1
16:38

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

16:37

Πολύ μεγάλη και σημαντική νίκη για την ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου, σε ένα μέτριο ματς με λίγες φάσεις. Ο Μαρκόφσκι στο 60' με κεφαλιά υπέγραψε τη μεγάλη νίκη της "Ελαφράς Ταξιαρχίας". Μόνος πρώτος ο Απόλλωνας με 13 βαθμούς, πρώτη ήττα για τον Πλατανιά που παρέμεινε στους 10 πόντους.

16:36

Λήξη της αναμέτρησης στα Περιβόλια, Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης 0-1.

16:34

90+2': Ο Χουάντερσον βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα πριν ο Νίλι γίνει επικίνδυνος.

16:33

90+1': Ο Νίλι το εκτελεί η μπάλα απομακρύνεται σε πλάγιο, από την εκτέλεση του ο Ποζατζίδης κάνει την σέντρα, ο Χουάντερσον δεν αιφνιδιάζεται και μπλοκάρει την μπάλα.

16:33

90+1': Ο Βιτλής παραχωρεί κόρνερ.

16:32

Φτάσαμε στο 90'. τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:30

88': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Χουάντερσον για καθυστέρηση.

16:30

88': Ο Ουές έξω από την περιοχή κάνει το σουτ όμως είναι απογοητευτικό και η μπάλα περνά άουτ.

16:27

Πέντε λεπτά ακόμα χωρίς τις καθυστερήσεις για να δουμε αν θα μείνει το 0-1 ή θα ισοφαρίσει ο Πλατανιάς.

16:25

83': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Γιάννης Τάτσης με τον Λεωνιδόπουλο να παίρνει τη θέση του Τσαμούρη.

16:24

82': Σε θέση οφσάιντ ο Μπιανκόνι, σωστή υπόδειξη.

16:23

81: Ο Βιτλής από τον άξονα κατεβάζει ωραία την μπάλα κάνει το σουτ, όμως η μπάλα περνά άουτ.

16:22

Με τρεις κεντρικούς αμυντικούς πλέον η "Ελαφρά Ταξιαρχία" προκειμένου να κρατήσει το υπερπολύτιμο για αυτή, 0-1.

16:21

79': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα, εκτός αγώνα ο Γιαννιτσάνης και μέσα ο Βαφέας. Πρώτη φετινή συμμετοχή για τον στόπερ του Απόλλωνα.

16:20

78': Ο Βιτλής από τα αριστερά κάνει την σέντρα, ο Μαρκόφσκι δεν μπορεί να βρει την μπάλα όπως θα ήθελε.

16:17

75': Ο Ιριτιέρ εκτελεί το κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:17

75': Ο Βιτλής εκτελεί το φάουλ ο Γκοτ διώχνει σε κόρνερ.

16:15

73': Ο Γιαννιτσάνης μπαίνει από τα δεξιά κερδίζει φάουλ από τον Ποζατζίδη.

16:14

72': Δύο αλλαγές για τον Πλατανιά. Ο Παπαδόπουλος αντικαθιστά τον Ρουσσάκη και ο Ουές τον Καραγκούνη.

16:12

Διπλή αλλαγή ετοιμάζει ο Τάτσης.

16:12

70': Ο Νίλι εκτελεί το κόρνερ, ο Λουκίνας κάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πάει άουτ. Η φάση όμως σταματά για φάουλ του φορ του Πλατανιά.

16:11

69': Ποζατζίδης για τον Νίλι, ωραία προσπάθεια από τα αριστερά, η μπάλα κόρνερ.

16:11

69': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο σκόρερ του Απόλλωνα, Μαρκόφσκι.

16:09

67': Κίτρινη κάρτα στο ίδιο λεπτό στον επιθετικό του Πλατανιά για διαμαρτυρία.

16:09

67': Ο Ποζατζίδης εκτελεί φάουλ, η μπάλα από την προσπάθεια του Λουκίνα πάει στα δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ.

16:03

Να λοιπόν που στην πρώτη του ουσιαστική επίσκεψη στα καρέ του Πλατανιά, ο Απόλλωνας ανοίγει το σκορ.

16:01

Ανοίγει το σκορ στα Περιβόλια. Ο Βάρκας από τα δεξιά με ωραία προσπάθεια κάνει την σέντρα και ο Μαρκόφσκι με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

16:01

60': ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα!

16:01

59': Ιριτιέρ αντί Πατράλη στη δεύτερη αλλαγή του Απόλλωνα.

15:59

58': Ο Ποζατζίδης εκτελεί φάουλ από τα δεξιά η μπάλα απομακρύνεται από τον Ζησόπουλο.

15:57

55': Σουτ απέξω Παρτάλη, πολλά μέτρα άστοχο...

15:56

54΄: Κίτρινη στον Ρουσσάκη.

15:55

53': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά, πάλι με πάσα, πάει χαμένο...

15:54

52': Σουτ Μπεντινέλι από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα κόντραρε, αλλάζει πορεία και ο Γκοτ με υπερένταση την διώχνει σε κόρνερ. Πρώτη τελική για τους φιλοξενούμενους.

15:53

51': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά, με πάσα Βιτλής με Μπεντινέλι, η μπάλα χάνεται...

15:51

49': Ο Μπιανκόνι προσπαθεί να στοπάρει μέσα στην περιοχή, ο Ζησόπουλος σωτήρια σε κόρνερ. Εκτελεί από τα δεξιά ο Ποζατζίδης, η μπάλα απομακρύνεται.

15:47

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.