1
16:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:55

Η Λαμία κερδίζει με 2-1 τον ΟΦΗ με ανατροπή και παρέμειναν αήττητοι για πέμπτο σερί ματς.

16:55

Λήξη του αγώνα.

16:54

90+4': Οφσάιντ ο Τουράμ, σωστό.

16:53

90+3': Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Σάλιακας αντικαθιστά τον Καραμάνο.

16:50

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:48

88': Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.

16:47

85': Έχουν βγει μπροστά οι παίκτες του ΟΦΗ τα τελευταία λεπτά, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης.

16:43

83': Αλλαγή για τη Λαμία. Τζανετόπουλος αντί Ρόμανιτς.

16:41

81': Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Βασιλόγιαννης κλέβει τη μπάλα από τον Γιαννούλη και κάνει το γύρισμα από τα δεξιά για τον Τουράμ, που κάνει ένα γεμάτο σουτ από το ύψος του πέναλτι αλλά στέλνει τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16:39

79': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Κοροβέσης, μέσα ο Φιγκεϊρέντο.

16:38

78': Ο Ρόμανιτς συγκλίνει προς τα μέσα από τα αριστρά και κάνει ένα φαλτσαριστό σουτ, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

16:37

77': Κίτρινη κάρτα στον Στάικο.

16:36

76': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:35

74': Αδυνατούν να κρατήσουν μπάλα μέχρι τώρα στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του ΟΦΗ.

16:31

71': Κίτρινη κάρτα στον Σεμέντο.

16:31

70': Το εκτελεί ο Βάντερσον, κεφαλιά του Αντέτζο, άουτ.

16:30

70': Φάουλ για τη Λαμία σε θέση έξω αριστερά.

16:26

66': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Κουτρουμπής αντί Μπράουν.

16:22

Ο Καραμάνος κάνει το γύρισμα από τα αριστερά, ο Κοροβέσης δεν διώχνει καλά τη μπάλα, που στρώνεται στον Δημούτσο ο οποίος με ζυγισμένο πλασέ από το ύψος του πέναλτι γράφει το 2-1.

16:20

59': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

16:18

57': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Μάνος φεύγει στην πλα΄τη της άμυνας, μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει πιεζόμενος από τον Αντέτζο αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ.

16:13

53': Έχουν μπει δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι.

16:10

50': Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Καραμάνος βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μπεχαράνο αφύλακτος στο ύψος της μικρής περιοχή παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί για λίγο.

16:07

47': Μακρινό σουτ του Βάντερσον, αρκετά μέτρα έξω.

16:06

46': Σέντρα στο β' μέρος.

15:50

Λαμία και ΟΦΗ πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 1-1. Και τα δύο γκολ σημείωθηκαν με πέναλτι τα οποία υποδείχθηκαν μετά από χρήση VAR.

15:49

15:49

45+4': Σουτ έξω από την περιοχή του Σκόνδρα, πέφτει στην αριστερή του γωνία και παραχωρεί κόρνερ ο Σωτηρίου που δεν αποφέρει κάτι.

15:47

15:46

Ο Τουράμ εκτελεί με δύναμη στο κέντρο της εστίας, πέφτει αριστερά ο Σωτήριο και... 1-1.

15:45

45+1': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

15:45

45': Δίνει πέναλτι ο διαιτητής, είναι σωστή η απόφασή του.

15:43

Πάει να συμβουλευτεί το VAR ο Γκορτσίλας.

15:42

42': Διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι για πέναλτι του Κοροβέση πάνω στον Βασιλογίαννη. Φαίνεται να τον σπρώχνει με το αριστερό του χέρι αλλά και να τον βρίσκει με το δεξί πόδι ο αμυντικός των Κρητικών.

15:41

41': Οφσάιντ ο Σεμέντο, λάθος υπόδειξη.

15:36

36': Αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Ταϊρόν, μέσα ο Βασιλόγιαννης.

