0
19:07

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:06

Ο Άρης κερδίζει με 4-0 τον Βόλο και επιστρέφει στις νίκες μετά από τέσσερα παιχνίδια.

19:06

Λήξη του αγώνα.

19:03

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:02

89': Κίτρινη κάρτα στον Ζοάο, που είναι στον... πάγκο, αλλά την επιζητούσε για να φτάσει τις 4.

19:01

88': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά. Με πάσα και αυτό αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

18:57

84': Σουτ του Κυζιρίδη έξω από την περιοχή και αριστερά, είναι κακό και φεύγει πολύ άουτ.

18:53

80': Κίτρινη κάρτα στον Μαξ. Είναι η πρώτη στο ματς.

18:51

79': Ευκαιρία για τον Άρη. Εκτελείται πλασαριστά το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Φετφατζίδη που πιάνει ένα φαλτσαριστό στου λίγο μέσα από την περιοχή και δεξιά αλλά ο Γκαραβέλης απογειώνεται και παραχωρεί κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

18:51

78': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά.

18:49

77': Οφσάιντ ο Φετφατζίδης, σωστή υπόδειξη.

18:48

76': Κοντινό σουτ του Λύρατζη, αποκρούει εντυπωσιακά ο Κουέστα. Ως μη γενόμενη η φάση όμως καθώς ο άσος του Βόλου ήταν εμφανώς εκτεθειμένος.

18:47

75': Σέντρα Τσαούση από τα αριστερά, κεφαλιά του Μάντζη στο ύψος του πέναλτι, δεν έχει τύχη.

18:46

74': Τρίτη αλλαγή για τον Βόλο. Βγαίνει ο Τσίκα, μπαίνει ο Μήτογλου.

18:44

72': Σουτ του Φεράρι αρκετά έξω από την περιοχή, πολύ άστοχο.

18:42

70': Κόρνερ για τον Βόλο από τα δεξιά, απομακρύνει ο Λάρσον.

18:41

68': Αλλαγή για τον Βόλο. Έξω ο Μουνίθ, μέσα ο Κυζιρίδης.

18:38

67': Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μπα αντί Βέλεθ και Μπακούτσης αντί Σάσα.

18:37

66': Αλλαγή για τον Βόλο. Λύρατζης αντί Τόρες.

18:37

65': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Βέλεθ.

18:35

63': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα αλλά οι φιλοξενούμενοι απομακρύνουν τον κίνδυνο.

18:34

Ο Λάρσον γίνεται κάτοχος της μπάλας μετά από ωραία κάθετη, περνάει τον Γκαραβέλη, ανοίγεται αριστερά στον χώρο, περιμένει υπομονετικά και πασάρει στον Γκάμα ο οποίος κάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι, οριζόντιο δοκάρι και... μέσα. 4-0 για τον Άρη.

18:33

61': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

18:32

60': Ωραίο μακρινό σουτ του Ρόουζ με το αριστερό, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γκαραβέλη.

18:30

Ο Νιγηριανός επιθετικός έφυγε κουτσαίνοντας από τον αγωνιστικό χώρο.

18:29

57': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ιντέγιε αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και αφήνει τη θέση του στον Μαρτίνες.

18:28

55': Κόρνερ για τον Βόλο από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

18:24

50': Μακρινό σουτ του Τόνσο, ψηλά άουτ.

18:20

46': Ο Γκάμα σουτάρει μόνος από το ύψος της περιοχής, αρκετά πάνω από την εστία η μπάλα.

18:18

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

18:02

Ανώτερος του Βόλου οι γηπεδούχοι, προηγούνται δίκαια με 3-0.

18:02

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

18:01

45': Σουτ του Ρόουζ από το ημικύκλιο, κόντρα και κόρνερ από τα αριστερά. Δεν αποφέρει κάτι αφού ο Γκαραβέλης καθαρίζει τη φάση.

17:55

40': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Μαξ.

17:52

35': Μακρινό συρτό σουτ του Μουνίθ, μπλοκάρει εύκολα ο Κουέστα.

17:50

34': Ευκαιρία για τον Βόλο. Εκτελείται το κόρνερ από τον Μουνίθ, γυριστή κεφαλιά του Τσίκα, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

17:49

34': Κόρνερ για τον Βόλο από τα αριστερά.

17:48

32': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, εκτελείται πλασαριστά αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

17:46

Ο Γκάμα ευστοχεί από την άσπρη βούλα, παρότι ο Γκαραβέλης μάντεψε σωστά και έπεσε στα δεξιά. 3-0 για τους γηπεδούχους.

17:46

30': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

17:46

29': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΡΗ, με τον Ντεντάκη να ανατρέπει καθαρά τον Γκάμα.

17:40

Ο Λάρσον βγάζει μπαλιά στον χώρο για τον Ιντέγιε, με τον Νιγηριανό φάτσα με τον Γκαραβέλη να κάνει ένα σκαφτό πλασεδάκι και να γράφει το 2-0.

17:39

24': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

17:36

20': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, περνάει χωρίς αντίκρισμα.

17:31

14': Κλέβει ο ο Γκάμα, μπαίνει στην περιοχή αλλά το σουτ του από πλάγια θέση αριστερά καταλήγει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κουέστα.

17:28

Ο Γκάμα περνά κάθετα στον Φετφατζίδη, εκείνος δίνει αριστερά στον Ιντέγιε ο οποίος μόνος απέναντι από τον Γκαραβέλη στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

17:28

12': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

17:24

7': Το εκτελεί ο Μαξ, ο Τσαούσης κάνει το γυριστό σουτ αλλά η μπάλα φτάνει στην αγκαλιά του Κουέστα.

17:24

7': Το πρώτο Κόρνερ του αγώνα είναι για τον Βόλο από τα αριστερά.

17:19

4': Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο «Κλεάνθης Βικελίδης»...

17:17

1': Έναρξη αναμέτρησης...

17:13

Το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:09

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, οι νεοφώτιστοι είχαν επικρατήσει με 1-0 στο Πανθεσσαλικό.

17:01

Οι «κίτρινοι» προέρχονται από την ήττα με 2-1 από τον ΟΦΗ στο «Γεντί Κουλε» ενώ οι Βολιώτες από εντός έδρας νίκη επί του Πανιωνίου με το ίδιο σκορ.

16:56

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το παιχνίδι Άρης - Βόλος, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.