1
19:07

Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο άδειο "Γ. Καραϊσκάκης" λόγω της τιμωρίας της έδρας του Ολυμπιακού, καλό σας βράδυ. Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr.

19:05

Δίκαιη και άνετη νίκη για τον Ολυμπιακό, που τράβηξε χειρόφρενο στο β' ημίχρονο. Εξαιρετικός στο α' ημίχρονο. Οι Πειραιώτες με ένα ματς περισσότερο πάνε μόνοι πρώτοι στη βαθμολογία εν αναμονή της αναμέτρησης της Πέμπτης στη Νέα Σμύρνη ανάμεσα σε Πανιώνιο και ΠΑΟΚ.

19:04

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - ΑΕΛ 4-1.

19:04

90'+3: Διαγώνιο συρτό σουτ Μπουχαλάκη από τα αριστερά του ημικύκλιου και έξω από αυτό, άουτ.

19:02

Συμπληρώθηκαν τα 90', τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

19:01

89': Κίτρινη στον Μπρούνο.

18:55

84': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραίο σουτ Μπουχαλάκη απέξω και δεξιά, πέφτει και διώχνει ο γκολκίπερ της ΑΕΛ.

18:52

81': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Ολυμπιακός. Ο Τοροσίδης αντί του Τσιμίκα.

18:49

79': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την ΑΕΛ. ο Φιλίποβιτς στη θέση του Μόρα.

18:48

78': Γύρισμα στον Κρίστινσον από τα αριστερά, πάει ο Γκερέρο για να κλέψει, κόντρα στον τερματοφύλακα της ΑΕΛ και η μπάλα απομακρύνεται.

18:44

74': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπενζιά αντί Σουντανί.

18:41

71': Οφσάιντ ο Πίνακας, σωστή υπόδειξη.

18:40

70': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Πινακάς αντί Ζίζιτς.

18:35

65': Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκερέρο στη θέση του Ελ Αραμπί.

18:33

Και προσωπική δήλωση από τον Αλέξη Κούγια, κατά των παικτών της ομάδας του. Αναλυτικά:
Αυτή η ντροπή προσβάλλει και την ιστορία της ΑΕΛ και εμένα, γιατί η ΑΕΛ δεν είναι ούτε Παναιτωλικός ούτε Αστέρας Τρίπολης, χωρίς να θέλω να προσβάλλω καμία ομάδα, αλλά τα μεγέθη είναι διαφορετικά.
Έχω κάνει υπομονή και με το 3-0 της Καλαμάτας και με το 0-3 της Λαμίας, λόγω της επιμονής του κ. Γρηγορίου να μην ταράξουμε την ομάδα λόγω των υπολοίπων καλών αποτελεσμάτων που έφεραν την ομάδα στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Έχω ιστορία και στη ζωή μου και στη δουλειά μου και στο ποδόσφαιρο και δεν ανέχομαι να με προσβάλλει κανείς.
Μπορεί να είχαμε ελλείψεις, αλλά όσοι παίζουν σήμερα είναι βασικοί και ακριβοπληρωμένοι για τα δεδομένα του ελληνικού ποδοσφαίρου.
Το να χάνεις από τον Ολυμπιακό δεν είναι κάτι που δεν μπορεί να γίνει, αλλά το να δέχεσαι 4 γκολ στο πρώτο ημίχρονο εκ των οποίων τα 3 στο πρώτο 20λεπτο είναι ντροπή και πρόκληση για μια ομάδα που θέλει να παίξει στην Ευρώπη.
Και αυτοί που έπαιξαν στην Καλαμάτα και αυτοί που έπαιξαν με τη Λαμία και αυτοί που παίζουν σήμερα θα τιμωρηθούν με πολύ μεγάλο πρόστιμο, το οποίο δεν θέλω να ανακοινώσω δημοσίως και θα το ανακοινώσω μετά το τέλος του αγώνα στα αποδυτήρια.

18:30

59': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μπάλλας αντί του Κάτσε.

18:27

Κόντρα από την ΑΕΛ με τον Ουάρντα να "κλέβει" από τον Γκασπάρ και να φεύγει ταχύτατα από τα αριστερά, σουτάρει στο ημικύκλιο, ο Σα χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια! Τραγικό λάθος από τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού.

18:27

57': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:26

56': Φάουλ για την ΑΕΛ από τα αριστερά και πλάγια, ο Ουάρντα στην εκτέλεση, προβολή σαν... απόκρουση Μόρα, πολλά μέτρα άστοχη.

18:25

55': Σέντρα από τα δεξιά ο Γκασπάρ, κεφαλιά Εκ Αραμπί από το ύψος του πέναλτι, δεν έχει πρόβλημα ο Κρίστινσον.

18:23

53': Ο Καμαρά κάνει το πλασαριστό σουτ από θέση έξω δεξιά, άουτ.

18:16

46': Έναρξη αναμέτρησης...