλούλης και νέα διακοπή στο ματς.

20:14

43': Ο Γιαννούλης εκτελεί το κόρνερ, διώχνει η άμυνα του Πανιωνίου.

20:13

42': Πάσα του Μίσιτς για τον Γιαννούλη, σουτ του τελευταίου και κόρνερ.

20:12

Θα γίνει αλλαγή ο Μαροκινός εντός ολίγου.

20:11

Σηκώνεται ο παίκτης του ΠΑΟΚ ο οποίος δεν πατάει όμως καλά το πόδι του κάτι που το έκανε με νεύμα στον πάγκο.

20:10

39': Μίνι διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Ελ Καντουρί.

20:08

37': Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ για τους "κυανέρυθρους".

20:07

36': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο να σκοράρει, με τον Κόρμπο να πασάρει στον Μασούρα που σουτάρει για να διώξει ενστικτωδώς σε κόρνερ ο Ζίβκοβιτς.

20:05

34': Δυνατό σουτ του Μίσιτς, από πάσα του Ελ Καντουρί, η μπάλα πάνω από την εστία.