3
21:25

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

21:23

Εύκολη νίκη για τον ΠΑΟΚ στο Αγρίνιο με 3-0, με τον "Δικέφαλο του Βορρά" να φτάνει στη 10η νίκη του φέτος και τους 34 βαθμούς παραμένοντας στην πρώτη θέση μαζί με τον Ολυμπιακό. Από την άλλη ο Παναιτωλικός παραμένει ουραγός με μόλις 4 πόντους. Πέλκας (7'), Λημνιός (66'), Άκπομ (69') τα γκολ για τους Θεσσαλονικείς.

21:22

Λήξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ 0-3.

21:21

90+1': Ο Μίσιτς κάνει φάουλ στον Αριγίμπι, ο οποίος το το εκτελεί και ο Ζίβκοβιτς μπλοκάρει τη μπάλα.

21:20

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, άλλα δύο θα παιχτούν.

21:19

89': Ο Μίσιτς εκτελεί το νέο κόρνερ, άουτ η μπάλα.

21:18

88': Ο Βιεϊρίνια το εκτελεί η μπάλα σε νέο κόρνερ.

21:18

88': Ο Βιεϊρίνια εκτελεί φάουλ σε καλό σημείο, με τις γροθιές ο Κνετ σε κόρνερ.

21:16

86': Ο Άκπομ στρώνει τη μπάλα στον Μαουρίτσιο, δυνατό σουτ του τελευταίου, πάνω από τα δοκάρια.

21:15

85': Ο Μιμίτο κάνει την πάσα στον Μπαΐροβιτς ο οποίος από τα δεξιά κάνει το σουτ, η μπάλα όμως περνά άουτ.

21:14

84': Σουτ του Μίσιτς από τον άξονα, η μπάλα πάει πάνω από την εστία του Κνετ.

21:11

Τυπική διαδικασία εδώ και ώρα το παιχνίδι.

21:09

79': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ μέσα ο Βαρέλα, έξω ο Μάτος.

21:09

79': Ο Βιεϊρίνια εκτελεί το κόρνερ, σέντρα σουτ του Μίσιτς, η μπάλα άουτ.

21:08

78': Ωραίο τακουνάκι του Βιεϊρίνια η μπάλα κόρνερ.

21:04

74': Κίτρινη κάρτα στον Μάτος για φάουλ στον Αριγίμπι.

21:03

72': Ο Μιμίτο κάνει το σουτ η μπάλα όμως παρότι κοντράρει στον Μάτος βρίσκει πάλι τον παίκτη του Παναιτωλικού και άουτ.

20:59

"Καθαρίζει" το ματς ο "Δικέφαλος του Βορρά", με τον Μίσιτς να βγάζει ωραία την κάθετη στον Άκπομ και ο Άγγλος φορ εύκολα με πλασέ κάνει το 0-3.

20:59

69': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:57

Ωραία προσπάθεια του Άκπομ και κίνηση από τα αριστερά, παράλληλη πάσα στον Λημνιό που προλαβαίνει τον Κνετ και εύκολα από κοντά κάνει το 0-2.

20:56

66': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:54

64': Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα για φάουλ στον Κρέσπο. Διακοπή στο ματς για τραυματισμό του στόπερ του ΠΑΟΚ, που περνά εκτός.

20:51

61': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Άκμπομ αντί του Σφιντέρσκι και ο Ελ Καντουρί, αυτή του σκόρερ του "Δικεφάλου του Βορρά", Πέλκα.

20:49

59': Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Τσιγγάρας στη θέση του Σιέστεντ.

20:47

57': Μακρινό άστοχο σουτ του Μίσιτς η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κνετ.

20:45

55': Ο Πέλκας σημειώνει γκολ, αλλά αυτό ακυρώνεται για οφσάιντ. Δύσκολη φάση...

20:42

Κάταγμα έχει υποστεί τελικά ο Λουσέρο σύμφωνα με την ενημέρωση της ΠΑΕ Παναιτωλικός, θα χάσει σημαντικό μέρος αγώνων ο παίκτης.

20:40

Δυνατά μπήκε ο ΠΑΟΚ που θέλει να φτάσει στο 0-2 και να κλειδώσει ουσιαστικά τη νίκη.

20:39

49': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, ο Μίσιτς το εκτελεί, ο Μάτος δεν μπορεί να βρει τη μπάλα η οποία περνά άουτ.

20:37

47': Σουτ του Μίσιτς, ο Κνετ αποκρούει, αλλά η φάση ως μη γενόμενη για οφσάιντ. Σωστή η υπόδειξη.

20:36

46': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Μπαΐροβιτς στη θέση του Φυτόπουλου.

20:36

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:35

Στο νοσοκομείο του Αγρινίου για ακτινογραφία ο Λουσέρο.

20:21

Σε ένα κακό πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ προηγείται με 1-0 του Παναιτωλικού χάρις σε γκολ του Πέλκα από το 7', με τον ΠΑΟΚ να απειλεί και πάλι προς το τέλος του ημιχρόνου.

