5
21:23

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr. Καλή συνέχεια.

21:21

Επέβαλε το ρυθμό του ο Ολυμπιακός και έφτασε δίκαια και πανάξια σε μια μεγάλη νίκη. Ο Αστέρας δεν μπόρεσε να αντισταθεί στην ανωτερότητα των Πειραιωτών, που προηγήθηκαν με 0-2 από το 9' και είχαν και παίκτη παραπάνω από το 16'.

21:20

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός 0-5.

21:19

90'+1: Ο Σουντανί από κοντά πλασάρει, διώχνει ο Παπαδόπουλος και κρατά το 0-5.

21:18

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων...

21:17

88': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Γέμισμα στα καρέ του Ολυμπιακού, κεφαλιά του Σοάρες, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σα.

21:11

84': Οφσάιντ ο Σουντανί, σωστή υπόδειξη.

21:08

81': Καμαρά κοφτή μπαλιά σε Γκερέρο, σουτ από θέση μέσα δεξιά, άουτ.

21:04

77': Κόρνερ για τον Αστέρα με τον Καπίγια, περνά ανεκμετάλλευτο...

21:03

Σέντρα Ραντζέλοβιτς από τα δεξιά, ανάποδο ψαλίδι του Γκερέρο, άουτ!

21:01

Σέντρα Σουντανί από τα αριστερά, προβολή μπροστά από τον Παπαδόπουλο ο Μασούρας και 0-5.

21:01

73': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:55

68': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Ωραίο φαλτσαριστό σουτ από τον Μπουχαλάκη απέξω, η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

20:54

67': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό με τον Τσιμίκα από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:54

67': Σουτ Ιγκλέσιας απέξω μονοκόμματο, πάνω από την εστία του Ολυμπιακού.

20:53

65': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του Ολυμπιακού και ο Πέδρο Μαρτίνς. Ο Γκερέρο αντί του Ελ Αραμπί.

20:52

64': Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Άνχελ Μαρτίνεθ στη θέση του Μουνάφο.

20:51

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα Τσιμίκα από τα αριστερά, κεφαλιά καρφωτή του Σουντανί, με υπερένταση σωτήρια διώχνει ο Παπαδόπουλος.

20:48

61': Σέντρα από τα δεξιά, κόντρα, η μπάλα φτάνει στον Καπίγια, κεφαλιά, άουτ.

20:42

55': Οφσάιντ ο Μασούρας, που σκοράρει, αλλά είναι δύο μέτρα πιο μπροστά στην αρχή της φάσης. Σωστή η ακύρωση του γκολ και φυσικά η υπόδειξη.

20:40

53': Ταχύτατα ο Ολυμπιακός, ο Μασούρας τσιμπά την μπάλα, περνά τον Παπαδόπουλο που έχει βγει, πολύ πλάγια πια ο άσος των Πειραιωτών βάζει τη σέντρα από τα αριστερά σαν κόρνερ, τζούφια κεφαλιά Ραντζέλοβιτς, γλιτώνει τον κίνδυνο του πέμπτου γκολ ο Αστέρας.

20:38

51': Κίτρινη στον Τασουλή.

20:35

48': Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, ο Καπίγια στην εκτέλεση, η μπάλα φτάνει στον Μπόρχα Φερνάντεθ, σουτ, πάνω από την εστία του Σα.

20:33

20:33

46': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μπόρχα Φερνάντεθ στη θέση του Μπαράλες, ο οποίος είχε πρόβλημα τραυματισμού.

20:31

Δεν πατά το πόδι του ο Γκιλιέρμε, αγκαλιά με τον Μπρούνο βγαίνει για να δει το β' ημίχρονο από τον πάγκο και ο κόσμος του Ολυμπιακού τον χειροκροτεί.