1
18:55

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

18:54

Πολύ μεγάλη νίκη για τα Χανιά μέσα στην Πάτρα. Η ομάδα του Αλέξανδρου Βοσνιάδη κερδίζει με 1-0 την αχαϊκή ομάδα και της "σπάει" το αήττητο, χάρις σε γκολ του Ανδρέου στο 90'. Τρίτη εκτός έδρας νίκη για τα Χανιά που παραμένουν αήττητα μακριά από το νησί.

18:53

Λήξη της αναμέτρησης, Παναχαϊκή - Χανιά 0-1.

18:52

90+7': Κίτρινη κάρτα και στον Δημητριάδη.

18:51

90+6': Κίτρινη κάρτα για τον πορτιέρο των Χανίων για καθυστέρηση.

18:50

Τελικά συνεχίζει για τα τελευταία λεπτά του ματς.

18:49

Δεν μπορεί να συνεχίσει όπως όλα δείχνουν ο Κουτζαβασίλης που είναι πάλι στο έδαφος.

18:48

90+3': Τελευταία αλλαγή και για την Παναχαϊκή, μέσα ο Ρουγκάλας και έξω ο Πολίμος.

18:48

Πολύ κοντά στην τρίτη εκτός έδρας νίκη τα Χανιά.

18:46

90+2': Κίτρινη και στον Καρτσαμπά για φάουλ στον Σιατραβάνη.

18:46

90+1': Ο Παπαχρήστος στη θέση του Βρεττού στην τρίτη και τελευταία αλλαγή των Χανίων.

18:46

Εκτέλεση του φάουλ από τον Δημητριάδη, η μπάλα από τις κόντρες πάει στον Ανδρέου που με ψύχραιμο κοντινό τελείωμα ανοίγει το σκορ, 0-1.

18:45

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, πέντε θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:45

90': ΓΚΟΛ για τα Χανιά!

18:43

Νέα διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Κουτζαβασίλη.

18:42

87': Ο Μουστακόπουλος βρίσκει ωραία τον Πολίμο στα δεξιά της περιοχής όμως το σουτ που επιχειρεί ο παίκτης της Παναχαϊκής είναι άστοχο και η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

18:41

86': Ο Σιατραβάνης εκτελεί το φάουλ, ο Κάσσος απομακρύνει τη μπάλα.

18:41

86': Ο Κάσσος παίρνει κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Σιατραβάνη.

18:39

84': Κίτρινη κάρτα στον Μουστακόπουλο, που μόλις μπήκε στο ματς, για φάουλ στον Κουσκουνά.

18:38

83': Δεύτερη αλλαγή για την ομάδα της Πάτρας, ο Λινάρδος βγαίνει και ο Μουστακόπουλος μπαίνει στο ματς.

18:37

82': Ο Σωτηράκος πασάρει από τα αριστερά στον Βρεττό που κάνει το σουτ ο Λινάρδος βάζει την κόντρα και κερδίζει φάουλ.

18:35

Επέστρεψε στο ματς ο επιθετικός της κρητικής ομάδας.

18:34

Με δέκα προς το παρών τα Χανιά.

18:34

79': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο προπονητής των Χανίων, Βοσνιάδης για διαμαρτυρίες.

18:33

Διακοπή στο ματς καθώς ο Κουσκουνάς είναι στο έδαφος από μαρκάρισμα του Τσελεπίδη.

18:33

78': Ο Κολ επιχειρεί την κάθετη για τον Μωραΐτη, βγαίνει ο Κουτζαβασίλης και μπλοκάρει τη μπάλα.

18:31

76': Δεύτερη αλλαγή για τα Χανιά, ο Αρναρέλλης αφήνει τη θέση του στον Δημητριάδη.

18:30

75': Εκτελεί και πάλι ο Κολ, περνά ανεκμετάλλευτο το κόρνερ.

18:29

74': Ο Σιατραβάνης στο φάουλ, δύσκολα σε κόρνερ ο Κουτζαβασίλης.

18:29

74': Ο Κολ το εκτελεί, η φάση σταματά για φάουλ.

18:28

73': Ο Μουμίν παραχωρεί κόρνερ παρά τη προσπάθεια του Κουτζαβασίλη να το αποσοβήσει.

18:27

72': Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλάκο για φάουλ στον Σταμόπουλο.

18:25

Συμπληρώσαμε τα 70 λεπτά στην Πάτρα παραμένει το 0-0 με τις δύο ομάδες να προσπαθούν για το γκολ.

18:23

68': Ο Καρτσαμπάς πασάρει στον Ανδρέου, σουτ έξω από την περιοχή, ο Τσελεπίδης απομακρύνει τη μπάλα.

18:22

Όλα οκ με τον Μωραΐτη.

18:22

67': Πρώτη αλλαγή και για την Παναχαϊκή, με τον Μαυριά να περνά στο ματς αντί του Κυνηγόπουλου.

18:21

66': Στο έδαφος ο Μωραΐτης από μαρκάρισμα του Ανδρέου και νέα διακοπή.

18:19

64': Κίτρινη κάρτα για τον Λινάρδο.

18:17

Όλα καλά με τους δύο παίκτες.

18:15

60': Διακοπή στο ματς καθώς έχουν τραυματιστεί ο Καρτσαμπάς που μόλις μπήκε στο ματς και ο Ιντζόγλου.

18:14

59': Πρώτη αλλαγή για τον Αλέξανδρο Βοσνιάδη και τα Χανιά, ο Καρτσαμπάς αντί του Λεοζίνιο.

18:13

58': Μεγάλη ευκαιρία για τα Χανιά, όταν ο Κάσσος μπαίνει από τα δεξιά, γυρίζει στον άξονα στον Λεοζίνιο που κάνει το σουτ για να διώξει ο Σούλης.

18:12

57': Ο Σιατραβάνης αυτή τη φορά στο κόρνερ, διώχνει σωτήρια ο Κάσσος.

18:11

56': Ο Μωραΐτης με σουτ μέσα από την περιοχή, κερδίζει κόρνερ καθώς η μπάλα κοντράρει σε παίκτη των Χανίων.

18:07

52': Ξανά ο Κολ στο κόρνερ, η μπάλα απομακρύνεται.

18:06

51': Ο Κολ εκτελεί κόρνερ με πάσα στον Πολίμο, η μπάλα στον Σιατραβάνη που σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και νέο κόρνερ.

18:05

50': Εκτέλεση φάουλ για την Παναχαϊκή με τον Σιατραβάνη και ο Κυνηγόπουλος με τακουνάκι προσπαθεί να απειλήσει, όμως ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει τη μπάλα.

18:03

48': Ο Κολ πασάρει στον Μωραΐτη που πάει να βγει σε θέση τετ-α-τετ, ο Γρομητσάρης τον προλαβαίνει και σώζει την ομάδα του.

18:02

47': Ο Μουμίν για τα Χανιά κάνει την κεφαλιά προς τον Κουσκουνά ο οποίος από τα αριστερά κάνει δυνατή σέντρα σουτ με τη μπάλα να περνά παράλληλα με την εστία.

18:01

46': Σε θέση οφσάιντ ο Σιατραβάνης, σωστή η υπόδειξη.

18:01

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.