0
19:57

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:56

Αν και δυσκολεύτηκε, ο ΠΑΟΚ έφτασε στη νίκη με 2-0 απέναντι στην Ξάνθη και έφτασε στους 31 πόντους, ενώ οι Ακρίτες παρέμειναν στους 19. Και τα δυο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, τρία σωστά ακυρωθέντα για τον Δικέφαλο, τα δύο μέσω VAR, ενώ είχαν και τρία δοκάρια οι Θεσσαλονικείς.

19:55

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ - Ξάνθη 2-0.

19:53

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Κοβάτσεβιτς.

19:50

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά στην Τούμπα.

19:50

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, τέσσερα θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:49

Καθαρίζει το ματς ο ΠΑΟΚ καθώς φτάνει στο δεύτερο γκολ μετά από ωραία σέντρα του Μπίσεσβαρ και καρφωτή κεφαλιά του Κρέσπο, 2-0.

19:48

88': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:45

85': Διπλή αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ακόστα στη θέση του Ντε Λούκας και ο Τεσέιρα αντί του Ρενέλα.

19:43

83': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μαουρίτσιο.

19:41

Τέταρτη και... φαρμακερή για τον ΠΑΟΚ που ανοίγει το σκορ. Ο Μπίσεσβαρ που πέρασε στο ματς στο 64' λύνει το γόρδιο δεσμό όταν δέχεται πάσα από τον Ελ Καντουρί και με διπλή προσπάθεια με σουτ νικά τον Άμπαντ για το 1-0.

19:40

80': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:39

79': Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη, ο Αμορίμ στη θέση του Τερκί.

19:37

77': Και τρίτο δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Ο Κρέσπο κάνει την γυριστή κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταματά στο οριζόντιο του Άμπαντ.

19:37

77': Ο Μίσιτς το εκτελεί, ο Στάρτζεον διώχνει τον κίνδυνο.

19:36

76': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ το κερδίζει ο Μπίσεσβαρ.

19:35

75': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Άκμπομ το οποίο ακυρώνεται χωρίς τη χρήση VAR καθώς ο Μάτος που πασάρει στον Άκπομ είναι σε θέση offside.

19:32

72': Νέα χαμένη ευκαιρία για τους Θεσσαλονικείς, σουτ του Μαουρίτσιο η μπάλα άουτ.

19:30

70': Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, Σέντρα του Μίσιτς, κεφαλιά του Λημνιού και η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Άμπαντ.

19:28

Θυμίζουμε ότι η Ξάνθη είναι αήττητη κόντρα στις τέσσερις μεγάλες ομάδες καθώς έχει νικήσει ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ με 2-1, Παναθηναϊκό στη Ριζούπολη με 1-0 και με Ολυμπιακό αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα στα Πηγάδια. Για να δούμε αν θα παραμείνει και κόντρα στον ΠΑΟΚ, αήττητη.

19:27

67': Κίτρινη κάρτα στον Σφιντέρσκι για μαρκάρισμα στον Ντε Λούκας.

19:26

66': Στα 14 κόρνερ ο ΠΑΟΚ, ανεκμετάλλευτο περνά αυτό του Μίσιτς με τους αμυνόμενους της Ξάνθης να διώχνουν τη μπάλα.

19:26

66': Ο Μίσιτς εκτελεί με πάσα στον Λημνιό ένα ακόμα κόρνερ και νέο κόρνερ.

19:24

64': Διπλή αλλαγή θα κάνει ο Αμπέλ Φερέιρα για τον ΠΑΟΚ ο Μπίσεσβαρ στη θέση του Βιεϊρίνια και ο Άκμπομ αντί του Πέλκα.

19:23

63': Γυριστή κεφαλιά του Σφιντέρσκι, άουτ η μπάλα.

19:20

Μία ώρα αγώνα στο 0-0, ΠΑΟΚ και Ξάνθη προσπαθούν για το γκολ οι Θεσσαλονικείς.

19:19

59': Ο Μίσιτς σε ακόμα ένα κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:18

58': Δυνατό σουτ του Γιαννούλη από κοντά, ο Άμπαντ ενστικτωδώς διώχνει σε κόρνερ.

19:15

55': Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά για φάουλ στον Γιαννούλη.

19:11

51': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ που ακυρώνεται όμως πάλι. Ο Σφιντέρσκι σκοράρει, αλλά με τη βοήθεια του VAR, ο Φωτιάς το ακυρώνει για οφσάιντ του Πολωνού επιθετικού.

19:06

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

18:50

Ημίχρονο στην Τούμπα, χωρίς γκολ με τον ΠΑΟΚ να είναι ανώτερος των Ακριτών να έχει ευκαιρίες και δύο δοκάρια, Πέλκας στο 19' και Βιεϊρίνια στο 20' για να σκοράρει. Η μπάλα πήγε στα δίχτυα βέβαια από τον Σφιντέρσκι το γκολ όμως σωστά ακυρώθηκε για οφσάιντ του Πολωνού στο ξεκίνημα. Στις καθυστερήσεις διαμαρτυρίες των παικτών του Δικεφάλου του Βορρά για πέναλτι σε χέρι του Καρασαλίδη, ακούσιο το θεώρησε ο Φωτιάς.

18:49

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στην Τούμπα, στο 0-0 ΠΑΟΚ και Ξάνθη.

18:48

Τίποτα λέει ο Φωτιάς και έχει απόλυτο δίκιο.

18:46

45+1': Πέναλτι ζητούν οι του ΠΑΟΚ για χέρι του Καρασαλίδη μέσα στην περιοχή, πάει στο VAR ο Φωτιάς. Η μπάλα πήγε στο χέρι του Καρασαλίδη από πάσα του Κοβάτσεβιτς.

18:45

45': Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, ένα θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:43

43': Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, ο Μίσιτς το εκτελεί, η μπάλα φτάνει στον Πέλκα, που σουτάρει έξω από την περιοχή, με τον Άμπαντ να μπλοκάρει τη μπάλα.

18:39

39': Ευκαιρία χάνει η Ξάνθη, ο Ρενέλα προσπαθεί να "κρεμάσει" τον Ζίβκοβιτς, όμως η μπάλα περνά άουτ.

18:37

37': ΓΚΟΛ πετυχαίνει ο Σφιντέρσκι, αλλά αυτό σωστά ακυρώνεται. Το γκολ αρχικά μέτρησε, αλλά ο ρέφερι Φωτιάς, μέσω του VAR το ακυρώνει για οφσάιντ του Πολωνού στο ξεκίνημα της φάσης.

18:34

34': Ο Μίσιτς εκτελεί ακόμα ένα στημένο για τους Θεσσαλονικείς, η μπάλα απομακρύνεται.

18:34

34': Ο Λημνιός στην περιοχή κερδίζει νέο κόρνερ μετά την παρέμβαση του Σόσα.

18:32

32': Ακόμα ένα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, πάλι ο Μίσιτς το εκτελεί, βγαίνει ο Άμπαντ και μπλοκάρει τη μπάλα.

18:31

31': Πρώτη φάση για την Ξάνθη, σουτ του Στάρτζεον, μετά από φάουλ του Τζουρίτσκοβιτς, ο Ζίβκοβιτς μπλοκάρει τη μπάλα.