0
21:22

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:22

Ο Παναθηναϊκός επικρατεί με 2-0 της Παναχαϊκής και με δύο νίκες προκρίνεται στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.

21:21

Τέλος του αγώνα.

21:20

90+2': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, χωρίς αντίκρισμα.

21:18

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:18

90': Κίτρινη κάρτα στον Αλεξανδρόπουλο.

21:15

85': Τυπική διαδικασία τα τελευταία λεπτά, καθώς ο ρυθμός έχει πέσει

21:13

83': Ο Μωραΐτης σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ, καθώς ο Μασούρας που του έκανε την πάσα ήταν εκτεθειμένος.

21:05

77': Ο Βαγιαννίδης από τη δεξιά πλευρά κόβει τη μπάλα στον Κολοβό, που σουτάρει στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι αλλά δεν βρίσκει στόχο.

21:02

74': Συρτό σουτ του Κολοβού έξω από την περιοχή, πέφτει στην αριστερή του γωνία και μπλοκάρει ο Καπούταγλης.

21:01

76': Τρίτη αλλαγή για την Παναχαϊκή. Κυνηγόπουλος αντί Μαυριά.

20:59

Ο Κολοβός με μία κάθετη μπαλιά βγάζει φάτσα με τον Καπούταγλη τον Καμπετσή, που με ένα σκαφτό πλασεδάκι περνά τη μπάλα πάνω από το σώμα του γκολκίπερ της Παναχαϊκής, δοκάρι και μέσα. 2-0 οι «πράσινοι».

20:59

71': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:57

69': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Μωραΐτης αντικαθιστά τον Αντωνακόπουλο.

20:53

65': Ευκαιράι για την Παναχαϊκή. Σέντρα του Μαυριά από τα αριστερά, ο Αντωνακόπουλος παίρνει την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας του Παναθηναϊκού αλλά ο Διούδης εκτινάσσεται στη δεξιά του γωνία και μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο.

20:52

Ο Βαγιαννίδης πετάει κάθετα στον Καμπετσή που βγαίνει τετ α τετ με τον Καπούταγλη, πλασάρει αλλά η μπάλα χτυπά στο αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας.

20:52

64': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:50

63': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Φάουστο αντί Μπεκ και Βαγιαννίδης αντί Σερπέζη αντίστοιχα.

20:48

60': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Ζαγαρίτης εκτελεί κόρνερ από τα αριστερά, ο Μαυρομμάτης παίρνει τη μπάλα από τη γραμμή της μικρής περιοχής αλλά τη στέλνει πάνω από τα δοκάρια.

20:48

60': Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Έξω ο Τσελεπίδης, μέσα ο Κολ.

20:44

56': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, διώχνει όπως όπως ο Πατάπης.

20:43

Από τις 22 Απριλίου 2019, όταν αγωνιζόταν ακόμα στην Ομόνοια, είχε να σκοράρει ο Κολοβός σε επίσημο παιχνίδι.

20:40

Σέντρα του Αποστολάκη από τα δεξιά, η μπάλα περνά απ' όλους και καταλήγει στον Κολοβό, που κοντρολάρει και με κοντινό σουτ νικά τον Καπούταγλη για το 1-0.

20:40

52': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:39

Χωρίς φάση και με πολλά εκατέρωθεν λάθη το πρώτο πεντάλεπτο του β' ημιχρόνου.

20:33

20:17

Παναθηναϊκός και Παναχαϊκή πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0.

20:17

20:16

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

20:13

42': Κίτρινη κάρτα στον Αποστολάκη.

20:10

40': Εκτελείται το κόρνερ, κόντρες και νέο κόρνερ που δεν φέρνει κάποιο όφελος.

20:09

38': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Μπεκ, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και καταλήγει κόρνερ.

20:09

38': Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Αλεξανδρόπουλος στη θέση του τραυματία Κολοβέτσιου.

20:08

37': Κίτρινη κάρτα στον Τσελεπίδη γιά ένα φάουλ στον Τσερπέζη 3-4 μέτρα έξω από την περιοχή και ελάχιστα δεξιά.

20:07

36': Κόρνερ για την Παναχαϊκή από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα αλλά δεν αποφέρει κάτι.

20:02

30': Ο Μπεκ γυρίζει από τα δεξιά, ο Καπούταγλης αποκρούει και στην επαναφορά ο Δανός άσος από πολύ πλάγια θέση στέλνει τη μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

19:58

26': Εκτελείται το κόρνερ από τον Μπεκ, κεφαλιά του Κολοβέτσιου και νέο κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

19:56

25': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Γύρισμα του Μπεκ από τα δεξιά, ο Κουρμπέλης πλασάρει με τη μία από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα να κοντράρει σε αμυντικό και καταλήγει κόρνερ.

19:54

23': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Σερπέζης παίρνει την μπάλα από τον Κολοβό και σουτάρει μέσα από την περιοχή και δεξιά αλλά ο Καπούταγλης πέφτει στην αριστερή του γωνία και αποκρούει σε κόρνερ που δεν φέρνει κάποιο αποτέλεσμα.

19:51

21': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, απομακρύνει ο Πατρώνης.

19:47

17': Οφσάιντ ο Αντωνακόπουλος, σωστή υπόδειξη.

19:46

15': Καλή στιγμή για την Παναχαϊκή με τον Αντωνακόπουλο να κάνει το πλασέ από πολύ καλή θέση μέσα από την περιοχή και δεξιά και τον Μαυρομμάτη να του βάζει την κόντρα και να διώχνει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

19:45

14': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Μπεκ από τα δεξιά, ο Καμπετσής παίρνει την κεφαλιά στη μικρή περιοχή, η μπάλα φτάνει στον Κολοβό που μόνος στο δεύτερο δοκάρι αστοχεί.

19:41

10': Κόρνερ και για την Παναχαϊκή από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:40

9': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, βγαίνει και μαζεύει ο Καπούταγλης.

19:35

Δεν ξεπερνούν τους 400 οι φίλοι του Παναθηναϊκού στις εξέδρες... Πάντως το αρνητικό ρεκόρ του «τριφυλλιού» είναι 122 εισιτήρια σε ενα ματς με τη Δόξα Βύρωνα την σεζόν 1995/96.

19:31

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:28

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:26

Ελάχιστος ο κόσμος στο ΟΑΚΑ... Λίγο το εργάσιμο της ημέρας, λίγο το κρύο απέτρεψαν τους φιλάθλους να δώσουν το «παρών».

19:20

Οι «πράσινοι» προέρχονται από το εντός έδρας 1-0 κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης για τη 12η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1 ενώ οι Αχαιοί από την ήττα με 2-1 από τον Εργοτέλη στο Ηράκλειο για την 7η «στροφή» της Σούπερ Λίγκας 2.

19:15

Το «τριφύλλι» θέλει να «σφραγίσει» την πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης μετά και το υπέρ του 3-1 στο πρώτο παιχνίδι στην Πάτρα.

19:11

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ρεβάνς για την 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την Παναχαϊκή, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Διούδης, Αποστολάκης, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης, Ζαγαρίτης, Κουρμπέλης, Νούνες, Μπεκ, Κολοβός, Σερπέζης, Καμπετσής
Αναπ: Ξενόπουλος, Φάουστο, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Περέα, Αλεξανδρόπουλος, Βαγιαννίδης