3
21:22

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:22

Η Λαμία κάνει εντυπωσιακά πέρασμα από την έδρα της ΑΕΛ, καθώς την κερδίζει με 0-3 και παίρνει σημαντική βαθμολογική ανάσα.

21:21

Λήξη του αγώνα.

21:18

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:18

90': Έξαλλος ο Μόρας, που φαίνεται πως άκουσε κάποια... γαλλικά από μερίδα οπαδών της ΑΕΛ.

21:17

90': Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Σκόνδρας αφήνει τη θέση του στον Τζανετόπουλο.

21:15

88': Καλό σουτ του Ουάρντα εκτός περιοχής, νέο «όχι» από τον Θεοδωρόπουλο.

21:12

85': Κίτρινη κάρτα στον Νούνιτς.

21:10

84': Κόρνερ για την ΑΕΛ, με τον Ουάρντα να παίρνει την κεφαλιά αλλά να μη μπορεί να τη στείλει προς την εστία.

21:08

82': Καλή στιγμή για την ΑΕΛ, με τον Ουάρντα να κάνει το πλασαριστό σουτ έξω από την περιοχή αλλά τον Θεοδωρόπουλο να αποκρούει.

21:08

81': Αλλαγή για τη Λαμία. Ταϊρόν αντί Καραμάνου.

21:06

80': Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

21:05

79': Μακρινό σουτ του Μόρα, εντελώς άστοχο.

21:04

76': Εκτέλεση φάουλ του Κάτσε από τα αριστερά, προβολή του Νούνιτς πάνω στον Θεοδωρόπουλο.

20:59

Λάθος μεταβίβαση του Κρίστινσον, ο Σκόνδρας κλέβει έξω από την περιοχή, δίνει αριστερά στον Ρόμανιτς που του επιστρέφει τη μπάλα για να κάνει εύκολα το 0-3.

20:59

72': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:57

71': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Έξω ο Σεσέροβιτς, μέσα ο Νούνιτς.

20:54

67': Εκτελείται το κόρνερ, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

20:54

67': Καλό σουτ από τον Μπούστος, διώχνει σε κόρνερ ο Θεοδωρόπουλος.

20:53

65': Αλλαγή για τη Λαμία. Σάλιακας αντί Τουράμ.

20:51

Ο Ρόμανιτς στρώνει στον Σκόνδρα που πιάνει έναν κεραυνό πολλά μέτρα έξω από την περιοχή στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-2. Εκπληκτικό γκολ από τον αμυντικό της Λαμίας.

20:50

64': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:49

62': Σουτ του Μπούστος, εύκολα ο Θεοδωρόπουλος.

20:46

60': Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο.

20:44

56': Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Μακρινή σέντρα του Μόρα στην πλάτη της άμυνας, ο Στάνκοβιτς ολομόναχος με τον Θεοδωρόπουλο δεν πιάνει καλά το μονοκόμματο σουτ και στέλνει τη μπάλα άουτ.

20:42

55': Ο Μπέρτος πέφτει μέσα στην περιοχή από ένα μαρκάρισμα του Πλιάτσικα. Βρήκε πρώτα μπάλα και μετά το πόδι του αντιπάλου του ο πάικτης της Λαμίας.

20:41

Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

20:39

53': Μικρή διακοπή. Ο Πλιάτσικας δέχθηκε χτύπημα στο πρόσωπο σε μία διεκδίκηση με τον Ντάουντα και έχει πέσει στο έδαφος. Δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ ο άσος της Λαμίας.

20:35

47': Οφσάιντ ο Ουάρντα, σωστή υπόδειξη.

20:32

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

20:31

Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Μπούστος και Ασούμπρε αντί Μιλοσάβλιεβιτς και Μπράλιτς αντίστοιχα.

20:17

Η Λαμία προηγείται με 0-1 της ΑΕΛ με γκολ του Τουράμ στο 39'.

20:16

20:15

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:14

44': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:11

42': Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε για θέατρο.

20:09

Όπως και προηγουμένως, ο Ρόμανιτς κάνει συρτή σέντρα από τα αριστερά, ο Τουράμ κοντρολάρει, στριφογυρίζει και με ωραίο τελείωμα από το πέναλτι σκοράρει για το 0-1.

20:08

39': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:07

38': Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς γυρίζει χαμηλά από τα αριστερά, με τον Τουράμ να σουτάρει από το ύψος του πέναλτι πάνω στον Κρίστινσον.

20:03

34': Φαλτσαριστό σουτ του Δημούτσου, από τα όρια της μεγάλης περιοχής, άστοχο. Αυτή ήταν η πρώτη τελική της Λαμίας στο παιχνίδι.

20:03

33': Μακρινό σουτ του Μπέρτου, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:02

Φτάσαμε στο 32' και ακόμα δεν έχουμε δει μεγάλη φάση.

20:01

30': Και νέο κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Μπράλιτς.

19:58

28': Εκτελεί το κόρνερ ο Κάτσε, ο Ουάρντα παίρνει την κεφαλιά αλλά ήταν αδύναμη και ο Θεοδωρόπουλος μπλόκαρε.

19:57

27': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ ο Καραμάνος.

19:55

25': Το εκτελεί ο Κάτσε, αλλά οι φιλοξενούμενοι απομακρύνουν.

19:54

25': Φάουλ κερδίζει ο Ουάρντα, αρκετά έξω από την περιοχή και δεξιά.

19:51

20': Διαμαρτύρεται ο Ουάρντα για σπρώξιμο του Βύντρα μέσα στην περιοχή, «παίζετε» λέει ο Καραντώνης. Πράγματι, δεν φαίνεται να υπάρχει πέναλτι.

19:49

Σηκώνεται ο άσος της ΑΕΛ, συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

19:48

19': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον τραυματία Ουάρντα.

19:47

Έχει αυξηθεί ο κόσμος στις εξέδρες, με την προσέλευση να συνεχίζεται ακόμα και κατά τη διάρκεια του αγώνα.

19:42

11': Πολλά τα λάθη και από τις δύο ομάδες.

19:38

8': Ο Σεσέροβιτς σεντράρει, ο Ουάρντα παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει χωρίς δυσκολία.

19:36

5': Σέντρα του Ουάρντα από τα δεξιά, απομακρύνει ο Αντέτζο.

19:34

Περισσότεροι από 4.000 φίλοι της ΑΕΛ στο γήπεδο.

19:30

1': Έναρξη αγώνα...

19:28

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:23

Οι Φθιώτες, στον αντίποδα, μετά το 1-0 κόντρα στον Βόλο στο ΔΑΚ Λαμίας, θα προσπαθήσουν να φύγουν από το AEL FC Arena με ένα θετικό αποτέλεσμα καθώς βρίσκονται χαμηλά.

19:17

Οι «βυσσινί», που προέρχονται από το εντός έδρας 3-2 επί του ΟΦΗ, στοχεύουν στη νίκη που θα τους ανεβάσει μόνους στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

18:13

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Η αναμέτρηση ΑΕΛ - Λαμία, με την οποία πέφτει η αυλαία της 10ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.