20:20

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ 0-1.

20:19

45+2': Ο Βιεϊρίνια εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Πέλκα που πιάνει πολύ ωραίο σουτ, ο Κνετ σωτήρια διώχνει τη μπάλα.

20:19

45+2': Πολύ ωραία ενέργεια του Βιεϊρίνια και δυνατό σουτ, ο Κνετ διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

20:17

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:14

42': Φάουλ για τον Παναιτωλικό, εκτελεί ο Αριγίμπι, η μπάλα φτάνει στον Ζίβκοβιτς.

20:13

41': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Φυτόπουλος για φάουλ στον Γιαννούλη.

20:11

39': Δυνατό σουτ του Μιμίτο από τον άξονα η μπάλα πάνω από την εστία του Ζίβκοβιτς. Πρώτο σουτ στο ματς για τα "καναρίνια".

20:08

36': Ο Μιμίτο εκτελεί το κόρνερ, ο Ντίας κάνει το σουτ η μπάλα στο σώμα του Κρέσπο.

20:07

35': Ο Ντίας κάνει ωραία προσπάθεια και ο Κρέσπο παραχωρεί κόρνερ.

20:05

33': Ο Μίσιτς το εκτελεί, η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ του Κρέσπο.

20:05

33': Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ το κερδίζει ο Μάτος από τον Αριγίμπι.

20:04

32': Ο Μίσιτς με πάσα το κόρνερ στον Βιεϊρίνια που σεντράρει, ο Ντίας διώχνει τη μπάλα.

20:03

31': Επικίνδυνο σουτ του Μαουρίτσιο, ο Λημνιός αφήνει έξυπνα τη μπάλα, ο Κνετ παρότι αιφνιδιάζεται διώχνει σε κόρνερ.

20:01

Επέστρεψε ο Γιαννούλης και πάλι με 11 ο ΠΑΟΚ.

20:01

29': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό εκτελείται, ο Βιεϊρίνια διώχνει στο πρώτο δοκάρι σε πλάγιο.

20:01

28': Ο Γιαννούλης είναι στον αγωνιστικό χώρο για τραυματισμό από διεκδίκηση της μπάλας με τον Φυτόπουλο. Προσωρινά με δέκα ο "Δικέφαλος του Βορρά".

19:58

26': Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα για το μαρκάρισμα στον Μαρσιάλ.

19:58

26': Νέα διακοπή στο ματς νέος τραυματισμός του Μαρσιάλ για επικίνδυνο παίξιμο του Πέλκα.

19:57

25': Δεν συνεχίζει τελικά ο Λουσέρο και γίνεται αλλαγή με τον Λιάβα να περνά στο ματς.

19:57

25': Πρώτο κόρνερ στο ματς είναι για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί ο Βιεϊρίνια, ο Κνετ μπλοκάρει τη μπάλα.

19:56

Περνά εκτός ο Λουσέρο για τις πρώτες βοήθειες.

19:54

22': Διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Λουσέρο. Στο δεξί χέρι ο τραυματισμός του Αργεντίνου.

19:54

Στα μισά του πρώτου μέρους, κακό το ματς στο Αγρίνιο.

19:52

20': Εκτέλεση φάουλ του Μίσιτς, ο Αριγίμπι διώχνει τη μπάλα.

19:47

15': Ο Λημνιός πασάρει με τακουνάκι στον Πέλκα ο οποίος από τα δεξιά κάνει το σουτ με τη μία, ο Κνετ διώχνει τη μπάλα.

19:46

14': Πρώτη κίτρινη στο ματς την βλέπει ο Σιέστεντ για φάουλ στον Λημνιό.

19:45

13': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, εκτελεί ο Μίσιτς, κανείς στην πορεία της μπάλας, ο Κνετ την μπλοκάρει.

19:44

Πέτυχε το στόχο του γρήγορου τέρματος ο ΠΑΟΚ.

19:40

Ανοίγουν το σκορ οι Θεσσαλονικείς στην πρώτη τους επίσκεψη στα καρέ του Παναιτωλικού, με τον Γιαννούλη από τα αριστερά να σεντράρει, τον Κνετ να απομακρύνει ασταθώς τη μπάλα, αυτή να φτάνει στον Πέλκα ο οποίος από κοντά την στέλνει στα δίχτυα για το 0-1.

19:39

7': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:33

Κλειστή η θύρα των οργανωμένων του Παναιτωλικού μετά από απόφαση του μεγαλομετόχου Φώτη Κωστούλα μετά τα γεγονότα στο ματς με τον Ολυμπιακό και την τιμωρία δύο αγωνιστικών που επιβλήθηκε στα "καναρίνια". Έτσι μόνο οι κάτοχοι των διαρκείας βλέπουν την αναμέτρηση.

19:32

1': Έναρξη της αναμέτρησης στην σέντρα ο ΠΑΟΚ.