1
16:55

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

16:53

Μεγάλη νίκη με σκορ 1-0 παίρνουν τα Τρίκαλα στην έδρα της Καλαμάτας, σε ένα μέτριο παιχνίδι. Κυριολεκτικά σε νεκρό χρόνο, στο 90+6' το γκολ των Τρικάλων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ριζογιάννη. Στους 25 βαθμούς πλέον ο ΑΟΤ και πέμπτη σερί νίκη για τους Θεσσαλούς, παραμένει στους 11 η "Μαύρη Θύελλα".

16:52

Πολλές οι διαμαρτυρίες των παικτών της Καλαμάτας.

16:52

Λήξη της αναμέτρησης, Καλαμάτα - Τρίκαλα 0-1.

16:52

Ο Ριζογιάννης εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και 0-1 για τα Τρίκαλα.

16:51

90+6': ΓΚΟΛ για τα Τρίκαλα!

16:50

90+5': Πέναλτι για τα Τρίκαλα! Σέντρα του Τεγούση και ο Καντούτσης κάνει πέναλτι στον Σταματή. Σωστή η υπόδειξη του ρέφερι Ντάουλα.

16:48

90+3': Ο Τεγούσης το εκτελεί, παραχωρούν πλάγιο οι γηπεδούχοι.

16:48

90+3': Κόρνερ παραχωρεί ο Κωνσταντινόπουλος σε προσπάθεια του Τσίπρα.

16:46

90+1': Σέντρα του Καζβιρόπουλου από τα δεξιά, κεφαλιά του Ράκιτς, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία.

16:46

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, τέσσερα θα είναι οι καθυστερήσεις.

16:45

90': Ο Τσίπρας για τον Σταματή, από κοντά το σουτ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

16:42

87': Ο Στεργίδης το εκτελεί με πάσα στον Καζβιρόπουλο, σέντρα του τελευταίου, ο Γιακουμής μπλοκάρει τη μπάλα.

16:41

86': Ο Στεργίδης το εκτελεί, ο Ριζογιάννης στο πρώτο δοκάρι σε νέο κόρνερ.

16:41

86': Πολύ ωραία ενέργεια του Στεργίδη που κερδίζει κόρνερ.

16:40

85': Κακή εκτέλεση φάουλ του Ριζογιάννη, ο Μπάμπης διώχνει μακριά τη μπάλα.

16:38

83': Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντινόπουλο για φάουλ στον Σανδραβέλη.

16:36

81': Ο Ριζογιάννης το εκτελεί στο δεύτερο δοκάρι, άουτ η μπάλα.

16:36

81': Πρώτη επαφή του Άλεξιτς με τη μπάλα, μπαίνει στη περιοχή, με τον Τσιβελεκίδη να παραχωρεί κόρνερ.

16:35

80': Κλείνει τις αλλαγές και ο Αμανατίδης για τα Τρίκαλα, έξω ο κουρασμένος Πελάεθ και μέσα ο Άλεξιτς.

16:32

77': Απευθείας εκτέλεση του Δήμου, μπλοκάρει ο Γιακουμής.

16:32

77': Χέρι του Πελάεθ και φάουλ σε καλή θέση για την Καλαμάτα λίγο έξω από την περιοχή του Γιακουμή.

16:29

74': Από την εκτέλεση του κόρνερ προκύπτει αντεπίθεση για τα Τρίκαλα με τον Παπαγεωργίου στο ένας με έναν με τον Μπάμπη, περνά την πάσα στον Τεγούση από τα δεξιά σουτ του τελευταίου πάνω από την εστία.

16:28

73': Συρτή σέντρα του Κωνσταντινόπουλου, ο Βέρτζος για καλό και για κακό, παραχωρεί κόρνερ.

16:26

71': Στο ίδιο λεπτό ο Τεγούσης παίρνει κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Μπάμπη.

16:26

71': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Καλαμάτα, ο Δήμος στη θέση του Βουκμίροβιτς.

16:25

Kακό το ματς στο δεύτερο ημίχρονο φαίνεται ότι θα κριθεί στη μία φάση, τη μία στιγμή.

16:23

68': Κίτρινη κάρτα στον Τσιβελεκίδη για φάουλ στον Σταματή.

16:22

67': Δεύτερη αλλαγή και για την Καλαμάτα, έξω ο Αλεξόπουλος και στη θέση του περνά ο Ράκιτς.

16:19

64': Δεύτερη αλλαγή για τα Τρίκαλα, ο Τσίπρας περνά στο ματς αντί του Λώττα.

16:18

Πρώτες κινήσεις των δύο τεχνικών για να βελτιωθεί η εικόνα των ομάδων τους

16:16

61': Ο Λώττας εκτελεί κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Σταματή αλλά η φάση σταματά για οφσάιντ. Σωστή η υπόδειξη.

16:15

60': Πρώτη αλλαγή και για τα Τρίκαλα στη θέση του Γρηγορόπουλου περνά ο Παπαγεωργίου.

16:12

57': Πρώτη αλλαγή για την Καλαμάτα, έξω ο Τζόκιτς και μέσα ο Καζβιρόπουλος.

16:11

Στο έδαφος ο Κωνσταντινόπουλος και διακοπή στο ματς.

16:10

55': Μακρινό συρτό σουτ του Βουκμίροβιτς, ο Γιακουμής μπλοκάρει εύκολα τη μπάλα.

16:08

53': Κόρνερ κερδίζουν τα Τρίκαλα, ο Λώττας το εκτελεί, η μπάλα φτάνει στον Ριζογιάννη που γεμίζει, διώχνει ο Τζόκιτς.

16:03

48': Ο Μπάμπης σεντράρει για τον Αλεξόπουλο, αυτός αφήνει για τον Ζαχαρόπουλο που σουτάρει έξω από την περιοχή, αλλά αδύναμα, άουτ η μπάλα.

16:01

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.