2
21:22

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

21:21

Ο ΠΑΣ είναι η ομάδα που σφραγίζει την πρόκριση στους "16" του Κυπέλλου και μάλιστα με δεύτερη νίκη. Μετά το 1-0 του πρώτου αγώνα στα Ιωάννινα, νίκησε και εκτός έδρας τη Βέροια με 2-1. Οι Γιαννιώτες προηγήθηκαν στο 37' με τον Παμλίδη με 0-1, για να ισοφαρίσει στο 41' ο Μεληκιώτης, ενώ ο 18χρονος Πήλιος στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το τελικό 1-2.

21:20

Λήξη της αναμέτρησης, Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα 1-2.

21:19

Ο Πήλιος ευστοχεί στο πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του και κάνει το 1-2.

21:19

90+4': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα!

21:18

90+3': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Το κερδίζει ο Παμλίδης σε ανατροπή του από τον Ζούρκο.

21:16

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά...

21:15

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, τέσσερα επιπλέον θα έχουμε.

21:14

89': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο νεαρός Λώλης αντί του Ξύδα.

21:13

Δεν χάνει πια την πρόκριση ο ΠΑΣ, με δέκα συνεχίζει η Βέροια μετά τον τραυματισμό του Μουχάλη.

21:12

Αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο ο μπακ της Βέροιας, δύσκολα θα συνεχίσει στο ματς. Του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες.

21:11

86': Κίτρινη κάρτα στον Παμλίδη για επικίνδυνο παιχνίδι.

21:10

85': Ο Μουχάλης στο έδαφος από μαρκάρισμα του Παμλίδη και διακοπή στο ματς.

21:07

Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα, οι Γιαννιώτες κρατάνε εύκολα το 1-1.

21:04

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο πάντα στο 1-1, Βέροια και ΠΑΣ Γιάννινα.

21:02

77': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Νάουμετς αποχωρεί και ο Ράντοβατς περνά στο ματς.

20:58

73': Κλείνει τις αλλαγές του ο Γεωργιάδης για τη Βέροια, ο Πασάς στη θέση του Χαντζάρα. Όλα για όλα από τους γηπεδούχους.

20:55

70': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Σιόντης στη θέση του Πίτου Γκαρσία.

20:53

68': Φάουλ σε καλό σημείο, λίγο έξω από την περιοχή, κερδίζει η Βέροια με τον Πέντα να το εκτελεί φαλτσαριστά η μπάλα περνά λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Γιαννίκογλου.

20:50

65': Πρώτη ευκαιρία για τον ΠΑΣ στο δεύτερο μέρος με τον Παμλίδη να μπαίνει από τα δεξιά στη περιοχή της Βέροιας, να ντριμπλάρει τον Μανιώτη και με σουτ αναγκάζει τον Τσιμόπουλο να διώξει με υπερένταση σε κόρνερ.

20:48

63': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννίκογλου για καθυστέρηση.

20:47

62': Ο Σκαθαρούδης πασάρει στον Χαντζάρα μέσα από την περιοχή, εκείνος κάνει το σουτ η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Γιαννίκογλου.

20:45

Έχουμε φτάσει στη μία ώρα αγώνα στη Βέροια, παραμένει το 1-1, χωρίς φάσεις στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους με τη Βέροια να έχει τον έλεγχο.

20:40

56': Φάση διαρκείας στα καρέ του ΠΑΣ με τον Σκαθαρούδη αρχικά να κάνει το σουτ, τη μπάλα να φτάνει στον Σιμόνι που στρώνει στον Χαντζάρα ο οποίος σουτάρει όμως η μπάλα απομακρύνεται από τους αμυνόμενους του ΠΑΣ.

20:38

54': Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια, ο Πέντα μπαίνει στο ματς αντί του σκόρερ της Βασίλισσας, Μεληκιώτη.

20:37

Θέλει να φτάσει σε ένα δεύτερο γκολ η Βέροια προκειμένου να εξαντλήσει όλες τις πιθανότητες πρόκρισης, όπως και ο ΠΑΣ για να την κλειδώσει οριστικά.

20:33

49': Ο Νάουμετς επιχειρεί το πρώτο σουτ στο δεύτερο μέρος και είναι μέσα από την περιοχή και αριστερά όμως η μπάλα περνά άουτ.

20:30

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές η Βέροια με τον ΠΑΣ, εκτός φυσικά την αναγκαστική για την μακεδονική ομάδα στο πρώτο μέρος.