4
18:51

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

18:50

Εύκολο απόγευμα είχε ο ΠΑΣ Γιάννινα ο οποίος νίκησε με 4-0 την Κέρκυρα στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής της ΣΛ2. Στους 21 βαθμούς ο ΠΑΣ που παραμένει στη κορυφή, στους -3 η Κέρκυρα. Χατ-τρικ ο Νάουμετς, ο Ξύδας το 0-2.

18:49

Λήξη της αναμέτρησης, Κέρκυρα - ΠΑΣ Γιάννινα 0-4.

18:48

Χατ-τρικ ο Νάουμετς και τέταρτο γκολ ο ΠΑΣ Γιάννινα. Άψογο σουτ από θέση έξω δεξιά του Νάουμετς στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Παγκράτη και 0-4.

18:47

90+2': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα!

18:47

90+2': Κίτρινη κάρτα ο Παναγιωτίδης.

18:46

Ο ΠΑΣ Γιάννινα θα παραμείνει στη κορυφή της ΣΛ2 και η Κέρκυρα στο βυθό...

18:45

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:43

88': Σε θέση οφσάιντ τρεις παίκτες της Κέρκυρας, σωστή η υπόδειξη.

18:41

87': Μονοκόμματο σουτ Κρίζμαν, από θέση μέσα αριστερά, άουτ η μπάλα.

18:37

Διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Παναγιωτίδη.

18:36

81': O Βασιλούδης από τον άξονα κάνει το σουτ όμως ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει τη μπάλα.

18:34

79': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, εκτελεί ο Νάουμετς, στο ύψος του πέναλτι ο Παντελάκης δεν μπορεί να απειλήσει.

18:31

76': Ο Οικονομόπουλος από τα δεξιά πασάρει στον Νάουμετς ο οποίος από το ημικύκλιο κάνει το σουτ, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

18:30

Τυπική διαδικασία το ματς εδώ και πολύ ώρα.

18:28

73': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Γιαννίκης με τον Ράντοβατς να αντικαθιστά τον σκόρερ του 0-2, Ξύδα.

18:26

71': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Κέρκυρα έξω ο Γεωργακόπουλος Κ.Λ. και μέσα ο Πεντράο.

18:24

69': Ο Ενγκάν εκτελεί το κόρνερ, ο Λεπενιώτης την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

18:23

68': Βολίδα του Γεωργακόπουλου Κ.Π., ο Χουτεσιώτης διώχνει σε κόρνερ.

18:22

67': Νικολούδης αντί Μίσκου στη δεύτερη αλλαγή της Κέρκυρας.

18:11

56': Ο Κρίσμαν περνά τον Παναγιωτίδη, κάνει το σουτ η μπάλα όμως περνά πάνω από τα δοκάρια του Παγκράτη.

18:10

55': Ο Γκαρσία εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Μπουκουβάλα ο οποίος σουτάρει από μακριά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

18:10

55': Εκτέλεση φάουλ του Πτου Γκαρσία, η μπάλα καταλήγει κόρνερ.

18:08

53': Πρώτο σουτ στο δεύτερο μέρος, ο Γεωργακόπουλος αποφεύγει τον Παντελάκη, κάνει το σουτ όμως η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια.

18:01

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

18:01

46': Πρώτη αλλαγή και για την Κέρκυρα με τον Ενγκάν να περνά στο ματς αντί του Αμαραντίδη.

18:01

46': Οικονομόπουλος αντί του Αποστολόπουλου και Πίτου Γκαρσία αντί του Κάστρο στις πρώτες αλλαγές του ΠΑΣ Γιάννινα.

17:46

Παράσταση για έναν ρόλο το ματς στην Κέρκυρα, με τον ΠΑΣ να προηγείται ήδη με 3-0 και να έχει "καθαρίσει" την υπόθεση νίκη. Δύο γκολ από τον Νάουμετς (3' και 30') και ένα από τον Ξύδα (9') συνθέτουν το 0-3 υπέρ του ΠΑΣ μέχρι στιγμής. Λίγα πράγματα, η φιλότιμη πάντως, Κέρκυρα.

17:45

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Κέρκυρα - ΠΑΣ Γιάννινα 0-3.

17:44

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά δεν υπάρχουν καθυστερήσεις.

17:42

43': Ο Μίσκου με κάθετη βρίσκει τον Αμαραντίδη ο οποίος από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή, όμως καθυστερεί υπερβολικά και έτσι ο Χουτεσιώτης καθαρίζει τη φάση.

17:39

40': Ευκαιρία για το 0-4 χάνει ο ΠΑΣ, με τον Μπουκουβάλα από τα δεξιά να πασάρει στον Κρίσμαν, εκείνος αποφεύγει τον Αγιώτη, κάνει το σουτ με τον Παγκράτη να του λέει "όχι".

17:37

37': Πρώτη αξιόλογη ευκαιρία για την Κέρκυρα, με τον Γεωργακόπουλο να κάνει σουτ από τον άξονα, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι.

17:35

36': Μακρινή εκτέλεση φάουλ από τον Βασιλούδη και πάλι ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει τη μπάλα.

17:33

34': Κίτρινη κάρτα στον Αποστολόπουλο για δυνατή προβολή στον Παναγιωτίδη.

17:32

33': Ο Γεωργακόπουλος κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, αυτό είναι αδύναμο και ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει εύκολα.

17:30

Νάουμετς το δεύτερο του γκολ και τρίτο του ΠΑΣ. Ο Ουκρανός συνεργάστηκε άψογα με τον Κάστρο και με πλασέ μέσα από την περιοχή κάνει το 0-3.

17:29

30': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα!

17:29

29': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Κάστρο.

17:27

28': Σουτ του Νάουμετς από το ύψος του πέναλτι, αποκρούει ο Παγκράτης.

17:25

26': Ο Λεό με ωραίο τακουνάκι πασάρει στον Αποστολόπουλο, εκείνος κάνει την σέντρα και ο Κρίζμαν με γυριστό σουτ στέλνει τη μπάλα άουτ.