2
19:09

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:08

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι ο Βόλος νικά με 3-2 τον Παναιτωλικό και επιστρέφει στις νίκες μετά από πέντε σερί ήττες. Μάλιστα οι Βολιώτες βρέθηκαν να χάνουν με 0-1 στο ημίχρονο, ωστόσο στο δεύτερο έκαναν την ανατροπή, αν και τα... χρειάστηκαν καθώς ο Παναιτωλικός, παρότι έπαιζε με δέκα παίκτες, τους ισοφάρισε σε 2-2 και έδειξε ιδιαίτερα μαχητικός.

19:07

Λήξη της αναμέτρησης, Βόλος - Παναιτωλικός 3-2.

19:06

Επέστρεψε στο ματς ο Τσοκάνης.

19:05

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Μελίσσα για καθυστέρηση.

19:05

Συνεχίζεται το ματς χωρίς Τσοκάνη όμως που βγήκε εκτός για τις πρώτες βοήθειες.

19:04

90+1': Στο έδαφος ο Τσοκάνης και μίνι διακοπή στο ματς.

19:03

Πολύ κοντά στην επιστροφή στις νίκες ο Βόλος.

19:03

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:01

Όλα καλά και για τους δύο παίκτες που συνεχίζουν κανονικά.

19:01

88': Ζοάο και Μαρσιάλ συγκρούνται και είναι στο έδαφος.

19:01

87': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, εκτελεί ο Ρομάν, νέο κόρνερ. Το δεύτερο εκτελεί ο Αριγίμπι, περνά ανεκμετάλλευτο για τους φιλοξενούμενους.

18:58

85': Μάντζης και Γιοβάνοβιτς για Βόλο και Παναιτωλικό αντίστοιχα βλέπουν κίτρινη κάρτα για εκατέρωθεν μαρκαρίσματα.

18:55

Στην πρώτη του επαφή με την μπάλα ο Ρομάν από τα δεξιά προσπαθεί να γίνει απειλητικός, όμως ο Μελίσσας μπλοκάρει την μπάλα.

18:55

82': Ο Ρομάν αντικαθιστά τον Ντάλσιο στην τρίτη και τελευταία αλλαγή του Παναιτωλικού.

18:52

Τι άλλο θα δούμε σήμερα στον Βόλο, γκολ ο Γέντρισεκ και 3-2 ο Βόλος. Από εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ, ο Γιαννακόπουλος δεν μπορεί να μπλοκάρει την μπάλα, ο Ζοάο με κεφαλιά πάσα βρίσκει τον Γέντρισεκ ο οποίος με νέα κεφαλιά στο κενό τέρμα δίνει και πάλι προβάδισμα στην ομάδα του.

18:51

78': ΓΚΟΛ για τον Βόλο!

18:44

71': Δεύτερη αλλαγή για τον Βόλο με τον Μαξ Αουγκούστο να αντικαθιστά τον Τόρες.

18:43

Καλύτερο το δεύτερο ημίχρονο με τρία γκολ και ανατροπές.

18:42

Παρότι με δέκα ο Παναιτωλικός, φτάνει στο 2-2. Ο Αριγίμπι από τα αριστερά αποφεύγει τον Μπαλογιάννη, κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Τσοκάνη και καταλήγει στα δίχτυα του Μελίσσα για το 2-2.

18:41

68': ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!

18:40

67': Τσιγγάρας αντί Μιμίτο στη δεύτερη αλλαγή του Παναιτωλικού.

18:39

Ανατροπή των δεδομένων στο Πανθεσσαλικό και μπροστά ο Βόλος. Από εκτέλεση κόρνερ του Μουνίθ, ο Μάντζης στην καρδιά της άμυνας δεν μπορεί να πιάσει το σουτ, όμως δεν μπορεί να διώξει ο Μπάλμπι, με την μπάλα να φτάνει πάλι στον Μάντζη που ψύχραιμα αυτή τη φορά κάνει το 2-1.

18:39

66': ΓΚΟΛ για τον Βόλο!

18:37

64': Κίτρινη κάρτα στον Σιέστεντ που είναι η δεύτερη, άρα με δέκα συνεχίζει ο Παναιτωλικός. Για φάουλ στον Ζοάο η κάρτα, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι και η πρώτη δόθηκε στον Σουηδό για φάουλ στον ίδιο παίκτη.

18:36

63': Ο Ταχάρ εκτελεί το φάουλ που κέρδισε ο Παναιτωλικός με τον προωθημένο Μιμίτο να μην μπορεί να πιάσει την κεφαλιά και την μπάλα να περνά άουτ.

18:35

62': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μουνίθ για φάουλ στον Τσοκάνη.

18:33

60': Πολύ μεγάλη διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό να κάνει το 1-2. Ο Μιμίτο με σουτ μέσα από την περιοχή βλέπει τον Μελίσσα να σταματά την προσπάθειά του, με την μπάλα να φτάνει στον Ντίας που επίσης από κοντά κάνει το σουτ, νέο stop από τον Γιαννακόπουλο που παραχωρεί κόρνερ.

18:29

57': Ο Γέντρισεκ από τα δεξιά, πασάρει για τον Μουνίθ ο οποίος με τακουνάκι προσπαθεί για το 2-1, σε κόρνερ ο Γιαννακόπουλος. Παραλίγο δεύτερο γκολ για τον Ισπανό σε δύο λεπτά.

18:28

Ισοφαρίζει σε 1-1 ο Βόλος με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, του Μουνίθ που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Γιαννακόπουλου. Επιστροφή στα γκολ για τον Μουνίθ μετά τα δύο τέρματά του στο 1-2 με τον Πανιώνιο στην πρεμιέρα.

18:27

55': ΓΚΟΛ για τον Βόλο!

18:24

52': Εκτέλεση φάουλ του Μπάλμπι, η μπάλα βρίσκει σε κεφάλι παίκτη του Βόλου και περνά κόρνερ.