Ο ΟΦΗ επικρατεί με 3-1 του Άρη με ανατροπή και επιστρέφει στις επιτυχίες.

19:07

Λήξη του αγώνα.

19:05

90+2': Ευκαιρία για τον Άρη. Εκτελεί το κόρνερ ο Ματίγια, κεφαλιά Βέλεθ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:05

90+2': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά.

19:03

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:02

89': Τρίτη αλλαγή και για τον ΟΦΗ. Μάνος αντί Φιγκεϊρέντο.

19:01

88': Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Τόνσο αντί Ματίγια.

19:01

86': Πιέζει ο Άρης...

18:57

84': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, απομακρύνουν τον κίνδυνο οι γηπεδούχοι.

18:55

82': Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη.

18:54

79': Αλλαγή για τον Άρη. Εκτός γηπέδου ο Λάρσον, μέσα ο Ντιγκινί.

18:51

77': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ! Ο Φιγκεϊρέντο βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, κάνει το σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα χτυπά στην αριστερή κάθετη δοκό του Κουέστα.

18:50

77': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Βαζ, μέσα ο Στάικος.

18:48

75': Κίτρινη κάρτα στον Φιγκεϊρέντο.

18:46

Ο Τσιλιανίδης με κάθετη μπαλιά βρίσκει τον Φιγκεϊρέντο ο οποίος με σκαφτό πλασεδάκι εκτός περιοχής, περνά τη μπάλα πάνω από τον Κουέστα και κάνει το 3-1.

18:46

73': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

18:44

Ο Τσιλιανίδης εκτελεί το κόρνερ, ο Κουέστα βγαίνει και διώχνει με τη μπάλα από καραμπόλες να φτάνει στον Φερέιρα που από κοντά σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.

18:44

71': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

18:42

69': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ από το ίδιο σημείο ο Ιντέγιε.

18:41

68': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Μαντσίνι αντικαθιστά τον Γκάμα.

18:41

Απίστευτος ρυθμός στο ματς, με τη μπάλα να πηγαίνει πάνω - κάτω.

18:39

66': Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ιντέγιε κάνει ένα πλασαριστό σουτ από το ημικύκλιο αλλά ο Σωτηρίου αποκρούει με υπερένταση.

18:37

64': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, διώχνει ο Γιαννούλης.

18:32

59': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

18:29

55': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Φιγκεϊρέντο περνά με το κεφάλι στον Τσιλιανίδη, που κάνει το πλασέ από θέση τετ α τετ με τον Κουέστα αλλά ο γκολκίπερ του Άρη τον σταματά.

18:25

Σύμφωνα με την πρώτη διάγνωση, ο Σεμέντο που έγινε αναγκαστική αλλαγή στο πρώτο ημίχρονο έχει υποστεί εξάρθρωση ωμοπλάτης.

18:21

48': Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τον Βαζ να σουτάρει μέσα από την περιοχή και τον Κουέστα να πέφτει στην αριστερή του γωνία και να αποκρούει σωτήρια.

18:18

18:03

ΟΦΗ και Άρης πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 1-1.

18:02

18:01

45+1': Σουτ του Νέιρα έξω από την περιοχή, εντελώς άστοχο.

18:01

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:57

43': Εκτελεί απευθείας ο Ματίγια, πάνω στο τείχος η μπάλα.

17:57

42': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη. 10 μέτρα έξω από την περιοχή, δεξιά από τον άξονα.

17:55

41': Σουτ του Ιντέγιε, αποκρούει ο Σωτηρίου. Ως μη γενόμενη όμως η φάση καθώς ο Νιγηριακός επιθετικός ήταν εκτεθειμένος.

17:54

40': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, βγαίνει και δίωχνει ο Σωτηρίου και στη συνέχεια ο Γκάμα σουτάρει άουτ.

17:51

37': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ. Φερέιρα αντί Σεμέντο.

17:51

36': Από μία κίτρινη κάρτα σε Βαζ (για φάουλ) και Σούντγκρεν (για διαμαρτυρία).

17:50

36': Ο Νέιρα εκτελεί απευθείας το φάουλ, στο τείχος η μπάλα.

17:49

Έχει χτυπήσει στον ώμο ο Σεμέντο και δείχνει να έχει πρόβλημα. Θα γίνει αλλαγή ο Πορτογάλος.

17:48

33': Κίτρινη κάρτα στον Ματίγια για διαμαρτυρία για ένα φάουλ στον Σεμέντο 4-5 μέτρα έξω από την περιοχή και λίγο αριστερά.

17:46

32': Σουτ του Σεμέντο από τα όρια του ημικύκλιου, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κουέστα η μπάλα.

17:45

Ο Κοροβέσης κάνει το γύρισμα από τα αριστερά και ο Βαζ με πλασέ στην κίνηση στο το ύψος του πέναλτι νικάει τον Κουέστα και γράφει το 1-1.

17:45

30': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

17:41

26': Αδύναμο σουτ του Βαζ έξω από την περιοχή, στην αγκαλιά του Κουέστα η μπάλα.

17:39

25': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:37

22': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Μακρινή μπαλιά του Κοροβέση στον Τσιλιανίδη, ο οποίος κοντρολάρει μέσα στην περιοχή και πλασάρει αρχικά πάνω στον Κουέστα και στη συνέχεια στέλνει τη μπάλα άουτ. Ήταν εκτεθειμένος πάντως ο άσος του ΟΦΗ και αν έβαζε γκολ λογικά θα ακυρωνόταν ως οφσάιντ.

17:35

Ο Άρης πατάει πολύ καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στο πρώτο εικοσάλεπτο της αναμέτρησης.

17:32

17': Σουτ του Βαζ, λίγο μέσα από την περιοχή και δεξιά, ψηλά πάνω από το δοκάρια.

17:30

16': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

17:27

Ο Ματίγια εκτελεί το κόρνερ, ο Βέλεθ τσιμπάει τη μπάλα και ο Ιντέγιε ολομόναχος στο δεύτερο δοκάρι με πλασέ τη στέλνει στα δίχτυα για το 0-1.

17:27

12': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

17:26

12': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά.

17:24

10': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά. Το εκτελεί ο Τσιλιανίδης, απευθείας άουτ η μπάλα.

17:21

7': Μακρινό χλιαρό σουτ από τον Γκάμα, μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

17:18

3': Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά του Ιντέγιε στο δεύτερο δοκάρι, άουτ.

17:17

2': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ιντέγιε βγαίνει στην πλάτη της άμυνας από λάθος του Γιαννούλη, αποφεύγει τον Σωτηρίου, γυρίζει στον Λάρσον που σουτάρει από το ύψος του πέναλτι αλλά ο γκολκίπερ του ΟΦΗ αποκρούει σε κόρνερ.

17:15

1': Έναρξη αναμέτρησης...

17:14

Συννεφιασμένος ο καιρός στο Ηράκλειο, με τη βροχή που έπεφτε από το πρωί να έχει σταματήσει.

17:12

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:06

Από την πλευρά τους, οι «κίτρινοι» είναι πέμπτοι με 18 βαθμούς και μετρούν τρεις σερί ισοπαλίες με τελευταία το 2-2 με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι.

17:01

Οι Κρητικοί, που ισοβαθμούν με ΑΕΛ και Ξανθη στην τέταρτη θέση της κατάταξης (με 19 βαθμούς), θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες μετά την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από τη Λαμία.

16:56

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Ο αγώνας ΟΦΗ - Άρης, με τον οποίο ανοίγει η αυλαία της 14ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.