15:35

35': Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Εκτελείται το κόρνερ, ο Μαρινάκης από τη μικρή περιοχή βρίσκει λίγο τη μπάλα αλλά ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει σωτήρια.

15:34

35': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Σεμέντο βγαίνει στην πλάτη της άμυνας από ωραία μπαλιά του Νέιρα, κατεβάζει με το στήθος και σουτάρει λίγο μέσα από την περιοχή υπό την πίεση του Σκόνδρα, με τον Θεοδωρόπουλο να αποκρούει με υπερένταση σε κόρνερ.

15:33

33': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, χωρίς αντίκρισμα.

15:28

28': Κίτρινη κάρτα στον Μάνο.

15:26

26': Εκατελεί απευθείας το φάουλ ο Ταϊρόν, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

15:25

25': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη για ένα φάουλ στον Τουράμ λίγο έξω από το ημικύκλιο και αριστερά.

15:24

25': Πολύ γρήγορο ρυθμό έχει αποκτήσει το παιχνίδι.

15:22

23': Σουτ του Νέιρα λίγο μέσα από την περιοχή και στην ευθεία με την εστία, μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.

15:21

21': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Αντέτζο στον Σωτηρίου.

15:19

20': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Μπράουν περνά κάθετα στον Μάνο που μόνος απέναντι από τον Θεοδωρόπουλο και πλάγια δεξιά πλασάρει άουτ.

15:17

17': Κίτρινη κάρτα στον Κοροβέση.

15:13

13': Αναγκστική αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στάικος αντί Ναμπί.

15:12

Έχει τραυματιστεί ο σκόρερ και θα γίνει αλλαγή... Αποχωρεί υποβασταζόμενος ο Άγγλος άσος.

15:11

Ο Ναμπί εκτελεί εύστοχα το πέναλτι στη δεξιά γωνία του Θεοδωρόπουλου. 0-1 οι φιλοξενούμενοι.

15:10

11': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

15:10

10': Βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο Θεοδωρόπουλος αλλά και ο Άκης Μάντζιος που διαμαρτυρήθηκε έντονα στον πάγκο.

15:09

Και το δίνει ο Γκορτσίλας. Βρίσκει όντως χαμηλά στο πόδι τον επιθετικό του ΟΦΗ ο γκολκίπερ της Λαμίας.

15:08

Πάει να δει το VAR ο Κομίνης καθώς υπάρχει υποψία για πέναλτι.

15:07

8': Ο Μάνος δέχεται την κάθετη και πέφτει στο έδαφος με παρέμβαση του Θεοδωρόπουλου. Υποδείχθηκε πάντως σε θέση οφσάιντ αν και καλυπτόταν...

15:06

5': Ο ΟΦΗ είναι αυτός που κυκλοφορεί τη μπάλα στο πρώτο πεντάλεπτο.

15:04

Στις εξέδρες του γηπέδου βρίσκονται και περίπου 100 φίλοι του ΟΦΗ που ταξίδεψαν από το Ηράκλειο για να βρεθούν στο πλευρό της ομάδας τους.

15:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

14:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:53

Ηλιόλουστος ο καιρός στη Λαμία, με τη θερμοκρασία στους 16 βαθμούς Κελσίου.

14:49

Οι «ασπρόμαυροι» στον αντίποδα, προέρχονται από τη μεγάλη νίκη με 1-0 επί της ΑΕΚ για το πρωτάθλημα και το 4-0 επί της Καβάλας στο «Γεντί Κουλέ» για το Κύπελλο Ελλάδος. Ένα σκορ, μάλιστα, που τους χάρισε το εισιτήριο για τη φάση των «16» του θεσμού.

14:46

Την προηγούμενη αγωνιστική, οι Φθίωτες απέσπασαν ισοπαλία 1-1 από τον Άρη στη Θεσσαλονικη ενώ μεσοβδόμαδα επικράτησαν με 3-0 του Αιολικού εντός έδρας και με συνολικό σκορ 6-0 προκρίθηκαν στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.

14:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το παιχνίδι Λαμία - ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.