1
18:56

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

18:55

Συγκλονιστική εξέλιξη στο Ηράκλειο και νίκη του Εργοτέλη με 2-1 στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, από τα τέσσερα που έδειξε ο Γιουματζίδης. Ο ρέφερι από την Πέλλα κράτησε παραπάνω λεπτά για τραυματισμούς παικτών της Κέρκυρας. Μία Κέρκυρα η οποία είχε ισοφαρίσει στο 89' σε 1-1, το 1-0 με το οποίο είχε προηγηθεί η κρητική ομάδα με τον Κουατένγκ στο 64', με γκολ του Βουκελάτου. Τελικά στο 90+6' ο Ροβίθης με γυριστή κεφαλιά το 2-1 για την ομάδα του.

18:52

Λήξη της αναμέτρησης στο Παγκρήτιο, Εργοτέλης - Κέρκυρα 2-1.

18:51

Απίστευτη εξέλιξη στο Παγκρήτιο και γκολ για τον Εργοτέλη. Από σέντρα του Προβυδάκη ο Ροβίθης με γυριστή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Παγκράτη και κάνει το 2-1 για την ομάδα του.

18:51

90+6': ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη!

18:49

90+4': Κίτρινη κάρτα σε Μπάτζιο και Βουκελάτο με τον πρώτο να πετά την μπάλα στον δεύτερο όταν εκείνος πήγε να την πάρει γρήγορα.

18:47

90+2': Νέα διακοπή στο ματς καθώς Βουκελάτος και Παγκράτης βρίσκονται στο έδαφος.

18:44

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, τέσσερα θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:43

Στην πρώτη της αξιόλογη επίσκεψη στα καρέ του Εργοτέλη, η Κέρκυρα φτάνει στο 1-1 με γκολ του Βουκελάτου. Ο Μίσκου από τον άξονα πασάρει στον Αμαραντίδη που από τα δεξιά κάνει την πάσα προς τον Βουκελάτο ο οποίος με τακουνάκι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κατσιμήτρου.

18:43

89': ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα!

18:40

86': Πράγματι ο Γεωργακόπουλος Λ. δεν μπορεί να συνεχίσει με τον Λεπενιώτη να τον αντικαθιστά.

18:40

Νέα διακοπή στο ματς πρόβλημα για τον Γεωργακόπουλο Λ. που δύσκολα θα συνεχίσει.

18:37

Μπαίνει και πάλι ο Κουατένγκ.

18:36

81': Μίνι διακοπή στο ματς με τον Κουατένγκ να έχει υποστεί κράμπα και να περνά προσωρινά εκτός. Για λίγο με δέκα ο Εργοτέλης.

18:35

Θέλει να φτάσει στο δεύτερο γκολ ο Εργοτέλης αλλά αυτό που θέλει είναι να διαφυλάξει το προβάδισμά του. Η Κέρκυρα παρότι πίσω στο σκορ δεν απειλεί.

18:31

76': Στο ίδιο λεπτό δεύτερη αλλαγή για την Κέρκυρα με τον Κώστα Γεωργακόπουλο να αντικαθιστά τον Παναγιωτίδη.

18:31

76': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Εργοτέλη με τον Γροντή να αποχωρεί και τον Μπουτσάκη να περνά στο ματς.

18:27

72': Ο Γροντής από τα δεξιά κάνει την σέντρα σε κόρνερ ο Τσιμπούκας.

18:24

69': Αμαραντίδης αντί Παυλή στην πρώτη αλλαγή για την Κέρκυρα.

18:23

68': Παραλίγο το 2-0 για τον Εργοτέλη με τον Κουατένγκ να σουτάρει μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα κοντράρει στον Αγιώτη και περνά κόρνερ.

18:19

Ανοίγει το σκορ στο Παγκρήτιο και 1-0 για τον Εργοτέλη. Ο Μπούσης από τα αριστερά κάνει την σέντρα, ο Παγκράτης κάνει άστοχη έξοδο και ο Κουατένγκ στο κενό τέρμα εύκολα με κοντινό σουτ κάνει το 1-0. Το γκολ αφιερώθηκε από όλους τους παίκτες της κρητικής ομάδας στον μεγάλο άτυχο Γιάννη Ιατρούδη.

18:18

64': ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη!