0
16:55

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

16:54

Μεγάλη νίκη με 1-0 σημείωσε ο Ιάλυσος απέναντι στη Νίκη Βόλου για την 4η αγωνιστική της Football League. Πρώτη νίκη για τους Ροδίτες με το εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Σερτζίνιο στο 32' και ενώ από το 20' έπαιζαν με δέκα παίκτες από την αποβολή του Μακρυδημήτρη. Η Νίκη είχε τις ευκαιρίες όχι όμως και την ουσία.

16:53

Λήξη της αναμέτρησης στην Ιαλυσό της Ρόδου, πρώτη νίκη για τον Ιάλυσο 1-0 την Νίκη Βόλου.

16:52

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Χειμωνέττο για καθυστέρηση.

16:50

90+1': Από γύρισμα του Ροχάνο από τα δεξιά κάνει την σέντρα με τον Τσιώλη να κάνει την προβολή αλλά να στέλνει την μπάλα άουτ.

16:49

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά στην αναμέτρηση, τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

16:46

87': Πρώτη καλή φάση στο δεύτερο ημίχρονο για τους γηπεδούχους από στατική στιγμή. Ο Νατσιόπουλος εκτελεί φάουλ λίγο έξω από την περιοχή με την μπάλα να κοντράρει στα σώματα παικτών της Νίκης και να περνά κόρνερ.

16:45

86': Κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα του Ιάλυσου, Ανδρούτσο για καθυστέρηση.

16:42

Μπήκαμε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, πιέζει για την ισοφάριση η Νίκη Βόλου, ενώ ο Ιάλυσος προσπαθεί με νύχια και με δόντια να κρατήσει το υπέρ του 1-0.

16:36

77': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ιάλυσο με τον Νατσιόπουλο να μπαίνει στο ματς αντί του Πατινιώτη.

16:35

76': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Γκαρσία για θέατρο.

16:32

73': Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου με τον Ροχάνο να παίζει το 1-2 με τον Αλιατίδη ο οποίος απέναντι από τον Ανδρούτσο, είδε τον Τριποτσέρη να του παίρνει την "μπουκιά από το στόμα" διώχνοντας την μπάλα σε κόρνερ.

16:31

72': Τρίτη και τελευταία αλλαγή στο ματς για τη Νίκη Βόλου με τον Παγώνη να περνά εκτός και τον Καπό να τον αντικαθιστά.

16:29

70': Νέο πρόβλημα στο ματς με τον Παγώνη να είναι στο έδαφος και να μην μπορεί να συνεχίσει.

16:27

68': Μίνι διακοπή στο ματς για τον τραυματισμό του Πατινιώτη μετά από σύγκρουση με τον Καμπαγιέρο.

16:24

65': Τσιώλης στο ματς αντί του Ιορδανίδη στη δεύτερη αλλαγή της Νίκης Βόλου στο παιχνίδι.

16:20

61': Δεύτερη αλλαγή για τον Ιάλυσο με τον Σερτζίνιο να αποχωρεί από το ματς και τον Μαρτσάκη να μπαίνει σε αυτό.

16:19

60': Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη για φάουλ στον Αυγενικού.

16:17

Έχει μπει καλύτερα η Νίκη Βόλου στο δεύτερο ημίχρονο και ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης.

16:14

54': Κίτρινη κάρτα στον Μαραγκουδάκη.

16:13

53': Ο Γκαρσία εκτελεί κόρνερ για τη Νίκη, κεφαλιά του Αλιατίδη με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Ιάλυσου.

16:10

50': Πρώτη φάση στο δεύτερο ημίχρονο με τον Παγώνη από τα δεξιά να πασάρει στον Καμπαγέρο ο οποίος κάνει το σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Ανδρούτσου.

16:07

49': Κίτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη.

16:04

46': Πρώτη αλλαγή για τον Ιάλυσο με τον Χειμωνέττο να αντικαθιστά τον Μπαρέτα.

16:04

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στη σέντρα η Νίκη Βόλου.

15:49

Χάρις στο εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Σερτζίνιο στο 32' ο Ιάλυσος προηγείται με 1-0 της Νίκης που είχε ευκαιρίες για να σκοράρει και εκείνη. Με δέκα παίκτες αγωνίζονται οι Ροδίτες λόγω αποβολής του Μακρυδημήτρη.

15:48

Ημίχρονο στην Ιαλυσό, 1-0 ο Ιάλυσος με τη Νίκη Βόλου.

15:47

45+2': Νέα ευκαιρία χάνει η Νίκη Βόλου με τον Παγώνη να σεντράρει και ο Ντομίνγκεθ να κάνει με τη μία το σουτ για να διώξει σε κόρνερ ο Ανδρούτσος.

15:46

45+1': Πρώτη αλλαγή στο ματς για τη Νίκη Βόλου με τον Κρουθ να αποχωρεί με πρόβλημα τραυματισμού και τον Μασκουνιάν να περνά στο ματς.

15:45

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις.

15:37

37': Ο Γκαρσία χάνει νέα ευκαιρία για το 1-1 όταν κάνει λίγο έξω από την περιοχή σουτ με την μπάλα να καταλήγει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Ανδρούτσου.

