0
21:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:55

Η Λαμία κερδίζει με 1-0 την Ξάνθη και συνεχίζει την ανοδική πορεία της. Όγδοοι με 13 βαθμούς πλέον οι Φθιώτες.

21:55

Λήξη του αγώνα.

21:54

90+5': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ.

21:53

90+4': Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Βλαχομήτρος αντί Τουράμ.

21:50

Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

21:49

90': Κίτρινη κάρτα στον Σάλιακα.

21:48

89': Πλασαριστό σουτ του Μπαριέντος από το ημικύκλιο, ψηλά άουτ.

21:46

87: Αλλαγή για τη Λαμία. 'Εξω ο Καραμάνος, μέσα ο Βύντρα.

21:45

85': Εκτελείται το κόρνερ, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

21:44

85': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Πολέτο αντί Ντε Αμορίμ.

21:43

84': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Ρόμανιτς μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, πλασάρει αλλά ο Άμπαντ κάνει την επέμβαση και παραχωρεί κόρνερ.

21:41

84': Ο Καραμάνος προσποιείται και σουτάρει μέσα από την περιοχή και αριστερά, αποκρούει ο Άμπαντ.

21:39

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

21:35

75': Ο Ρόμανιτς σουτάρει απέξω, δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Άμπαντ η μπάλα.

21:33

74': Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά, διώχνει σε πλάγιο ο Λισγάρας.

21:32

74': Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ταϊρόν αφήνει τη θέση του στον Σάλιακα.

21:32

72': Κίτρινη κάρτα στον Πλιάτσικα.

21:30

71': Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.

21:30

70': Αλλαγή για την Ξάνθη. Έξω ο Μουλέν, μέσα ο Ντε Λούκας.

21:28

69': Μακρινό σουτ του Μαλεζά, εύκολη επέμβαση από τον Θεοδωρόπουλο.

21:24

64': Αλλαγή για την Ξάνθη. Μπαριέντος αντί Τζουρίτσκοβιτς.

21:19

60': Κίτρινη κάρτα στον Ταϊρόν.

21:19

59': Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο.

21:18

58': Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Τουράμ γυρίζει από τα δεξιά στον Μπεχαράνο, που σουτάρει λίγο μέσα από την περιοχή αλλά ο Άμπαντ μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

21:14

Ο Ταϊρόν με ωραία πάσα βγάζει σε θέση βολής τον Μπεχαράνο ο οποίος με δυνατό διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά νικάει τον Άμπαντ για το 1-0.

21:14

54': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

21:12

Σε μία γωνιά του γηπέδου υπάρχουν και καμιά 40αριά φίλοι της Ξάνθης, που ταξίδεψαν μέχρι τη Λαμία για να υποστηρίξουν την ομάδα τους.

21:09

49': Ο Βάντερσον εκτελεί απευθείας το φάουλ, αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω στο τείχος.

21:07

48': Κίτρινη κάρτα στον Μουλέν, για ένα φάουλ στον Ταϊρόν 3-4 μέτρα έξω από το ημικύκλιο.

21:06

47': Το εκτελεί ο Ταϊρόν, η μπάλα φτάνει στον Δημούτσο έξω από την περιοχή που πιάνει ένα μονοκόμματο σουτ αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21:06

47': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά.

21:05

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:49

Λαμία και Ξάνθη πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες στο 0-0

20:49

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

20:48

45+1': Κίτρινη κάρτα στον Καρασαλίδη.

20:48

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

20:44

42': Ο Τζουρίτσκοβιτς επιχειρεί ένα μακρινό σουτ αλλά ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

20:40

37': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά με τον Ταϊρόν, απομακρύνεται η μπάλα.

20:36

32': Εκτέλεση του κόρνερ, ο Λισγάρας παίρνει την κεφαλιά και διώχνει εκ νέου σε κόρνερ ο Άμπαντ που δεν αποφέρει κάτι.

20:34

32': Ο Ταϊρόν αποφεύγει τον Λισγάρα και κάνει το σουτ από την μικρή περιοχή και αριστερά, αποκρούει σε κόρνερ ο Άμπαντ.

20:29

27': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά, βγαίνει ο Άμπαντ και μαζεύει.

20:25

23': Γέμισμα Δημούτσου από τα δεξιά, κεφαλιά Τουράμ, στην αγκαλιά του Άμπαντ η μπάλα.

20:23

21': Καλή στιγμή για τη Λαμία, με τον Αντέτζο να παίρνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ταϊρόν από τα δεξιά, και τον Άμπαντ να μπλοκάρει σταθερά.

20:22

Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά στη Λαμία, με το 0-0 να παραμένει...

20:18

15': Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Μουλέν γυρίζει λανθασμένα στον Άμπαντ, ο Ταϊρόν επεμβαίνει και πλασάρει από τη μικρή περιοχή αλλά ο ο Ισπανός γκολκίπερ μπλοκάρει.

20:14

12': Μεγάλη διπλή ευκαρία για την Ξάνθη. Σουτ του Ντε Αμορίμ από το ημικύκλιο της περιοχής, ο Θεοδώροπουλος αποκρούει, στην επαναφορά ο Τζουρίτσκοβιτς πλασάρει όμως ο γκολκίπερ της Λαμίας λέει ξανά «όχι».

20:11

9': Μικρή διακοπή για να βάλει το παπούτσι του ο Τουράμ. Του βγήκε σε μία διεκδίκηση της μπάλας με τον Λισγάρα.

20:07

Αναγνωριστικό το πρώτο πεντάλεπτο του αγώνα.

20:03

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:59

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:57

Στους 13 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία στην πόλη της Φθιώτιδας αυτή την ώρα.

19:51

Στην αντίπερα όχθη, οι Θρακιώτες ταξίδεψαν στη Λαμία με στόχο να βάλουν τέλος στο αρνητικό σερί έχοντας μόλις ένα βαθμό στα πέντε τελευταία ματς.

19:46

Οι «κυανόλευκοι» επιδιώκουν την τρίτη διαδοχική νίκη τους μετά από αυτές κόντρα σε Βόλο και ΑΕΛ.

19:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση της Λαμίας με την Ξάνθη, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά..