0
17:52

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

17:51

Μεγάλη νίκη με σκορ 1-0 πήρε ο Λεβαδειακός απέναντι στον Εργοτέλη χάρις σε ένα γκολ του Φώτη Ιωαννίδη από το 31' και ανέβηκε στους 11 βαθμούς, προσπερνώντας τον Εργοτέλη που έμεινε στους 10.

17:50

Λήξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός - Εργοτέλης 1-0.

17:49

90+5': Το φάουλ εκτελεί ο Γροντής, ο Βήχος διώχνει προσωρινά, νέο γέμισμα, ο Έφορντ αποδέκτης της μπάλας, ωραίο σουτ, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία.

17:48

90+4': Φάουλ κερδίζει ο Τσέλιος από τον Τσάπρα στη τελευταία φάση του Εργοτέλη. Για να δούμε...

17:47

Για να δούμε αν θα μείνει το 1-0 υπέρ του Λεβαδειακού.

17:47

90+3': Ο Μπάγιτς βγαίνει και μπλοκάρει την σέντρα του Γροντή. Μίνι διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Καραχάλιου.

17:46

90+2': Τρίτη και τελευταία αλλαγή και για τον Λεβαδειακό, έξω ο σκόρερ των Βοιωτών, Ιωαννίδης και στη θέση του περνά ο Καστιγιόν.

17:44

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, τέσσερα επιπλέον θα έχουμε στο ματς.

17:42

88': Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Συμελίδης βγαίνει από το ματς και ο Τσάπρας μπαίνει σε αυτό.

17:38

84': Κλείνει τις αλλαγές του ο Ταουσιάνης έξω ο Προβυδάκης, μέσα ο Ρέι Κάστρο.

17:37

83': Ο Ιωαννίδης με κάθετη βρίσκει τον Ορφανίδη, ο Κατσιμήτρος πέφτει στα πόδια του παίκτη των Βοιωτών και παραχωρεί κόρνερ.

17:34

80': Νέα ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, ο Ιωαννίδης πασάρει στον Ορφανίδη ο οποίος κάνει το σουτ μέσα στην περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κατσιμήτρου.

17:31

77': Πρώτη αλλαγή και για τον Λεβαδειακό, μέσα ο Ορφανίδης και έξω ο πολύ καλός Μάντζιος.

17:30

76': Ο Αζίζι μπαίνει στο ματς στη θέση του Μπουρσέλη, στη δεύτερη αλλαγή του Ταουσιάνη στο παιχνίδι.

17:26

72': Μεγάλη ευκαιρία για το 2-0 με τον Μάντζιο. Η φάση ξεκινά με τον Κοζορώνη από τα δεξιά να κάνει την σέντρα, τον Ιωαννίδη να αφήνει στον έμπειρο φορ που κάνει το σουτ με το αριστερό, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

17:25

71': Κίτρινη κάρτα στον Έφορντ για φάουλ στον Λιάγκα.

17:24

70': Έξυπνη κίνηση του Ροβίθη από τα δεξιά και πλασέ με τη μία, ο Μπάγιτς μπλοκάρει τη μπάλα.

17:20

66': Πολύ ωραία κίνηση και σουτ του Μάντζιου διώχνει ενστικτωδώς ο Κατσιμήτρος.

17:19

65': Ο Ιωαννίδης ωραία κίνηση από τα αριστερά, πάσα στον Νίκα που σουτάρει αδύναμα για να μπλοκάρει εύκολα ο Κατσιμήτρος.

17:19

65': Κοιλιάρας αντί του Μπούση στην πρώτη αλλαγή του Εργοτέλη.

17:18

64': Ο Γροντής κάνει την σέντρα από τα αριστερά, ο Ροβίθης στην περιοχή πιάνει την κεφαλιά, αλλά δεν είναι καλή, με τη μπάλα να περνά άουτ.

17:14

60': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Λεβαδειακό από τα αριστερά και λίγο έξω από την περιοχή, το εκτελεί ο Κοζορώνης, ο Μάντζιος στη καρδιά της άμυνας πιάνει την κεφαλιά, όμως η μπάλα περνά λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι των Κρητικών.

17:09

55': Κίτρινη κάρτα στον Βήχο για φάουλ στον Έφορντ.

17:05

Σηκώθηκε ο Προβυδάκης υπό τα χειροκροτήματα των φιλάθλων του Λεβαδειακού. Συνεχίζει κανονικά ο Έλληνας μπακ.

17:04

Διακοπή στο ματς για φάουλ που κερδίζει ο Προβυδάκης που έπεσε πάνω στον Άνγκουα με το κεφάλι, καλούν εσπευσμένα το ιατρικό τιμ να μπει μέσα.

17:03

49': Ο Κοζορώνης εκτελεί το φάουλ, οι του Εργοτέλη δεν μπορούν να απομακρύνουν αρχικά, ο Άνγκουα προσπαθεί να σουτάρει χωρίς αποτέλεσμα και ο Μπούσης απομακρύνει.

17:02

48': Κίτρινη κάρτα ο Προβυδάκης για φάουλ στον Μάντζιο.

16:59

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.