1
16:57

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:57

Ο ΑΟΤ κερδίζει με 2-1 τη Βέροια, παραμένει αήττητος και ανεβαίνει στην κορυφή της βαθμολογίας έχοντας παιχνίδι περισσότερο.

16:56

Λήξη του αγώνα.

16:54

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Γιακουμή για καθυστέρηση.

16:53

90+2': Σουτ του Γρηγορόπουλου από πλάγια δεξιά μέσα στην περιοχή, το εξουδετερώνει ο Βοσνιάδης.

16:50

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:48

88': Συρτό σουτ του Πέντα λίγο έξω από την περιοχή, άουτ.

16:47

Συνεχίζεται μετά από ένα λεπτό το παιχνίδι.

16:46

85': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Σανδραβέλης.

16:42

82': Τρίτη αλλαγή για τον ΑΟΤ. Άλεξιτς αντί Σταματή.

16:39

79': Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Βέρτζος αντικαθιστά τον Πελάεθ.

16:38

78': Κόρνερ για τη Βέροια από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ.

16:36

75': Ευκαιρία για τη Βέροια. Σέντρα του Α. Ζούρκου από τα δεξιά, με τον Κανούλα μόνο του στο δεύτερο δοκάρι να μη μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα αλλά να διώχνει σαν αμυντικός.

16:35

74': Τρίτη αλλαγή για τη Βέροια. Χαντζάρας αντί Ν. Ζούρκου.

16:34

Βαθιά μπαλιά του Πέντα στον Μπλέτσα, που κάνει το γύρισμα από τα αριστερά κοντά στο κόρνερ και ο Πασάς με σουτ από το ύψος του πέναλτι μειώνει σε 2-1.

16:33

73': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

16:30

70': Κόρνερ για τη Βέροια από τα αριστερά, κατευθείαν στην αγκαλιά του Γιακουμή η μπάλα.

16:29

69': Αλλαγή για τη Βέροια. Έξω ο Ταΐρης, μέσα ο Πέντα.

16:27

68': Κίτρινη κάρτα στον Ταΐρη.

16:25

64': Οφσάιντ ο Σανδραβέλης, σωστή υπόδειξη.

16:24

64': Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Τσίπρας αντί Λώττα.

16:22

Ο Σανδραβέλης κάνει χαμηλή σέντρα από τα δεξιά, Μαραγκός και Α. Ζούρκος δεν μπορουν να διώξουν και ο Σταματής με σουτ στο δεύτερο δοκάρι κάνει το 2-0.

16:21

62': ΓΚΟΛ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

16:19

59': Σουτ του Πελάεθ από θέση μέσα δεξιά, στην αγκαλιά του Βοσνιάδη.

16:16

56': Ο Κανούλας σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ήταν όντως εκτεθειμένος ο επιθετικός της Βέροιας.

16:15

Στις εξέδρες του γηπέδου υπάρχουν και καμιά δεκαριά φίλοι της Βέροιας.

16:12

51': Οφσάιντ ο Κανούλας, αλλά καλυπτόταν.

16:07

47': Συρτό σουτ του Λώττα από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει σταθερά ο Βοσνιάδης.

16:06

15:51

Ο ΑΟΤ πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος με 1-0 της Βέροιας.

15:51

15:50

45+2': Κίτρινη κάρτα στον Σιμόνι.

15:48

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:46

45': Από μία κίτρινη κάρτα σε Λώττα και Μουρατίδη για μεταξύ τους κοκορομαχία.

15:44

44': Κίτρινη και στον Μαραγκό που ζήτησε τα... ρέστα από τον αντίπαλό του.

15:43

42': Κίτρινη κάρτα στον Γρηγορόπουλο για ένα φάουλ στον Μαραγκό.

15:42

40': Κίτρινη κάρτα στον αθλητικό διευθυντή των Τρικάλων, Νίκο Σαμολαδά, για διαμαρτυρία.

15:36

33': Κίτρινη κάρτα στον Παπαγεωργίου.

15:32

30': Σουτ του Λώττα λίγο έξω από το ημικύκλιο, δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Βοσνιάδη η μπάλα.

15:31

29': Εκτελεί ο Βεργώνης, στο τείχος.

15:30

28': Φάουλ για τη Βέροια, 4-5 μέτρα έξω από την περιοχή και λίγο δεξιά.

15:27

24': Φαρμακερή σέντρα του Α. Ζούρκου από τα δεξιά, ο Βεργώνης για λίγο δεν μπορεί να πιάσει την καρφωτή κεφαλιά.

15:22

19': Οφσάιντ ο Σιμόνι, ήταν εκτεθειμένος.

15:20

18': Αναγκαστική αλλαγή για τη Βέροια. Ο Πεταυράκης αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και αφήνει τη θέση του στον Βεργώνη.

15:18

Σηκώνονται οι δύο παίκτες της Βέροιας και το ματς συνεχίζεται εκ νέου στο λεπτό.

15:18

16': Μικρή διακοπή, καθώς έχουν τραυματιστεί Σιμόνι και Πεταυράκης.

15:14

12': Κόρνερ για τη Βέροια από τα αριστερά, απομακρύνει ο Γιακουμής.

15:12

9': Σέντρα του Κανούλα από τα δεξιά, βγαίνει έγκαιρα και μπλοκάρει ο Γιακουμής.

15:08

5': Το εκτελεί απευθείας ο Ν. Ζούρκος, πάνω στο τείχος η μπάλα.

15:07

5': Φάουλ για τη Βέροια έξω από την περιοχή και αρκετά αριστερά.

15:04

Ο Λώττας εκτελεί ένα φάουλ από τα δεξιά, ο Οικονόμοπουλος πετάγεται στην καρδιά της άμυνας των φιλοξενούμενων και με κεφαλιά βρίσκει στόχο για το 1-0. Από το ριπλέι φαίνεται ότι ο σκόρερ ήταν εκτεθειμένος, αλλά ο Τυριακίδης δεν σήκωσε το σημαιάκι για οφσάιντ.

15:03

2': ΓΚΟΛ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

15:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

14:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:53

Συννεφιασμένος ο καιρός στα Τρίκαλα, με τη θερμοκρασία στους 21 βαθμούς Κελσίου.

14:50

Συνεπώς πρόκειται για ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στις δύο ομάδες.

14:48

Οι γηπεδούχοι, στον αντίποδα, που την προηγούμενη αγωνιστική αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τον Ασπρόπυργο εκτός έδρας, είναι δεύτεροι με 10 βαθμούς μαζί με Καλαμάτα και Ιωνικό.

14:43

Η «Βασίλισσα του Βορρά», που προέρχεται από τη νίκη (3-1) στο σπίτι της επί του Αιγάλεω, με 11 βαθμούς ισοβαθμεί στην πρώτη θέση της κατάταξης με Καβάλα και Ο.Φ. Ιεράπετρας.

14:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το παιχνίδι ανάμεσα στα Τρίκαλα και τη Βέροια, με το οποίο ανοίγει η αυλαία της 7ης αγωνιστικής της Football League, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.