15:34

34': Τεράστια ευκαιρία για το 1-1 χάνει η Νίκη Βόλου, όταν ο Ντομίνγκεθ κάνει την σέντρα με τον Ανδρούτσο να κάνει λανθασμένη έξοδο την μπάλα να καταλήγει στον Ροχάνο που σουτάρει για να στείλει την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι.

15:33

Το 1-0 είναι γεγονός για τον Ιάλυσο με τον Σερτζίνιο να νικά από το σημείο του πέναλτι τον Αποστολίδη. Πρώτο γκολ για τους Ροδίτες στο φετινό πρωτάθλημα.

15:32

32': ΓΚΟΛ για τον Ιάλυσο!

15:30

30': Πέναλτι για τον Ιάλυσο! Μεγάλη ευκαιρία θα έχουν να ανοίξουν το σκορ οι Ροδίτες καθώς ο Μαραγκουδάκης ανατρέπεται στη μεγάλη περιοχή από τον Αλιατίδη με τον ρέφερι Ρούσσο να δείχνει την άσπρη βούλα.

15:27

27': Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη να προηγηθεί όταν ο Ντομίνγκεθ κάνει το γύρισμα στον Ροχάνο και εκείνος με σουτ έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Ανδρούτσου.

15:24

24': Κίτρινη στον Ιορδανίδη για μαρκάρισμα στον Μαραγκουδάκη.

15:23

23': Ο Κρουθ εκτελεί το φάουλ που κέρδισε η Νίκη Βόλου με τον Ανδρούτσο να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

15:21

20': Κόκκινη κάρτα για τον Μακρυδημήτρη του Ιάλυσου. Από βαθιά μπαλιά του Καμπαγιέρο, ο Μακρυδημήτρης στη προσπάθεια του να σταματήσει τον Ντομίνγκες τον μάρκαρε αντικανονικά με αποτέλεσμα να δει την κόκκινη του ρέφερι Ρούσσου.

15:18

18': Πρώτο σουτ στην αναμέτρηση με τον Πατινιώτη για τον Ιάλυσο να δοκιμάζει με το αριστερό αλλά τον Αποστολίδη να μπλοκάρει την μπάλα.

15:17

Καλύτερος στα πρώτα 16 λεπτά ο Ιάλυσος ο οποίος προσπαθεί να βγει μπροστά και να απειλήσει την εστία της Νίκης.

15:11

Δέκα λεπτά στο ματς χωρίς κάτι αξιοσημείωτο.

15:01

1': Έναρξη της αναμέτρησης στη σέντρα ο Ιάλυσος.

14:56

Καλοκαιρινές οι συνθήκες στην όμορφη Ρόδο παρότι βρισκόμαστε στα τέλη του Οκτωβρίου.

14:56

Στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

14:52

Από την άλλη η Νίκη Βόλου θέλει και εκείνη τη νίκη, έχοντας τέσσερις βαθμούς στα τρία πρώτα ματς, ήτοι μία νίκη, μία ισοπαλία και μία ήττα. Το συγκρότημα του Χοβέ προέρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Καλαμάτα, ενώ στη πρεμιέρα είχε νικήσει 2-1 τον Θεσπρωτό εντός έδρας, έχοντας και μία ήττα, αυτή στην Ιεράπετρα από τον ΟΦΙ με 2-1 για την 2η "στροφή".

14:50

Ένα παιχνίδι στο οποίο ο Ιάλυσος θέλει την πρώτη του φετινή νίκη μετά από τα τρία πρώτα ματς όπου είχε μία ισοπαλία και δύο ήττες. Η ομάδα του Καραμπετάκη προέρχεται από ήττα 1-0 στο Αιγάλεω, ενώ ο μοναδικός του βαθμός είναι από το 0-0 της πρεμιέρας με τον Ο.Φ. Ιεράπετρας εντός έδρας, έχοντας ηττηθεί επίσης την 2η αγωνιστική στην Καλαμάτα από την "Μαύρη Θύελλα" με 2-0.

14:48

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Iάλυσου με αντίπαλο τη Νίκη Βόλου, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Football League.

14:47

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr καλησπέρα σας.

01:01

Το παιχνίδι ξεκινά στις 15:00 την Κυριακή (20/10).

ΙΑΛΥΣΟΣ
Ανδρούτσος, Μακρυδημήτρης, Τριποτσέρης, Γιώργου, Πατινιώτης, Ρεκλείτης, Χατζηδίμπας, Αυγενικού, Μπαρέτα, Σερτζίνιο, Μαραγκουδάκης.
Αναπ: Χειμωνέττος Α, Κουγιός, Τερζίου, Μαρτσάκης, Χειμωνέττος Κ, Νατσιόπουλος, Πεταυράκης.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Αποστολίδης, Ντομίνγκεθ, Καμπαγέρο, Αλιατίδης, Ιορδανίδης, Κυριακίδης, Παγώνης, Βοσκόπουλος, Κρουθ, Γκαρσία, Ροχάνο.
Αναπ: Παπαδόπουλος, Καπός, Μπιτσάκος, Μασκουνιάν, Τσιώλης και Βοσνιάδης.
Διαιτητής: Ρούσσος (Κορινθίας), Βοηθοί: Μπουρτζοβίτης (Κορινθίας), Τριαντάφυλλος (Κορινθίας), 4ος: Γιαννούκας (Δωδεκανήσου).