1
21:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:52

Η ΑΕΚ επικρατεί με 0-1 της Ξάνθης χάρις στο γκολ του Γαλανόπουλου στο 84'. Ήταν καλύτερη η Ένωση, δίκαιη η νίκη της.

21:52

Λήξη του αγώνα.

21:51

90+4': Μακρινό σουτ του Καμαρά, απελπιστικά άστοχο.

21:48

90+2': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ολιβέιρα αφήνει τη θέση του στον Γιακουμάκη.

21:47

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:46

89': Κίτρινη κάρτα στον Στάρτζεον.

21:44

88': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Λιβάγια, μέσα ο Σιμόες.

21:43

87': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Εντουάρντο αντί Λισγάρα.

21:42

Ο Κρίσιτσιτς πατάει για τον Ολιβέιρα, ο Σόσα τον κόβει και ο επερχόμενος Γαλανόπουλος με δυνατό δεξί σουτ από το ύψος της περιοχής νικά τον Άμπαντ για το 0-1.

21:41

84': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:39

83': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σουτ του Λιβάγια από το ύψος του πέναλτι, αποκρούει με το γόνατο σε κόρνερ ο Άμπαντ που περνά ανεκμετάλλευτο.

21:37

81': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μπαριέντος αντικαθίσταται από τον Τερκί.

21:36

80': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Σβάρνας, μέσα ο Βέρντε.

21:33

76': Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Φασίδη για ένα φάουλ στον Χουλτ και αποβολή. Τη δέχεται αδιαμαρτύρητα ο άσος της Ξάνθης.

21:32

75': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, βγαίνει και μαζεύει ο Άμπαντ.

21:30

73': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ντε Αμορίμ αντί Τζουρίτσκοβιτς.

21:29

72': Κίτρινη κάρτα στον Φασίδη.

21:28

70': Συνεχίζεται το ματς με ελεύθερο.

21:26

Δεν υπάρχει τίποτα. Παίρνει πίσω την απόφασή του ο διαιτητής.

21:25

Πάει να δει το VAR ο ρέφερι.

21:24

Ο Χουλτ πέφτει στο έδαφος πιεζόμενος από τον Φασίδη και ο Ζαχαριάδης δείχνει την άσπρη βούλα. Πάντως ο Σουηδός μπακ φαίνεται να έχει πέσει μόνος του...

21:23

67': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ!

21:22

65': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, βγάζει μακριά ο Κοβάσεβιτς.

21:20

63': Κίτρινη κάρτα στον Σβάρνα.

21:19

62': Διαγώνιο σουτ του Σόσα μέσα από την περιοχή και αριστερά, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπάρκα.

21:17

60': Σουτ του Ολιβέιρα, μπλοκάρει ο Άμπαντ, αλλά πάλι η φάση έχει τελειώσει νωρίτερα για οφσάιντ του Λιβάγια.

21:16

59': Κακό τελείωμα από τον Λιβάγια που έτσι κι αλλιώς υποδείχθηκε λανθασμένα σε αντικανονική θέση.

21:15

58': Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.

21:15

Γεμίζει ο Τζουρίτσκοβιτς, κόβει ο Μάνταλος στα όρια της μεγάλης περιοχής.

21:15

58': Φάουλ για την Ξάνθη από τα δεξιά.

21:09

51': Κίτρινη κάρτα στον Μπαριέντος.

21:07

50': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά, απομακρύνει ο Γαλανόπουλος.

21:04

47': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, εκτελείται με πάσα αλλά δεν αποφέρει κάτι.

21:03

46': Βολίδα του Κρίστιτσιτς από μακριά, βγάζει το σουτ με δυσκολία στην αριστερή του γωνία ο Άμπαντ.

21:02

46': Έναρξη β' ημιχρόνου...

20:47

Στο 0-0 Ξάνθη και ΑΕΚ σε ένα μετριότατο πρώτο μέρος.

20:47

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστέρηση.

20:44

42': Κίτρινη κάρτα στον Τζουρίτσκοβιτς.

20:39

38': Ο Τζουρίτσκοβιτς σεντράρει από τα δεξιά, απευθείας στην αγκαλιά του Μπάρκα.

20:35

32': Αμύνεται στο μισό γήπεδο η Ξάνθη και δεν επιτρέπει στους φιλοξενούμενους να φτάσουν με αξιώσεις στην περιοχή της.

20:30

28': Σέντρα Μάνταλου από τα δεξιά, κανείς στην πορεία της μπάλας.

20:27

25': 47% - 53% υπέρ της ΑΕΚ η κατοχή.

20:23

20': Σουτ του Λιβάγια, λίγο έξω από το ημικύκλιο, στην αγκαλιά του Άμπαντ η μπάλα.

20:22

Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά, με την ΑΕΚ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων,

20:17

16': Σουτ εκτός περιοχής από τον Ολιβέιρα, πέφτει και μπλοκάρει ο Άμπαντ.

20:14

13': Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος μπαίνει στην περιοχή με ένα σόλο και σουτάρει, με τη μπάλα να κοντράρει και να περνά κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

20:11

9': Σέντρα του Ολιβέιρα από τα δεξιά, πολύ κακή, απευθείας άουτ η μπάλα.

20:07

5': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά, προσπαθεί να κοντρολάρει ο Μαλεζάς στο πρώτο δοκάρι με τη μπάλα να περνά εκτός αγωνιστικού χώρου. Πάντως βρήκε καθαρά στον Σβάρνα, έπρεπε να δοθεί νέο κόρνερ.

20:05

Περισσότεροι από 1.000 φίλοι της ΑΕΚ βρίσκονται στο γήπεδο.

20:02

19:58

Το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:51

Στην αποψινή αναμέτρηση, Γιώργος Παράσχος και Μάσιμο Καρέρα κάνουν το ντεμπούτο τους στον πάγκο Ξάνθης και ΑΕΚ αντίστοιχα.

19:45

Οι Θρακιώτες προέρχονται από εκτός έδρας ήττα με 2-0 από τον ΠΑΟΚ ενώ η Ένωση από το άνετο 5-0 επί του Πανιωνίου στο ΟΑΚΑ.

19:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το παιχνίδι ανάμεσα στην Ξάνθη και την ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.